8měsíční miminko a jogurt

16
6.5.20 19:55

8. měsíční miminko a jogurt

Dobrý večer :),

máme 8. měsíční miminko, které už z příkrmů má oběd, odpolední svačinu a večeři, takže ke snídani, dopolední svačině, večeři a od večeře do snídaně má mateřské mléko. Co jsem si načítala, tak se dává první svačina dopolední, a to ovoce. Jsme sportovně a výletově založená rodina, takže jsem začala ze svačin tou odpolední a má ovoce. Chtěla jsem v 8. měsíci zavést druhou svačinu a dopoledne dávat ovoce a odpoledne jogurt s ovocem. Ale bohužel miminku jogurt nesvědčí. První den mělo průjem a druhý den zelenou stolici. Po vysazení jogurtu vše OK. Zítra jdeme na 8. měsíční kontrolu k doktorce, tak se jí zeptám, ale zajímá mě i praxe jiných maminek. Mám vymyšleno, že buď A) nechám příkrmy jak jsou, tj. oběd, odpolední svačina a večeře, a zkusím jogurt za měsíc a pak kdyžtak budu řešit, co dál anebo B) zavedu další svačinu, ale buď dvakrát denně ovoce anebo odpoledne ovoce a nějakou křupku anebo C) poradíte, co jste miminku dával vy, když nedávalo jogurt. Zuby nemá a něco na žužlání se bojím dát, protože je to dusící a dávící typ a jedna sanitka mi bohatě stačila :). Moc děkuji a přeji hezký večer :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13672
6.5.20 20:19

Měla jsem podobný problém se synem. Ten mi teda po jogurtu zvracel obloukem. Dávala jsem na dopolední i odpolední svačinu ovoce a neřešila to. Alergie na mléko pomalu odezněla, ale mám syna od té doby v evidenci u alergologa (řešila jsem to i s ním, když jsem byla na kontrole se starším dítětem. Jinak bych k alergologovi asi nešla…) a díky rozborům jsme zjistili, že je silně alergický na bílek a kvůli tomu měli speciální očkovací plán pro MMR vakcínu. Pravda je, že u syna se projevila později jiný problém s mlékem, a to intolerance laktozy. Ale doktoři mi nebyli schopni říct, zda to má souvislost s tou nesnášenlivostí jogurtů v miminkovském/batolecím věku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12607
6.5.20 21:05

@Merša ta alergie je mozna, zkus projednat s doktorkou. A jaky jsi davala jogurt? Nektere jsou dost kysele, ale spis se priklanim k mozne alergii, ale ta se muze casem vytratit.
Misto jogurtu co třeba na dopoledni svacu domaci kasi s ovocem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
6.5.20 21:37

Moc děkuju za odpovědi :). No u nás je v rodině potravinová alergie na ovoce a zeleninu (ne všechnu, ale většinu) a malá měla koliky, když jsem snědla cokoli, co obsahovalo mléko. Teď už můžu od mléka do kávy přes šlehačku po tvaroh a malá je v pohodě :), ale evidentně když dostane jogurt napřímo, špatný, tak snad to odezní. S partnerem čekáme, na co bude mít alergii, tak jen doufáme, že ne na mléko, protože to nám přijde horší alergie, jak na některé ovoce a zeleninu. Nemůžeme ji syrovou, ale tepelně zpracovanou už jo :).

Snad to napíšu správně, měla Hollandii. Zkusím ještě zítra tu doktorku a uvidíme. No kromě ovoce na svačinu, to bereme přesnídávky, všechno dělám domácí. Ovocnou přesnídávku neumím, buď to je moc tekuté nebo s moc velkými kousky a hutné, neumím to vychytat :think:, jo ale ta kaše je dobrý nápad :)

Ještě jednou děkuju a hezký a hlavně klidný večer  :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12607
7.5.20 09:27

@Merša Zkus se ještě mrknou tady na recepty na ovocné přesníávky , ať se daří :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
8.5.20 21:46

@lucynka25 no já nevím, máš tam v těch svých receptech mraky cukru, pro 8 měsíční mi to přijde brzo. Dokonce i v hruškové máš cukr. Já když malé udělala hrušku v páře, tak byla sama o sobě fakt hoodně sladká. Ovoce stačí udělat v páře (třeba i na pařáčku) a rozmačkat vidličkou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13392
8.5.20 21:54
@ctenarkaaa píše:
@lucynka25 no já nevím, máš tam v těch svých receptech mraky cukru, pro 8 měsíční mi to přijde brzo. Dokonce i v hruškové máš cukr. Já když malé udělala hrušku v páře, tak byla sama o sobě fakt hoodně sladká. Ovoce stačí udělat v páře (třeba i na pařáčku) a rozmačkat vidličkou…

No tak cukr vynechaš, to je toho :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
175
8.5.20 22:08

@Bubla Bůčková já ne, nebudu je podle ní dělat. Zakladatelka;) a ten puding asi taky, že…;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12607
11.5.20 08:24

@ctenarkaaa nejsou to jen mé recepty, jsou to recepty i od maminek na emiminu. Jsou tam přesnídávky, s cukrem, bez cukru, s pudinkem i bez, záleží na každém, jakou si vybere ;) Je to jen ispirace :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama