Příkrmy miminko

21
14.5.20 09:03

Příkrmy miminko

Dobrý den chtěla bych se zeptat mám chlapečka skoro 5 měsíců začala jsem s prikrmem zatím jen brambor s mrkvi poradíte ještě nějaké recepty? Dekuji :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

961
14.5.20 09:19

Dýně, batáty, špenát, hrášek, brokolice, květák… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
14.5.20 09:44

Mě se hodně osvědčila cuketa a brambory nebo dýně a brambory. Ze začátku. Potom i červená řepa, petržel, brokolice, špenát. Nejčastěji v kombinaci s bramborami :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
14.5.20 10:02

@Lori 5
Mi máme teď 20teho 5 měsíců a zkoušeli jsme jen ten brambor s mrkvi a vývar, chtěla jsem vyzkoušet tu brokolici nebo Petržela ale docela se toho bojím :grinning:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15817
14.5.20 10:07
@Lori 5 píše:
Mě se hodně osvědčila cuketa a brambory nebo dýně a brambory. Ze začátku. Potom i červená řepa, petržel, brokolice, špenát. Nejčastěji v kombinaci s bramborami :)

cervenou repu a spenat nedavat!!! Obsahuje to kyseliny, ktere zpusobuji tvorbu ledvinovych kamenu. Pro miminka naprosto nevhodne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
765
14.5.20 10:10
@warita píše:
cervenou repu a spenat nedavat!!! Obsahuje to kyseliny, ktere zpusobuji tvorbu ledvinovych kamenu. Pro miminka naprosto nevhodne.

Nedoporucuje se davat samotne, ale v kombinaci s jinou zeleninou, treba s bramborami by to az tak vadit nemelo a myslim, ze po 6m je to taky ok…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15817
14.5.20 10:13
@Melodie91 píše:
Nedoporucuje se davat samotne, ale v kombinaci s jinou zeleninou, treba s bramborami by to az tak vadit nemelo a myslim, ze po 6m je to taky ok…

to je jedno, s cim to podavas. Ty latky to obsahuje stale.

V zadne prirucce pro miminka nenajdes navod, ze mas davat repu a spenat. NEDAVAT!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.5.20 10:24

@warita
Já malý normálně dala červenou řepu nic ji nebylo. Max červený EE nebo moč jinak nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15817
14.5.20 10:38
@Mispulinek2323 píše:
@warita
Já malý normálně dala červenou řepu nic ji nebylo. Max červený EE nebo moč jinak nic

to myslis vazne? Myslis si, ze po pozreni repy bude jevit znamky otravy a skoncite na pohotoosti?

Jeste jednou, cervena repa a spenat obsahuji vysoke davky kyseliny oxalicke. PRO MIMINKA NAPROSTO NEVHODNE!!! Ze se ti dite nepodarli otravit hned napoprve neznamena, ze to je vhodna strava pro miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
14.5.20 10:48

No s těmi Přikrmy je to docela těžký, miminko je moje první na internetu jsem našla mrkev brambor dýně brokolici ale až od 6teho měsíce takže nevím jestli to mužů zkusit i teď, samozřejmě dáváme i cajik a probiotika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
14.5.20 11:29
@Poláček píše:
@Lori 5
Mi máme teď 20teho 5 měsíců a zkoušeli jsme jen ten brambor s mrkvi a vývar, chtěla jsem vyzkoušet tu brokolici nebo Petržela ale docela se toho bojím :grinning:

Já se brokolice i petržele taky bála, ale malému to chutnalo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
14.5.20 11:30
@warita píše:

Děkuji za informaci :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9165
14.5.20 11:45

Malá měla ráda: batáty, mrkev, cuketu, celer, pastyňák, dýni, brambor

Příspěvek upraven 14.05.20 v 11:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9165
14.5.20 11:50
@Poláček píše:
No s těmi Přikrmy je to docela těžký, miminko je moje první na internetu jsem našla mrkev brambor dýně brokolici ale až od 6teho měsíce takže nevím jestli to mužů zkusit i teď, samozřejmě dáváme i cajik a probiotika
Řeknu ti to asi takto, není jediný, správný názor na výživu. Různé zdroje, různé názory. Někde máš jednu potravinu od 5. druhou od 6. měsíce atd. Já se o stravu také hodně zajímala, přečetla jsem několik knih (snažím se vybírat mně blízké odborníky) a opravdu názory jsou rozdílné. Vezmi si, někdo přikrmuje od 5m, druhý od půlroku (vliv MM/UM). Můj názor je takový: vnímej, co tvoje miminko vyžaduje. Naše malá je přikrmovaná od ukončených 4m. Začala jsem přikrmovat jelikož UM jí moc nesedělo, začala jsem jednodruhovou zeleninou a pomalu přidávala další a další. Dneska bude mít půl rok a papá zeleninu, maso a má to ráda a hlavně prospívá. Začala být veselejší, aktivnější, spokojenější…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
14.5.20 12:08

@Kotatko03 no právě viděla jsem právě ze už přikrmovali i od 3 měsíců mi jsme na UM, teď když ho krmim si s tou flaskou hraje asi už mu to moc nejede :D tak kdyby jste měli nějaké recepty budu rada :grinning:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama