Na jaké dávky mohu mít nárok?

Anonymní
19.1.20 12:24

Příspěvky, dávky .. na co je vůbec nárok ..

Krásný den,
Ocitla jsem se v šílené situaci.. proto píšu anonymně, strašně se za to stydím, ze se tohle stalo zrovna mě.. mám jedno ditko.. 4 roky. Proběhl rozvod a čekám ditko v nynějším partnerem ale ten se rozhodl, ze se vrátí k bývalé přítelkyni.. proste mě nechal.. netuším kam si teď zajít na co mám vůbec nárok ???? platím mesiccne 11 tisíc korun ???? hypotéka, energie. Ale to není ani to, co dostanu jako rodičovský příspěvek.. jsem nešťastná, ze takto dopadnu i s dětmi.. poradíte prosím na co bych vůbec mohla mít nárok? Ještě dodám. U první dcery mám výživné 3000 Kč. Na druhé dítě nebude nic, nechce být uveden jako otec..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

28857
19.1.20 12:30

A koho zajímá, že ON nechce být uveden jako otec? Zbláznila jsi se? Dítě zplodil, takže otec bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
19.1.20 12:30

To ze nechce mu je prd platne… das ho k soudu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38152
19.1.20 12:31

Příspevek na bydleni, ale pozor, do něj se hypoteka nepocita, jen ciste naklady na bydleni, snad prispevek pro dite. ALE předevsim mas narok na vyzivne pro dite i pro sebe do dvou let veku ditete. Je fakt jedno, ze pantata nechce byt uveden v rl. Stat tlaci na to, aby kazde dite melo otce v rl. A neni povinnosti statu zivit dite. To je povinnost rodicu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.1.20 12:32

@berry4
Ta jeho šlechtična by moje dítě jenom týrala. Proto stim souhlasím, ze nebude mít nárok.. opravdu by to bylo hodně, hodně zle… tam by bylo ditatko velký chudák.. to nemůžu dovolit ani :see_no_evil:

• Nahlásit
  • Citovat
1127
19.1.20 12:33

Zajdi na sociálku, tam ti poradí, a pokud jde o druhé mimčo tak platit musí, to že nechce být zapsán v rodným listě tě nemusí zajímat, podáš návrh na soud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
19.1.20 12:35
@Anonymní píše:
@berry4
Ta jeho šlechtična by moje dítě jenom týrala. Proto stim souhlasím, ze nebude mít nárok.. opravdu by to bylo hodně, hodně zle… tam by bylo ditatko velký chudák.. to nemůžu dovolit ani :see_no_evil:

Sis mela rozmyslet s kym budes mit dite, si vubec nepomuzes, pokud ju rupne v bedne muze si zazadat po nejake dobre… ma pravo na sve dite a nechapu proc by ti ho nekdo mel tyrat. Ono s tebou taky nebude mit na ruzich ustlano, bez penez…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8690
19.1.20 12:36
@Anonymní píše:
Na druhé dítě nebude nic, nechce být uveden jako otec..

hmm, a koho zajímá, že nechce? jestli chceš peníze, tak ho prostě budeš muset uvést a když nepodepíše dobrovolně, tak přes soud. pak budeš mít nárok na výživné na dítě a i na sebe.

jinak s dávkami nic moc. nejspíš budeš mít nárok na přídavek na dítě, ale to je pár korun. teoreticky bys měla nárok na příspěvek na bydlení, ale pokud je byt tvůj vlastní, tak u těchto bytů jsou nižší limity na výši dávky, než u pronajatých bytů a rozhodně nikoho nezajímá, kolik platíš na hypotéce. a pokud nevyužiješ všechny možnosti, jak přijít k penězům (tedy to výživné na mladší dítě a na sebe), tak ani nebudeš moct v případě potřeby vyžadovat dávky hmotné nouze :nevim:

takže buď máš dost peněz, aby ses uživila i bez alimentů na mladší dítě, tak potom buď hrdá a otce nepřiznávej. nebo ty peníze potřebuješ, ale pak ho holt musíš přiznat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2182
19.1.20 12:37
@Anonymní píše:
@berry4

ty si myslíš, že bys dávala novorozence na víkend k tatíkovi? to snad ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
19.1.20 12:38

A chudak to starsi dite, matka nerozumna poridi si dalsi dite a on bude muset zit v bídě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23736
19.1.20 12:42
@Anonymní píše:
@berry4

Tohle ale nebude zajímat úřady po kterých budeš chtít peníze, protože starat se mají především rodiče. A hypotéka sociálku nezajímá :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
19.1.20 12:43

Máš nárok na mateřskou? Můžeš si zvolit rodičovský příspěvek na kratší dobu a brát tak víc peněz? Rodina nemůže vypomoci? Teď pracuješ, nebudeš moc dělat i nějakou práci z domu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28857
19.1.20 12:46
@Anonymní píše:
@berry4

Prosím? Ty už předem uvažuješ nad tím, že jí, nějaké ženské budeš dávat svoje dítě? Jak jsi na to přišla? 8o Pokud ho neuvedeš jako otce a necháš se vydírat, tak počítej s tím, že to nezvládneš. Stát ti dítě financovat nebude. Dostaneš rodičák, jak tu bylo psáno, nějaké proplacené náklady na energie, hypotéka se do toho nezapočítává a na vás na všechny budeš mít na měsíc na živobytí cca 6 620 kč.

Příspěvek upraven 19.01.20 v 12:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12604
19.1.20 12:48
@Anonymní píše:
@berry4

Ty si vtipná, ty nechceš nic po otci dítěte, ale má se starat místo něj stát? Dítě má právo na oba rodiče, otce si mu vybrala sama…věřím, že nechce nikde figurovat ani platit, je to pro něj pohoda…udělá dítě a tím končí…kde je jako psáno, že by si ho vůbec bral?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8690
19.1.20 12:50

Jenom tak když zmiňuješ ten rozvod, tak mě napadlo - a kdy proběhl, že máš potřebu o něm v otázce psát? jestli je to něco čerstvějšího, tak aby otcovství mladšího dítěte automaticky nepřipadlo na manžela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama