Příkrmy - špenát

2073
14.7.10 13:27

Prikrmy - spenat

Ahoj holky,
malemu bude 8 mesicu a jelikoz mame na zahradce hodne spenatu rikala jsem si, ze bych mu ho dala do prikrmu, ale ted resim, jak ho upravit…
Vajicko do nej jeste dat nemohu (tedy bilek), mleko take. Tak jsem si rikala, ze bych do toho zkusila dat UM…
Mohu se zeptat, jak to resite vy?
Diky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15054
14.7.10 13:32

Špenát zatím nedávám, i Helence jsem ho dala později…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
14.7.10 13:36

Ja jsme prave cetla, ze by spenat uz mohl - tak jsem si rikala, ze kdyz mame domaci, ze bych ho dala. Tedy ne samostatny, ale pridala bych ho do brambor a treba bych dalai mrkev, ale jen nevim, jak to vyresit s tim mlekem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
14.7.10 13:56

Verveve, taky jsme měli špenát ze zahrádky, dělala jsem Věrce brambory + žloutek + špenát nebo brambory + kousek masa + špenát. Přidala jsem pár lžic UM. Věrka byla nekojené a neduživé dítko, takže my s masem začínali dřív, asi je ještě nedáváte :nevim: Ale klidně bych tu variantu se žloutkem a UM udělala 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17842
14.7.10 14:04

Taky bych spenat dala..listy chvili povarila,rozmixovala + brambor a zloutek,UM.To u nas bylo jidlo cislo jedna :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
14.7.10 14:19

Ja jsem někde četla, myslím, že to bylo v tom manuálu o jídle na kojení.net, že špenát by se měl do roka dávat skleničkový, prý obsahuje příliš mnoho dusičnanů, víc než ostatní zelenina. Ale za zkoušku nic nedáš, když mu nebude způsobovat problémy, tak proč ne.

Jinak malý špenát taky zbožňuje, děláme ho často. Přes zimu sice z protlaku, nicméně už se chystám na čerstvý :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
15054
14.7.10 14:20

Jojo, já to taky četla, i doktorka mi to tenkrát u Helenky říkala, takže zatím nedávám… Vhodnou skleničku se špenátem jsem nepotkala, takže ještě čekáme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5907
14.7.10 14:25

já dávám malé z hippu jemný špenát s brambory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
14.7.10 14:28

Já už skleničky nedávám, protože by snědl na posezení dvě a to by se malinko prodražilo :mrgreen:
Nicméně jsem dávala špenát s králíkem a brambory, ale nevím, co to bylo za značku. Hipp jsme měli tu nejmenší skleničku jednou, ale byla tak přesolená, že už jsem jí víckrát nekoupila.

• Nahlásit
  • Citovat
15054
14.7.10 14:33
milhaus píše:

Hipp-skleničky obsahují sůl, tudíž nedávám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5907
14.7.10 14:36

Já jí zkusila asi jen dvakrát,u nás jinak docela vede sunárek a hami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27303
14.7.10 15:21
verveve píše:
Ahoj holky,
malemu bude 8 mesicu a jelikoz mame na zahradce hodne spenatu rikala jsem si, ze bych mu ho dala do prikrmu, ale ted resim, jak ho upravit…
Vajicko do nej jeste dat nemohu (tedy bilek), mleko take. Tak jsem si rikala, ze bych do toho zkusila dat UM…
Mohu se zeptat, jak to resite vy?
Diky moc

Já mám taky čerstvý mladý špenát od našich ze zahrádky a protože vím, jak je pěstovaný, klidně jsem ho dala už před měsícem (v 7 měs.), malej si ho zamiloval. Spařila jsem ho a rozmixovala a nadávkovala do mrazáku a teď beru a přidávám normálně do mixu zeleniny, nedávám jakoby špenát-bram-mléko-žloutek, ale do základu (což je u nás bram-mrkev) dám maso a tak tři pol. lžíce toho špenátu.
Já mu k obědu dávám různé zeleninové mixy (vždy bram-mrkev + něco, max. 4 druhy zeleniny vč. toho základu) s masem, nesnažím se to podobat dospělému jídelníčku, jakože špenát-vajíčko-bram-mléko :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
neczuz
14.7.10 15:49

Špenát dávám ze zahrádky, zatím jen párkrát. Ono toho je víc, kde je údajně více dusičnanů - ne jen špenát. Např. veškerá kořenová zelenina. Myslím, že jakákoli zelenina ze supermárkeetu typu třiceticentimetrová mrkev, kilový květák apod. bude mít dusičnanů víc, než pár lístků špenátu z nehnojené zahrádky. Dávám ho podušený s bramborem a žloutkem.

• Nahlásit
  • Citovat
neczuz
14.7.10 15:51
BohunkaP píše:
milhaus píše:
Hipp-skleničky obsahují sůl, tudíž nedávám…

Taky nedávám. Ale pozor - ty úplně začátečnické (od 4m) sůl nemají. Až ty „starší“

• Nahlásit
  • Citovat
5907
14.7.10 16:01

Něco na mojí obranu,dávala jsem ty od 4.m.Jinak já tedy dávám taky jen naší zeleninu,protože ta kupovaná,neví jak jinde,ale znám spoutu lidí co pěstijí zeleninu a pak jí prodávají,všechno vyhnané ledkem a npk-děs. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama