Vypadame jako ,,socky?"

Anonymní
9.11.19 21:47

Vypadame jako ,,socíci"?

Ahoj, prosím o zachování anonymu.
Trápí me můj vztah s matkou. Nikdy jsem pro ní nebyla dost dobrá, vždy me srovnávala raději s ostatníma detma, nikdy mě za nic nepochválila i když jsem ve škole a později v zaměstnání dřela jako pes. Studovat mě nenechala, protože na to nebyly peníze a víc se jí hodilo, abych šla pracovat.
Je mi 31,mám dceru a hodného manžela. Manžel vydelává dost. Žijeme si hezky. Pořád ale do mě tak nějak matka vandruje, pro ní se mají dobře ti lidé, kteří mají dům nebo staví…My žijeme v paneláku, mame velký byt, po rekonstrukci. Pro mou matku jsme ale socky, prý když se máme tak dobře, proč si nekoupíme pozemek a nezačneme stavět jako Maruška, Anička,… já jí říkám, že se nechceme zadlužit, rádi cestujeme a chceme naší malé dopřát život, který my jsme neměli a aby mohla studovat. Já ani manžel nemáme nervy na litání po úřadech, čekání na stavební povolení a tak, nejsme na to. Raději ten čas věnujeme něčemu jinému. Má matka tohle nechápe, pořád slyším, že tihle se mají, protože mají stále nové auto a tihle se mají, protože jdou stavět a tihle koupili pozemek, jsou za vodou…Už ale nevidí, že ti lidé si ve většině případů berou ale hypotéky-což je v pořádku, jinak to dnes nejde a já přeji všem, ať mají to po čem touží. Jen mě ale mrzí, že pro vlastní mámu nejsem ta s kterou se bude chlubit před kamarádkami.
Opravdu se to dnes posuzuje mezi lidmi takto?
Děkuji za přečtení a za názor, není to vlastně téma, kde bycj chtěla radu, ale spíš názor.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6737
9.11.19 21:51

Ma zrejme jiny meritko uspechu nez ty. Nech je, at si posuzuji veci podle sebe, a sama to delej taky. Tvoje hodnota nezavisi na tom, jestli se tebou chlubi lidi, ktery to maji v hlave poskladany jinak nez ty. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16922
9.11.19 21:54
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o zachování anonymu.
Trápí me můj vztah s matkou. Nikdy jsem pro ní nebyla dost dobrá, vždy me srovnávala raději s ostatníma detma, nikdy mě za nic nepochválila i když jsem ve škole a později v zaměstnání dřela jako pes. Studovat mě nenechala, protože na to nebyly peníze a víc se jí hodilo, abych šla pracovat.
Je mi 31,mám dceru a hodného manžela. Manžel vydelává dost. Žijeme si hezky. Pořád ale do mě tak nějak matka vandruje, pro ní se mají dobře ti lidé, kteří mají dům nebo staví…My žijeme v paneláku, mame velký byt, po rekonstrukci. Pro mou matku jsme ale socky, prý když se máme tak dobře, proč si nekoupíme pozemek a nezačneme stavět jako Maruška, Anička,… já jí říkám, že se nechceme zadlužit, rádi cestujeme a chceme naší malé dopřát život, který my jsme neměli a aby mohla studovat. Já ani manžel nemáme nervy na litání po úřadech, čekání na stavební povolení a tak, nejsme na to. Raději ten čas věnujeme něčemu jinému. Má matka tohle nechápe, pořád slyším, že tihle se mají, protože mají stále nové auto a tihle se mají, protože jdou stavět a tihle koupili pozemek, jsou za vodou…Už ale nevidí, že ti lidé si ve většině případů berou ale hypotéky-což je v pořádku, jinak to dnes nejde a já přeji všem, ať mají to po čem touží. Jen mě ale mrzí, že pro vlastní mámu nejsem ta s kterou se bude chlubit před kamarádkami.
Opravdu se to dnes posuzuje mezi lidmi takto?
Děkuji za přečtení a za názor, není to vlastně téma, kde bycj chtěla radu, ale spíš názor.

Tvoje matka je blb.ka, žijte svůj život, jak vám to vyhovuje. Ale můžeš si za to jen a jen sama, protože jí nedokážeš ukázat, kde je její místo, respektive uhájit si před ní svojí nezávislost :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1592
9.11.19 21:57

Klid, mám to stejně jako ty. Od mámy si do toho nenech kecat a žijte si podle svého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4161
9.11.19 21:57

Ne opravdu to tak neposuzuje každý. Někdo možná ano, jiný ne. Podle mě se mají ti, co mají stabilní rodinu, partnerství a mají se v rodině rádi. Tím myslím manžel, manželka, děti, tedy nejužší rodina. Jelikož rodiče si nevybereš a nemůžeš za to jaké mají názory a náhled na svět. Pro mě je prostě nejvíc ta láska. Hmotné statky jsou pomíjivé a nemají žádnou vypovídající hodnotu o kvalitě oné rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4273
9.11.19 21:58

Kdyby se chlubila a kezdemu vykládala co máte a co děláte asi by to též bylo na hlavu…důležitá je tvá spokojenost mamka by asi chtěla barák tak to každému cpe. Ale asi by to nestačilo furt by bylo málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
150
9.11.19 21:59

Ty jo, tohle mě nadzvedlo. Co je komu do toho jak žijete, já baráky nesnáším, máme úžasný byt a jsem dokonale spokojená.

A co ty před mámu děláš, obhajuješ se? Nedělej to. Ona je asi ten typ, který přestane jen když zaútočíš a já bych to nejspíše udělala.

Jinak my máme jako jedno auto stoletou jedničkovou oktávku, protože ji muž miluje, je to rarita a co? Komu se budu zpovídat, že nemáme všechna auta nejnovější? Pcha..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24973
9.11.19 22:00

Každá máma by měla respektovat vlastní představu svých potomků o štěstí. Tvoje to evidentně neumí, využívá tě k vychloubání a ošklivě tebou manipuluje. Nauč se tento její rys přijmout (nikoli schválit),aby tě tolik nezranoval. A zcela jasně jí stanov hranice! Pokud je její představa životní perspektivy dům/auto jaké má Božka odvedle, at si ho koupí! Pod mostem nežijete, tak at maminka respektuje, že ty si radši zajedeš na pořádnou dovolenou!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
9.11.19 22:01

Ano, každý má jine priority v životě. Pro vás je to vaše dcera a zabezpečení.
Upřímně nechápu jak tohle může vaše matka říct.
Mě by to vytacelo a věčně é bych se s ní hadala a nebo spíš pohadala jednou a pak bych ji radši neviděla, zbytečně nervy.
Maruška Anička jsou sestry?
To taky miluju když matka vyzdvihuje některé z dětí. To prostě nepochopím.
Určitě bych se kvůli ní na hlavu nestavela a žila se jak chci já.
Určitě se máte dobře a jste spokojeni, tak buďte a takové řeči berte jedním uchem tam. Druhým ven ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
9.11.19 22:05

Zkus udělat to, co já s tchýní. Když naše děti udělaly něco dobrého nebo projevily talent, nadšeně vykládala, že to mají po manželovi. Když ovšem zlobily, používala větu - ale tohle syn nedělal, takový nebyl… Nějakou dobu jsem to vydržela, ale pak mi ruply nervy a já se postavila a upřímně jsem se jí omluvila, že jsem do její dokonalé rodiny přinesla tak špatný geny. Taky za to, že to holt bude muset do konce života snášet, protože děti už opravdu přeprogramovat nepůjde. Od té doby mám svatej klid. S tvojí máti bych udělala to samý, akorát bych k tomu přidala, že co si porodila a vychovala, to holt má a lepší už to nebude ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Modrásek modrý
9.11.19 22:05

Stůj si za svým. Kdybys byla drsná, mohla bys ji nastavit zrcadlo: Maruška s Anička mají skvělé maminky, které je chápou a podporují v tom, jaký způsob života chtějí vést ony samy. A mrzí tě, že nemáš mámu, s kterou by ses mohla chlubit před ostatními.
Ale asi by to nepochopila, co…
Takže, žijte tak, jak vám to vyhovuje a neměj pocit viny, že nenaplňuješ matčina očekavani - ona tva také nenaplňuje…

• Citovat
  • Nahlásit
2528
9.11.19 22:10

Myslim, ze ona by mela problem i potom, proc ne vetsi dum, proc pozemek tady atd.. Zijte si svuj zivot, je vam dobre, je.. Matce bych rekla proc si ten dum nepostavi sama.. Zkus se od ni odprostit, pro ni asi nikdy nebude nic dobre. Ta vecna potreba srovnavat s ostatnimi, to je jed, nenechte se otravit! Dulezite je byt si sebou jista, pokud z tebe citi nejake zavahani, vycitky, ze nenaplnujes jeji ocekavani, tak to zkousi o to vic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25202
9.11.19 22:22

Důležitý je to, jestli si spokojená ty a manžel snad ne?
Já nevím, kdy lidi pochopí, že nechat si kecat do života, byť od vlastních rodičů, nemá smysl. každý žije jak umí. Mám tedy na mysli zdravé, fungující rodiny. Ne sociální případy typu výměna manželek.
My třeba bydlíme v bytě v bytovce se zahradou, některý nábytek máme starý, některý nový. Neduležité věci kupujeme, až na ně našetříme. Do baráku bych s mým manželem nešla. Starý bychom v životě neopravili a spadl by nám na hlavu a nový jsme nechtěli, protože nás děsila představa hypotéky na třeba 4-5 milionů. Takže jsme koupili ten byt.
Co si o nás myslí rodiče, příbuzní atd. je mi upřímně úplně putna. Nám to tak vyhovuje. třeba vím, že manželova teta, se kterou měl kdysi hezký vztat, mě nemá ráda, naše antipatie jsou naštěstí vzájemné. Já nemám potřebu lézt jí do zadku a už vůbec nemám potřebu nechat si vartovat do života od někoho, kdo svůj život strávil část jako milenka ženatého muže…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1580
9.11.19 22:32

To je asi klasika v Cechach, mit barak, auto, dovoleny…, kdo nema barak, jako by nebyl. Jenze..kdyz je barak, tak se furt lita kolem baraku, opravuje, zahrada… ja vyrostla v baraku, bydlim ted v byte a libuju si. Teplo hned, uklizeno rychle, mam vic casu travit venku a penize usetreny. A hlavne pri nasem zivotnim stylu, kdy se schazime pres tyden doma k veceru, nam to fakt vyhovuje. At si kazdy rika, co chce, je to tvuj zivot. At si “Anicka” dela co chce, a tvoje mama rika co chce, nic ji do toho neni a hlavne, nic s tim neudela, ze bydlite v panelaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
455
10.11.19 06:36

No jo. Máma si neumí vážit sama sebe. Hodně jí záleží na tom, co si o ní mysli ostatní. Ber to tak, že je zmrzačená a nemůže za to. Zacházej podle toho s ní. Prostě neumí něco, co ty umíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat