Příjem čtyřčlenné rodiny - rady

Anonymní
6.3.16 14:39

Příjem čtyřčlenné rodiny - rady

Prosím o rady a typy kde a jak šetříte.

Čtyřčlenná rodina :
Já snížený rod. příspěvek 3800kč
Děti přídavky 2×500kč takže 1000kč
Manžel výplata necelých 15000kč

Máme tedy méně jak 20tis./měs.

Nájemné + inkaso 13500kč - tam neušetříme už víc nic.

Zbývá nám 6000kč na jídlo, drogerii, mš pro starší, oblečení, zájmy, léky tedy pro 4 osoby.

Jelikož se nám to tak seběhlo, že mně snížili rodičovský příspěvek a manžel musel do nového zaměstnání, musíme s tím teď vyjít (tak rok a půl určitě).

Doposud jsme měli měsíčně o nějakých 7tis více, takže ten rozdíl je dost veliký.

Děkuji za veškeré rady, snažím se nehroutit, ale nějak nevím jak s tím vyjít, přijde mi to strašně málo :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

59
6.3.16 14:45

Požádejte si o příspěvek na bydlení pokud jste v nájmu a pronajímatel má byt v osobním vlastnictví a vy tam máte trvalé bydliště. Příspěvek se počítá tak, že z čistého příjmu vás všech, tj. dejme tomu 19500 musíte dát 30% na nájem a zbytek vám doplatí. Takže pokud platíte nájem a energie celkem 13500, měli byste dát na bydlení 30% z 19500, tj.6500 Kč a zbytek vám dají. Mělo by vám tedy pak zbýt 13 000. S tím se vyjít už v pohodě dá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24108
6.3.16 14:45
@Anonymní píše:
Prosím o rady a typy kde a jak šetříte.

Čtyřčlenná rodina :
Já snížený rod. příspěvek 3800kč
Děti přídavky 2×500kč takže 1000kč
Manžel výplata necelých 15000kč

Máme tedy méně jak 20tis./měs.

Nájemné + inkaso 13500kč - tam neušetříme už víc nic.

Zbývá nám 6000kč na jídlo, drogerii, mš pro starší, oblečení, zájmy, léky tedy pro 4 osoby.

Jelikož se nám to tak seběhlo, že mně snížili rodičovský příspěvek a manžel musel do nového zaměstnání, musíme s tím teď vyjít (tak rok a půl určitě).

Doposud jsme měli měsíčně o nějakých 7tis více, takže ten rozdíl je dost veliký.

Děkuji za veškeré rady, snažím se nehroutit, ale nějak nevím jak s tím vyjít, přijde mi to strašně málo :roll:

Propad o 7000 je citelný dost. Nicméně takhle jsme to měli u prvního dítěte, u druhýho už jsem si našla brigádu, takže je nám fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6788
6.3.16 14:46

Tak to je síla. To by mi nestacilo ani na jidlo pro dva (a půl) :)
To bych vydrzela měsíc, kdyby bylo extra zle, ale rok a půl?
Neumi manzel nejake řemeslo? Ze by si mohl nejak přivydělat? Nebo ty ze bys šla na brigádu?
Obavam se, ze je potreba navysit příjmy, šetření ti nepomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.3.16 14:50

@Jullca my příspěvek na bydlení nedostaneme, to už jsem zjišťovala. My jsme v bytě manželova bratra. Ten je po rozvodu a byt nepotřebuje, ale platí na něj hypotéku, takže splácíme jakoby jeho hypotéku plus platíme inkaso a následně byt se převede na nás. Je to složitější, ale bydlení neušetříme, ani nemáme nárok na příspěvek, nemáme smlouvu.

• Nahlásit
  • Citovat
59
6.3.16 14:52

Jinak 6000 není ani životní minimum pro 4 osoby, pro dvě je to 4880, tak si to spočítej…Dospělý něco přes 3 tis. a dítě do 6-ti let 1700. Takže minimálně tak 3500 by vám dali na hmotné nouzi. Běžte se tam zeptat, od toho tu přece jsou, aby pomáhali lidem překlenout tyto krizové situace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.3.16 14:54
@Anonymní píše:
Tak to je síla. To by mi nestacilo ani na jidlo pro dva (a půl) :)
To bych vydrzela měsíc, kdyby bylo extra zle, ale rok a půl?
Neumi manzel nejake řemeslo? Ze by si mohl nejak přivydělat? Nebo ty ze bys šla na brigádu?
Obavam se, ze je potreba navysit příjmy, šetření ti nepomůže.

Manžel je v práci skoro 11 hodin denně tak já ani nevím, jestli po něm můžu ještě něco chtít navíc, dělá manuální práci a chodí docela unavený. Já mám zatím miminko a hlídání nemáme, ta brigáda byla také moje první reakce, ale nevím kdy bych tam chodila, už kvůli kojení :nevim: Navíc bude třeba pořád víc příkrmů. Jsem z toho docela na nervy. :?

• Nahlásit
  • Citovat
59
6.3.16 14:54

Hmotnou nouzi vám ale určitě nedají poté, co byt bratr na vás přepíše. Mj. nesmíte mít ani auto. To jsou věci, které lze v nouzi prodat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.3.16 14:58

@Jullca já se na to vše ptala, ale oni po nás chtějí nájemní smlouvu a to mi nemáme. Tu smlouvu co máme podepsanou se švagrem nám vůbec neakceptují a ani nemůžeme nijak doložit co platíme za bydlení jako oficiální výdaje, protože platíme švagrovi a hypotéka je na něj. Převedení bytu do OV by nám také nepomohlo, protože to nám spočítala paní na sociálce, že tak bychom zase neměli na nic nárok, protože výdaje by byly na OV příliš vysoké pro ně. No je to blbé :/

• Nahlásit
  • Citovat
59
6.3.16 14:58

Je to blbý, na tyto situace se bohužel nemyslí…Opravdu mě jinak nic nenapadá…Tu hmotnou nouzi zkuste, horší už to nebude…S 6000 se ale vyjít nedá. manžel bude muset na brigády o víkendu. Je to hrozné, prostě nebude mít volný den, ale ostatně to žena na nateřské taky nemá. Je to šichta 24 hodin 7 dní v týdnu, tak ten rok a půl to přežije…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59
6.3.16 15:02

A co nechat švagra švagrem, ať si své pohledávky platí a vy si najděte podnájem tak, aby vám dávali příspěvek na bydlení? Jestli on na to nemá, ať se snaží najít si lepší výdělek on než to uvalit na rodinu se dvěma dětmi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
6.3.16 15:28
@Anonymní píše:
@Jullca já se na to vše ptala, ale oni po nás chtějí nájemní smlouvu a to mi nemáme. Tu smlouvu co máme podepsanou se švagrem nám vůbec neakceptují a ani nemůžeme nijak doložit co platíme za bydlení jako oficiální výdaje, protože platíme švagrovi a hypotéka je na něj. Převedení bytu do OV by nám také nepomohlo, protože to nám spočítala paní na sociálce, že tak bychom zase neměli na nic nárok, protože výdaje by byly na OV příliš vysoké pro ně. No je to blbé :/

A je problém sepsat se švagrem nájemní smlouvu? Jedné známe, co žila se zletilým studujícím synem sama v bytě v OV poradila paní na sociálce, ať spolu normálně sepíší nájemní smlouvu (matka pronajímá pokoj synovi). Takže když to jde takto, proč by to nešlo ve vašem případě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
6.3.16 15:34

Tak vy platite 13500 za bydleni, protoze si vlastne splacite byt :nevim:

ovsem pokud nemate zadnou smlouvu, tak bych byla hodne opatrna. at neplatite roky zbytecne vic nez je treba (nevim, kde bydlite teda) a nakonec byt bude bratra a vy nebudete mit nic… pekne vztahy v rodine jsou hezka vec, ale jak jde o statisice-miliony, tak maji tendence se hroutit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
77
6.3.16 15:35
@Anonymní píše:
@Jullca já se na to vše ptala, ale oni po nás chtějí nájemní smlouvu a to mi nemáme. Tu smlouvu co máme podepsanou se švagrem nám vůbec neakceptují a ani nemůžeme nijak doložit co platíme za bydlení jako oficiální výdaje, protože platíme švagrovi a hypotéka je na něj. Převedení bytu do OV by nám také nepomohlo, protože to nám spočítala paní na sociálce, že tak bychom zase neměli na nic nárok, protože výdaje by byly na OV příliš vysoké pro ně. No je to blbé :/

Mně teda taky není moc jasný, proč si se švagrem neuděláte normální nájemní smlouvu… oficiální výdaje pak doložíte právě tou smlouvou (výdaj na nájem) + příslušnými doklady o elektřině, vodě a tak… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3410
6.3.16 15:36
@Anonymní píše:

Najemni smlouvu sepsat nemuzete? Aby byla oficialne, tak jak ji vyzaduje urad. Penize by jste posilali svagrovi, on by zaplatil hypo.

Z btigad, sice mizerne placenych mne napada roznaseni letaku. Sama jsem takovou brigadu hledala, kdyz mi prdola spala v kocarku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama