Reklama

příčná poloha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rendulinka
Stálice 93 příspěvků 07.04.09 12:51
příčná poloha

ahojky, jsem ve 32+2 týden,když jsem byla na posledním ultrazvuku, tak mi doktor řekl, že maličká leží příčně a že většina miminek už je touto dobou otočená hlavičkou dolů, prý se ještě může otočit, nevíte někdo, když se neotočí do porodu, jestli budu muset na císaře? Díky za odpovědi Rendulinka.

Reklama

Reakce:

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 07.04.09 12:58

pokud zůstane napříč, tak tě cs nemine zcela jistě. Taky co vím, tak u příčné polohy pokud ti praskne voda nebo začnou stahy, měla bys hned do porodnice

Mava
Generální žvanilka 24819 příspěvků 07.04.09 13:01

Mě se malá otočila týden před termínem.
Takže nedělej ukvapené závěry. Já se taky bála císaře a plašila dopředu.
Ale kdyby se náhodou neotočila jak má, při náznaku porodu bych spěchala do nem.

tulenice
Echt Kelišová 8793 příspěvků 07.04.09 13:02

Pokud se neotočí, pak je to jednoznačně císař. Ale otočit se může klidně i na poslední chvíli. Netrap se a pokud to takto zůstane, má to svůj důvod. Může být zamotaná do pupeční šňůry - tak že se otočit nemůže, můžou tu být anatomické důvody na tvé straně… Může být klidně i menší a má ještě dost místa, tak se může točit jak čamrda a při ultrazvuku byla z rovna v této poloze. Ničeho se neboj, dobře to dopadne.

resa
Kelišová 6361 příspěvků 07.04.09 13:21

Rendulko, miminko má ještě dostatek času, aby se otočilo. A pokud by se čistě náhodou tak nestalo, císař pro něj i pro Tebe bude ta nejlepší varianta. Všechno dobře dopadne.

rendulinka
Stálice 93 příspěvků 07.04.09 13:29
příčná poloha

děkuju moc za odpovědi, už jsem klidnější, rendulinka

juma
Kecalka 354 příspěvků 07.04.09 13:55

Neboj se. Obě moje děti takhle „ležely“ do 35t. Holčička byla při narození drobná (48cm, 2850kg), ale chlapeček byl normální (50cm, 3515kg). Oba jsem rodila přirozeně v termínu. Takže vydrž, mimi tě určitě nezklame. :wink: Máte ještě dost času.

Petricka
Kecalka 452 příspěvků 07.04.09 14:06

Na přípravě na PA říkala, že pokud není dítě v normální poloze hlavou dolů, tak je fajn „cvik“ - spíš poloha :) klek na čtyřech, hlavu dolů a tak si třeba číst. Miminka zadečkem dolů se prý otáčí. Příčné netuším. Podle mě je to trápení, ale cvičení je asi spousta. Ale které se otočí, které ne, kdoví. Snad jim to neubližuje.

Pravdou je, že máš ještě čas. Ať ti všechno dopadne co nejlépe. A miminku se mezi námi líbi.

Pidatko
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 07.04.09 14:18

Mě říkal DR na gyndě, že toto není poloha konečná. Na velkém UTZ v 32.tt mi kontroloval, zda mám místo u stydké kosti (aby se tam mohla stočit hlavička) a v 34.tt se mi malý otočil hlavičkou dolů :-) - bylo to zrovna po sexu :oops:
Myslím, že máte taky ještě dost času :wink:
Držíme palečky!

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 08.04.09 11:57

32 je v pohodě. Adam se otočil v 38tt. To máš ještě času.

PetulaM
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 07.05.13 09:56

Ahojky,
moje miminko bylo ve 28.tt polohou příčně ale ve 30.tt se otočilo koncem pánevním :(, máte s tím někdo zkušenost? Otočí se ještě hlavičkou dolů? Mám rizikové těhotenství a na fakultce mi moc doktoři neřeknou pořád se tam mění personál :nevim:. Díky Peťula

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejnechutnější Prostřeno všech dob? Tady opravdu jíst nechcete!

Pokud jste si mysleli, že vás již nic nepřekvapí, nenechte si ujít aktuální... číst dále >

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Krásné dcery, které své slavné rodiče rozhodně nezapřou

Být dcerou slavných rodičů nemusí být vždycky lehké, zejména když vaše... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >