Příspěvek na bydlení a doložení alimentů
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
příspěvek na bydlení a doložení alimentů
Dobrý den, ráda bych požádala o radu jak se dokládají alimenty
u příspěvku na bydlení. S otcem dítěte jsme se domluvili, nemáme
žádné rozhodnutí od soudu, žádnou sepsanou dohodu, peíze zasílá na
účet. Ráda bych to věděla zda je to možné i bez nějakého oficiálního
dokumentu, abych přpadně neřešila změnu zrvalého bydliště zbytečně.
Děkuji
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
- Nahlásit
Přečtěte si článek: Příspěvek na bydlení, jak zažádat?
Peněžitá pomoc v mateřství? Přečtěte si na eMiminu
Na co máte nárok? Užitečné tipy a rady eMimina
Výpočet peněžité pomoci v mateřství. Kalkulačka eMimina vám to spočítá
Vše co potřebujete vědět o rodinných financích. Zeptejte se odborníka
Reakce:
@PhoenixEla na to změnu tp nepotřebuješ. Sepíšete dohodu, overis na poště a dolozis, kolik ti posílá
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
- Nahlásit
Existuje takovy bily tiskopis, kam napises celkovou castku za ctvrtleti.
Pokud ta castka neni nezvykle nizka (aby byl prispevek vyssi), tak
to staci.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
- Nahlásit
Teď už to bez soudního určení nejde k vůli zneužití. Je potřeba
doložit kopii žádosti k soudu a zažádat o povolení výjimky, která se
uděluje na jeden rok, potom je nutný rozsudek.
@PhoenixEla
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
- Nahlásit
No na stránkách úřadu jsem našla, ze je potřeba v nájemník bytě mít trvale bydliště. Nechce se mi zbytečně měnit na úřadě pokud potřebuji k doložení o vysi alimentu rozsudek od soudu nebo něco podobného.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
- Nahlásit
@PhoenixEla Pro příspěvek na bydlení se posuzují příjmy osob, které mají společný trvalý pobyt (a to platí nejen pro nájemní byt) a ovlivňuje ho i velikost obce (také podle TP). Takže co vlastně chcete?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
- Nahlásit
@Luboš P píše:
@PhoenixEla Pro příspěvek na bydlení se posuzují příjmy osob, které mají společný trvalý pobyt (a to platí nejen pro nájemní byt) a ovlivňuje ho i velikost obce (také podle TP). Takže co vlastně chcete?
to už od loňského září neplatí. teď se posuzují všechny osoby, které spolu bydlí bez ohledu na TP
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
- Nahlásit
@petanah píše:
to už od loňského září neplatí. teď se posuzují všechny osoby, které spolu bydlí bez ohledu na TP
Děkuji.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
- Nahlásit
@PhoenixEla rozsudek mít nemusíte. Ústní dohoda je ale málo. Příspěvek na bydlení se od minulého roku posuzuje podle rodinného okruhu. To znamená, že budou chtít, aby v žádosti byly uvedeny děti, potom ty a jejich otec/otcové. Pokud máš děti soudem svěřené do své péče, otec uveden v žádosti nikde nebude. Pokud máš jenom ústní dohodu, musíš jinak prokázat, že s otcem déle jak 3 měsíce nežiješ (od data žádosti). Už jebom proto je vhodná písemná dohoda, která bude mít ověřené podpisy. V dohodě by mělo být alespoň uvedeno, od kdy spolu nežijete, kdo bude mít děti v péči a částku výživného. Tento dokument bude potřeba hlavně k přídavkum na děti. K příspěvku na bydlení by místo dohody stačil rozpis služeb, kde bude uvedeno, kolik osob je přihlášených v bytě a případně potvrzení od vlastníka bytu, které osoby od kterého data v bytě bydlí. A potom požádáš o vyloučení.
Dohodu je dobré sepsat, pokud chceš přídavky nebo máš rodičák. Proč u rodičáku? Protože když partner zůstane posuzovaný v rodičáku, může si udělat dítě s jinou a ta až požádá o rodičák, tak do té doby, než se vyřeší, kdo s kým žije, ti nebudou chodit peníze. A ještě jedna věc - úřad ti správně nesmí sdělovat, že tvůj partner má dítě s jinou a musí to řešit s ním. Nikdo neví, zda spolu žijete a byl to jeho úlet nebo už žije někde jinde.
- načítám...
- Citovat
- Nahlásit
Další podobná témata podle názvu
- Výplata Příspěvek na bydlení Liberec
- Rodičovská dovolená a vyčerpání příspěvku
- Příspěvek 5 000kč - moje banka není na seznamu
- Příspěvek na bydlení liberec
- Formulář na zvýšení alimentů
- Jednorázový příspěvek na dítě
- Rodičovský příspěvek 2022 na jak nejkratší dobu to jde
- Příspěvek 5000 na dítě