Přímý výsev zeleniny na záhon

174
8.2.16 08:37

Přímý výsev zeleniny na záhon

Ahoj, jaro se blíží a tak potřebuji od Vás radu. Nově si zakládám zahrádku. Nikdy jsem nic takového neměla, tudíž moje praxe je na 0. :zed:.Na zahrádce bych měla ráda ředvičky, kedlubny, cuketu, salát atd…prostě zeleninu. Ptám se? kdo máte zahrádku, vyséváte rovnou na záhon březen, duben a nebo si semínka předpěstujete doma za oknem v únoru a pak sázíte rovnou sadbu? :) :).Nemám na předpěstování doma moc místa a přímým výsevem to zase nechci pokazit, aby vůbec něco vyrostlo. :mrgreen: Moc děkuji :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3281
8.2.16 08:43

Ředkvičky, mrkev rovnou na záhon. Na semenech je vždy vzadu obrázek kdy vyset. Včera jsem si koupila zrovna ředkvičky a mrkev k rychleni. Kedlubny kupuji na trhu jako sazenice. Rajčata a papriky vysévám do kelímku a pěstuji doma a pak presazuji ven. Víc toho nedělám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23414
8.2.16 09:03

Ředkvičky a mrkev rovnou na záhon. Cukety, dýně, patyzony a kedlubny si předpěstovávám doma a pak přesazuju na záhon. Rajčata mi dává sazeničky mamka naštěstí. Papriky jsem už zrušila, ty bez skleníku v našem podnebí nezvládám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58731
8.2.16 09:09

@Mensy většinu předpěstovávám za oknem a pak šup s tim ven. Ale až po zmrzlících.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3635
8.2.16 09:22

Já loni sela vše přímo na záhon - mrkev, ředkvičky, petržel, cibule, kedlubny, salát a špenát. Předpěstované jsem měla jen rajčata, okurky a papriky.
Letos ale předpěstuji i petržel a cibuli, bo mi loni nestihli pořádně dozrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5358
8.2.16 09:28

Dýně namočím na den a pak seju rovnou do země. Ale taky po zmrzlejch. Jo a za poštu se můžu podělit o semínka hokkaido, haloween a muškátové dýně, jestli někdo nemáte. Osobně Poděbrady nebo Praha hl. nádraží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
8.2.16 09:46

Začínám po zmrzlých, v zahradnictví kupuju přísady: rajčata, cukety, patizon, majoránku, kedlubny. Přímo sázím brambory (letos na to kašlu) a červenou řepu. Po vzejíti ji protrhám. Přímo sázím petržel, tu na podzim zpoloviny vyryju pryč a trochu nechám, na jaře obrazí. Přímo dávám ještě kopr, ten používám na nakládání okurků. Ty nepěstuju, kupuju. Pak tam mám jahody. Chtěla bych letos zkusit cibuli. Máme nudličky zahrádky sousedé vedle sebe, hlínu převážně stejnou. Jedna paní sází přímo pórek, sklízí na podzim lány nádherného pórku. Stejným způsobem jsme to zkusili i my sousedé, hrůza děs. Řekněte, je to hlínou nebo levýma rukama? :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
8.2.16 09:48

@Mensy Jo, a na jaře pořádně prokypřyt a prohnojit nejlépe koňským granulovaným hnojem. Jen pozor, v míste, kde se bude sázet jarní nebo podzimní česnek, se nesmí hnůj dávat, česneku by se nedařilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5358
8.2.16 10:01

@Voltiček jo tak porek máme taky mega ale to je dílo tchýně. a taky tam perem hnůj :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1367
8.2.16 10:04
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
8.2.16 16:29

Tak jsem to vyřešila. Vysela jsem si kedlubnu, salát, rajče, papriku. Ještě chci lilek, cuketu, možná patyzon. Zkoušela jsem loni doma okurky ale zplesnivěli. :roll:.Taky jsem zasela nějaké bylinky, tak uvidím, co z nich bude.Ty se mi moc nedaří žádný rok. :nevim: :).A přímo pak dám ředkvičky. S tím konským hnojem díky, dám ho tam. Minulý rok jsem dávala granulované slepičince a nic moc.Je teda fakt, že jsem neměla zahrádku ale vše v kýblech. To bylo na nic. :zed: :) :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24459
8.2.16 18:43

@Mensy Na kedlubny, salát a rajčata je hrozně brzo.
Takle v únoru jedině ty papriky (pokud teda nemáš vytápěný skleník).

Salát a spol. vysévám až je venku přijatelně - pod fólii. Doma na okně mám málo světla a ze sazeniček byly vyčouhlé bledé nitky.

Papriky jsem dávala do země včera, rajčata dávám na Josefa.

Jako ten salát a kedlubny - za dva týdny z toho budou sazeničky, co už potřebujou ven :nevim: Papriky teprve budou možná vystrkovat první lístky - proto se papriky dávají tak brzo, dlouho jim to trvá, než vyrostou.

Rajčata se dávají ven až v půlce května… do té doby je budeš mít na okně tak metrové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
8.2.16 20:52

Momentálně jsou aktuální papriky a lilek (předpěstování), ve skleníky jsem dnes vysela pár řádků ředkviček a list. salát. Na přelomu unor/březen si předpěstuji rajčata do skleníku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama