Přispívá vám manžel finančně?

Anonymní
10.11.19 09:30

Přispívá vám manžel finančně?

Hezký den, prosím o zachování anonymně. Žijeme s manžel ve společné domácnosti, 3 deti. Já momentálně na MD, s nejmladší. Můj měsíční příjem je 3800kc, plus přivýdělek z domu cca 2000kc. Z tohoto platím dětem obědy, boty, oblečení, paušál, jednorázový nákup. Plus dětem kapesné. Partner je pracovně od 5-18hod pryč. Platí hypo, energie, nákupy. Mám problém s financí, přesto, že partner obstarává veškeré platby, nevychází, ač se snažím sebevíc, jsem každý měsíc v mínusu. Partner mi odmítá dávat peníze, protože platí tyto platby. Chápu. Ale taky odmítá změnit zaměstnání. Chtěla jsem, ať se s dětmi vystřídáme a já si můžu najít práci. Už to finančně nezvládám. Hlídání nemáme, dítě ještě není skolkove. Chtela jsem se vás zeptat, přispívá vám partner při MD?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
48893
10.11.19 09:32
@Anonymní píše:
Hezký den, prosím o zachování anonymně. Žijeme s manžel ve společné domácnosti, 3 deti. Já momentálně na MD, s nejmladší. Můj měsíční příjem je 3800kc, plus přivýdělek z domu cca 2000kc. Z tohoto platím dětem obědy, boty, oblečení, paušál, jednorázový nákup. Plus dětem kapesné. Partner je pracovně od 5-18hod pryč. Platí hypo, energie, nákupy. Mám problém s financí, přesto, že partner obstarává veškeré platby, nevychází, ač se snažím sebevíc, jsem každý měsíc v mínusu. Partner mi odmítá dávat peníze, protože platí tyto platby. Chápu. Ale taky odmítá změnit zaměstnání. Chtěla jsem, ať se s dětmi vystřídáme a já si můžu najít práci. Už to finančně nezvládám. Hlídání nemáme, dítě ještě není skolkove. Chtela jsem se vás zeptat, přispívá vám partner při MD?

Neprispiva, spolecna domacnost, spolecne prachy. Ale co delat s idiotem neporadim :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
10.11.19 09:33

No to je supr systém, tak ne, nikdo mi na nic nepřispívá, jsme manželé, máme SJM, mám volný přístup ke všem penězům. Tenhle váš systém je naprosto ukrutný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.19 09:34

Nepřispívá. Dává mi celou výplatu.

• Citovat
  • Nahlásit
1715
10.11.19 09:34

Jasneze, jsme manzele, mame dite, uz nejsou moje a jeho, ale nase… a ty jako mas ze 4tis platit co vsechno? Nebo na co ti nechce davat penize?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9065
10.11.19 09:35

Jsme rodina, takže hospodaříme společně jako rodina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LiveDream
10.11.19 09:35

Máme všechny peníze společné na jednom účtu. Jsme manželé a je to pochopitelné…

• Citovat
  • Nahlásit
11936
10.11.19 09:36
@Melodie91 píše:
Jasneze, jsme manzele, mame dite, uz nejsou moje a jeho, ale nase… a ty jako mas ze 4tis platit co vsechno? Nebo na co ti nechce davat penize?

Z tohoto platím dětem obědy, boty, oblečení, paušál, jednorázový nákup. Plus dětem kapesné.
je to v příspěvku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15377
10.11.19 09:38

No potřebujete si sednou, sepsat nutné výdaje a rozdělit jak je budete platit z příjmů co máte.

Zároveň se hodí se domluvit, že budete měsíc kontrolovat co kdo sktuečně platíte, abyste hospodářství dostali pod kontrolu.

Ale primární je domluvit se, že s epotřebujete domluvit.

To jak to mají a nebo nemají v jiných domácnostech bohužel není relevantní argument.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5350
10.11.19 09:39

Jsme manželé a máme společné hospodaření. Tohle sis měla komunikovat už před prvním dítětem, od takového sobce bych si tří děti udělat nenechala :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48893
10.11.19 09:39

@Ou spolecne jmeni prece je argument :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6697
10.11.19 09:41

Mě se líbí už název tématu „Přispívá vám manžel finančně?“, což si samo o sobě protiřečí (pokud nemají předmanželskou smlouvu nebo upravený SJM), mají být prostředky společné a jsou společné, žádné moje a tvoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9140
10.11.19 09:43

Ano. Respektive máme každý svůj účet (účty), na ten můj mi každý měsíc přijde cca třetina jeho výplaty, ze které, spolu s mým rodičákem, obstarávám nákupy jídla a kolem domácnosti, svůj telefon, vše pro potřeby dětí a psa. On ze zbytku řeší bydlení, auto, spoření a svoje koníčky a zábavy. Větší výdaje platí on.

Jak ti tahle informace pomohla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1176
10.11.19 09:43

Se ti ani nedivim, ze nevychazis. Z tohohle bych nevysla ani sama bez deti. Otazka je, jestli ti ma manzel z ceho davat. Proc mas jen 3800?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23606
10.11.19 09:45

Za těchto podmínek jsi šla do tří dětí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu