Příkrmy trochu tápu...

86
14.12.20 06:48

Prikrmy trochu tapu

Ahoj Mam par otazek k prikrmum, male jsou 4 mesice, tak budeme zacinat:

1. predpkladam, ze nejlepsi je uvarit v pare nejakou zeleninu, se kterou zacnu nez davat rovnou kupovanou sklenicku- ty prikrmy jako hipp atd jsou vhodne az mala toho sni vice? A kdyz neni cas varit? A asi je I lepsi nez ze sklenicky, kdyz clovek uvari?
  2. mozna uplne blba otazka, ale kde koupit kasi na prikrmy? A jakou zacit? Treba ryzovou?

Dekuji :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7432
14.12.20 07:11

Hele ja delala dve varianty. Budto jsem uvarila hromadu kureciho, mrkve a brambor a pak to rozmixovala a smichala dokopy, na pozadovanou hustotu jsem to redila vyvarem z masa..no a nebo hovezi, repu cervenou nebo brokolici a ryzi. A pak jsem to nacpala do sklenicek od presnidavek a do mrazaku. Bydlela s nama aj moje segra se stejne starym prckem, tak to jedly dve deti.

Příspěvek upraven 14.12.20 v 07:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7432
14.12.20 07:12

Kasi maj treba v dm…jo a zkraje je dobry tu treba jen zeleninu si nandat do tvoritka na led, ptz Ti bude stacit malinko nejdriv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10091
14.12.20 07:29

Tak já právě skleničky dávala, když byly děti úplně malinké, protože se mi fakt nechtělo strouhat, vařit a mixovat kvůli dvěma lžičkám. Hipp i Babylove z DM dělá i malé jednodruhové skleničky, dávala jsem je nadvakrát. Vařit jsem začala, až když dostávaly maso se zeleninou a přílohou a zvládly celou porci. Pokud nebudeš kupovat biozeleninu od farmáře, ale normálně v obchoďáku, tak jsou skleničky snad i vhodnější. Dětská strava je pravidelně kontrolovaná na škodlivé látky a chemii. Pokud začínáš s příkrmy, nedělala bych si hlavu s kaší a počkala, jak bude prcek na jídlo reagovat. Rýžová kaše je vhodná na začátek, ale může stavět, takze opatrně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15462
14.12.20 08:41

Já začínala vařením jednoho druhu zeleniny: brambor, mrkev, dýně, brokolice atd., postupně jsem přidávala a dělala kombinace. Měla jsem jedlíky, takže velmi brzy (asi po týdnu) zvládli klasickou porci 120g, takže pak jsem jim občas koupila i tu skleničku, třeba na výlet nebo když se mi vyloženě nechtělo nic vařit. Kaši jsem dávala až později, kolem 6m, když jsem měla přebytky MM (ty asi nekojíš, že?), tak jsem kupovala nemléčnou třeba rýžovou. Nedoslazovanou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14018
14.12.20 09:16

@andreabak Ahoj, ja varila hodně. Někdy v pare, ale spis ve vode, vyvar jsem pak taky vyuzila, zamrazila a varila v nem dal.
Maso jsem navarila, rozmixovala s vyvarem a zamrazila do kosticek na led, zbytek vyvaru jsem zamrazila do avent kelimku, pak jen vyndala vyvar, v nem uvarila čerstvou zeleninu a pridala kosticku masa.
S kasi nespechej, nic diteti neda. Pokud se i tak pro
ni rozhodnes, tak by měla být v dopoledních hodinách. Ma hodne sacharidu a na noc muze delat neplechu, tlacit brisko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
771
14.12.20 09:22

K té lepší variantě. To záleží ;) pokud kupujes bio kvalitní skleničky, tak jsou určitě lepší, než zelenina (a hlavně maso) z obchodu. Skleničky mají kontrolované dusíkaté látky v půdě, maso je napíchne kdoví čím. Ještě je tu možnost zeleniny ze zahrádky, že víš, co na ní používáš. Ale to ti stejně neuhlídá ty dusíkaté látky.
Jinak, prodávají se skleničky první lžička, máš to na to ochutnání, cca na dva dny.
Za mě jsou kvalitní HiPP bio, dm bio, babylove, ella's kitchen, good gout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7432
14.12.20 09:23

@Mediula to asi zalezi na tom, jestli na to clovek ma prachy, no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
771
14.12.20 09:24

A kaší bych dala později, začni fakt tou zeleninou, pak maso, pak kaše a ovoce. Není to tak, že kaše dítěti nic nedá. Pokud kupujes kaši přímo pro výživu kojenců, tak bývají obohacené o různé minerály a vitamíny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
771
14.12.20 09:25

@Tarjei
Tak zrovna do dítěte investuju a na spoustě jiných věcí se přeci dá ušetřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14018
14.12.20 09:29

A jeste se muzes mrknout do skupinky vaříme pro kojence a batolata, je tam spousta receptu pro inspiraci ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7432
14.12.20 09:44

@Mediula to rozhodne ale kdyz neni kde brat, tak neni. Nema kazda mama na maso a zeleninu v bio kvalite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
771
14.12.20 09:55

@Tarjei
Hele, my teď měli velký financni problémy a taky jsme to zvládli. Třeba to babylove stojí 30kc jedna sklenička 190g. Jasně, že si nemůže vyskakovat a kupovat třeba ty francouzský.
Ale já tvůj příspěvek chápu. jen mám tu zkušenost, že to jde i s hodně málo penězi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat