Reklama

Princip kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlineaduska912
Kecalka 251 příspěvků 20.02.18 20:19
princip kojení

Ahoj, chtěla bych se zeptat, na jakém principu se spouští mléko? mě se zdá, že dcera chvíli tahá naprázdno, pak se cca na minutku spustí mléko a pak zase tahá naprázdno. Může mi prosím někdo detailně popsat jakým způsobem mléko v průběhu kojení teče? děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Helileli
Závislačka 2849 příspěvků 20.02.18 20:27

Mléko spouští oxytocin. Dráždění bradavky způsobuje jeho vyplaveni, tím se spustí vypuzovací reflex pro mléko. Logicky tedy chvilku trvá, než mléko začne na plno téct. Dá se tomu pomocí, když prsa nahřejes, může zafungovat i před kojením se předklonit bez podprdy a nechat zafungovat gravitaci. Na úrovni hormonů funguje očichávání miminka, hezky se zklidnís, chvíli cuchas, vyplaví se oxytocin.
A dostatečně pít, jíst, nestresovat se a v neposlední řadě i technika kojení, kdy špatně přiloženému dítěti to neteče tak jak by mohlo.

Pipet
Generální žvanilka 24083 příspěvků 20.02.18 20:39

Proč myslíš, že pak tahá a nic neteče? Neslyšíš ji polykat? Když se spustí mlíko, tak po chvilce ten divný pocit přejde, ale mimino normálně pije dál…

Kecalka 251 příspěvků 20.02.18 20:44
si

Když si zmáčknu bradavkum, tak nic neteče a je vidět že malá jen tak dudlá, teď už mi kojení bojkotuje úplně, hned usne, nevím co mám dělat

pannda
Kelišová 6501 příspěvků 32 inzerátů 20.02.18 21:01

Musíš i cítit, že jsi před kojením měla prsa nalitá, v průběhu kojení už jsou měkká

Kecalka 251 příspěvků 20.02.18 21:08

Mám je měkká pořád

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 20.02.18 21:15
@aduska912 píše:
Když si zmáčknu bradavkum, tak nic neteče a je vidět že malá jen tak dudlá, teď už mi kojení bojkotuje úplně, hned usne, nevím co mám dělat

Zmáčknutí bradavky nemusí hned znamenat stříkající mléko a po čase se prostě laktace upraví tak, že prsa už se nenalévají. Takže tobě dcera vůbec nejí nebo jak to mám chápat? Z čeho teda žije?

vertunka
Závislačka 4622 příspěvků 20.02.18 21:15

Myslim, ze dite si i prs stimuluje, takze opravdu chvilku duda na prazdno. Ale to clovek nevi. Taky si kolikrat rikam, ze by bylo fajn mit to prso skleneny. Aby bylo videt jak to mliko mizi.

Whitedog
Závislačka 2635 příspěvků 20.02.18 21:19

@aduska912

Mléko neteče, když se mačká bradavka. Mléko teče, když je stlačený celý prsní dvorec.

A prsa nemusí být nalitá a tvrdá, aby mléko teklo. Nalitá a tvrdá jsou, pokud se nekojilo dlouho.

Kolik ti dítě vypilo, nejlépe zjistíš tím, že dítě zvážíš před a po kojení. Budeš vědět, kolik vypila.

Koukni na netu na nějaká videa nebo se poraď s laktační.

Petule030
Kelišová 5739 příspěvků 1 inzerát 20.02.18 21:30

@aduska912 Jak stará je dcera? Spouštěcí reflex způsobí opravdu trochu pocit napětí v prsou, ale ten zase za chvíli přejde. Jestli pak dcerka dudá klidně, třeba už je napapkaná a stačilo jí to. Kdyby byla hladová, asi by tahala jak o život :)

Kecalka 251 příspěvků 20.02.18 21:42

2 měsíce, mléko teče jen chvíli to jí asi nemůže stačit, navíc mi nechce vzít ani flašku s um

Petule030
Kelišová 5739 příspěvků 1 inzerát 20.02.18 21:47

@aduska912 Přikládáš nejdříve k jednomu a poté k druhému prsu? Kdy jsi ji vážila naposled? Přibírá dostatečně?
Pokud chceš udržet kojení, tak dceři flašku s um nedávej a důvěřuj sobě, že ji nasytíš. Proč máš pocit, že kojení dcerce nestačí? Pláče po kojení?

Kecalka 251 příspěvků 20.02.18 21:51

Pije a teče to jenom chvíli, pak jen dudlá a usne, v tom je ten problém, u doktorky jsme byli před dvěma týdny, ale nevím jestli měla 4300 nebo 4400 g, ted má 4550 g, zítra jedeme k doktorce, tak uvidíme, mám strach že řekne ať dokrmujeme, ale dcera odmítá láhev

Petule030
Kelišová 5739 příspěvků 1 inzerát 20.02.18 22:01

Vždyť přibírá :) Věř, že pokud potom dudlá pokojně, tak jí to stačí ;) Ono to nemusí jen téct, ono to mléko doslova stříká a tak dcerka polyká a polyká… Za pár minut jí to musí stačit. Mrkni na stránky kojeni.net, také jsem tam hledala problematiku, co mě zajímala. Sama můžeš napsat o radu laktační poradkyně. Láhev s umělým mlékem (byť jen jako dokrm) bývá často zabiják kojení.

Jana206
Nadpozemská drbna 26370 příspěvků 20.02.18 22:03

To, že dvouměsíční miminko zniceho nic usne pri kojení, je normální, měla jsem to tak u všech dětí. Laktace se po pár týdnech az měsících upravuje, prsa se uz nenalevaji. Jsou různá období růstových spurtu a laktacnich krizí.

Dcerka je drobna, ale důležité je, aby se nepropadala v percentilu, než samotná váha. Nutno sledovat i výšku. Pokud bude nutno dokrmit, udelej to alternativně, nejlepsi je velká strikacka z lékárny.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Muslimové v Ordinaci? Podle studie se musí častěji objevovat v českých seriálech!

Islamofobie je za poslední roky téma jako hrom, pro Českou republiku to platí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >