Příjmení dítěte - dotaz

Anonymní
16.12.19 13:57

Prijmeni dítěte dotaz

Dobry den doufam ze moje otazka nebude blba :lol: ale dnes jsem byla s pritelem na matrice. Domluvili jsme se s pritelem ze dame prijmeni po me a ze kdyby si me v budoucnu vzal ze to zmenime. Podotykam ze uz mam jedno dite s predchoziho vztahu a to ma prijmeni po byvalym (nejsem vdana) ptali jsme se na matrice pred odchodem jestli kdyz se vezmeme tak jestli pujde zmenit prijmeni a pani nam rekla ze uz to nepujde ze uz bude mit me prijmeni porad. Takze moje otazka zni když se vezmeme tak dite bude mit porad prijmeni po me za svobodna? Zmenit to uz nejde? Dekuji za odpovedi :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4007
16.12.19 14:02

Půjde to, ale budete o to pak muset žádat… nechápu proč si tě nechce vzít před narozením dítěte, jste si tohle mohli odpustit, no aspoň, že byl podepsat to otcovství :) škoda, že to další dítě bude mít jiné příjmení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3819
16.12.19 14:03

To si myslím, že je blbost. Kamarádka měla holku a když jí byla 2.5let, tak si brala otce té holčičku a jí automaticky změnili příjmení na tatínkovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
16.12.19 14:04

To je nesmysl, pokud souhlasí oba rodiče a ještě jste manželé, tak to samozřejmě změní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
16.12.19 14:07

Změnit to jde, je kolem toho šílené papírování a dítěti se vystavuje i nový rodný list s novým příjmením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 14:09

Dekuji za odpovedi. No ja jsem rekla ze s bubnem se vdavat nebudu :D a to teda pak bude mit novy rodny list? Pani rekla ze bude mit porad prijmeni po me uz driv jsem si tohle hledala na internetu a kdyz jsem chtela zmenit prijmeni sveho prvniho ditete tak jsem cetla ze musim mit souhlas otce a dnes nam pani rekla ze zmenit uz to nepujde takze kdyz s3 vezmeme tak s oddacim listem musime zase na matriku a zazadat o prijmeni?

• Citovat
  • Nahlásit
6439
16.12.19 14:09

Určitě to jde to je blbost já teda tohle neřešila Kluky jsem měla v manželství a teď budu řešit u dcery kterou čekám na konci března tam budu muset jít na matriku ale dcera bude mít příjmení po příteli ale jít změnit to musí určitě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 14:28

Jde to změnit určitě, já zase čekám až přítel dotáhne svůj RL, který mu naše matrika konečně uzná, aby mohla mít dcera příjmení po něm :-) a jeho uvedeného jako otce :-) už se chystám jakej bordel jim tam udělám, jestli jenom ceknou drahé matrikářky :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 14:31
@Anonymní píše:
Jde to změnit určitě, já zase čekám až přítel dotáhne svůj RL, který mu naše matrika konečně uzná, aby mohla mít dcera příjmení po něm :-) a jeho uvedeného jako otce :-) už se chystám jakej bordel jim tam udělám, jestli jenom ceknou drahé matrikářky :mrgreen:

No to verim jako tam byla i nejaka starsi pani a ta na nas skoro vyjela ze to zmenit nejde a bla bla bla :zed: jo misto aby neco poradne cloveku vysvetlili tak je div neposlou do patricnejch mist :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 14:34
@Anonymní píše:
No to verim jako tam byla i nejaka starsi pani a ta na nas skoro vyjela ze to zmenit nejde a bla bla bla :zed: jo misto aby neco poradne cloveku vysvetlili tak je div neposlou do patricnejch mist :mrgreen:

já myslím, že to nejde změnit před porodem v těch papírech o určení otcovství, ale pak už po narození by problém neměl být ;) třeba Partyšová měnila příjmení syna na svoje a měla jsem i spolužačku, co si brala ve 2. třídě příjmení po vyženěném tatínkovi ;)

• Citovat
  • Nahlásit
31211
16.12.19 14:58
@Anonymní píše:
já myslím, že to nejde změnit před porodem v těch papírech o určení otcovství, ale pak už po narození by problém neměl být ;) třeba Partyšová měnila příjmení syna na svoje a měla jsem i spolužačku, co si brala ve 2. třídě příjmení po vyženěném tatínkovi ;)

Ale u vyzeněného tatínka šlo o víc, musí ho adoptovat. A souhlasit musí i bio otec. To je složitější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9719
16.12.19 15:11

U prvního to samozřejmě změnit bez souhlasu jeho otce nepůjde. U druhého když se s otcem vezměte, můžete změnit i příjmení společného dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
16.12.19 15:39
@Anonymní píše:
Dekuji za odpovedi. No ja jsem rekla ze s bubnem se vdavat nebudu :D a to teda pak bude mit novy rodny list? Pani rekla ze bude mit porad prijmeni po me uz driv jsem si tohle hledala na internetu a kdyz jsem chtela zmenit prijmeni sveho prvniho ditete tak jsem cetla ze musim mit souhlas otce a dnes nam pani rekla ze zmenit uz to nepujde takze kdyz s3 vezmeme tak s oddacim listem musime zase na matriku a zazadat o prijmeni?

Ahoj malá měla taky příjmení po mě, když jsem šla podepisovat na matriku papíry ohledně svatby, tak jsme zrovna podepsali pár papírů ohledně změny příjmení pro malou nechali tam její rodný list a přišel nám nový.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
16.12.19 20:52
@Russet píše:
Ale u vyzeněného tatínka šlo o víc, musí ho adoptovat. A souhlasit musí i bio otec. To je složitější.

Ne, adoptovat ho nemusí. Maminka se vdá, má nové příjmení a dítě se přejmenuje „po mamince“. Otec s tím souhlasit musí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat