Přístup paní učitelky

sao
1603
12.4.17 10:54

Přístup paní učitelky

Prosím, co si myslíte o tomhle přístupu? Mám syna v první třídě, včera třídní schůzky a dozvěděla jsem se, že zaostává ve čtení. Přišlo mi to divné, protože syn čte krásně, uměl číst ještě než šel do školy… Tak se ptám na podrobnosti a paní učitelka mi vysvětlila, že čte sice dobře, ale potichu - spolužáci ho neslyší. Takže musíme doma trénovat hlasité čtení. Říkám jí, že ale syn čte doma vždycky nahlas, ze slabikáře čte přede mnou, a večer čte z knížky mladším sourozencům a to ho slyším i přes dvě místnosti. Takže nahlas číst umí a problém bude spíš v tom, že se před spolužáky stydí, má trému, a že my s manželem jsme byli úplně stejní, tiší, neprůbojní… Takže je prostě po nás. Na to mi řekla, že takhle to ale nejde, že takových dětí tam má několik a že prostě musí být průbojnější a číst hlasitě před třídou, aby se prý mohli posunout dál. A proto máme na doma ještě víc úkolů ze čtení, takže kromě toho, že musí každý den za úkol přečíst celou stránku ve slabikáři (A4) 5×(!), tak ještě k tomu má navíc i celou stránku z čítanky, plus něco ze své knížky. Nemůžu si pomoct, ale tohle mi připadá přehnané, čtení mu tím akorát znechutí a problém se tím přece nevyřeší. Jedná se o malotřídku, cca 15 dětí ve třídě, to snad není takový problém přistupovat ke každému individuálně, a nějak ho povzbudit, motivovat, aby se tolik nestyděl. Naznačila jsem jí, co si o tom myslím, ale nemám koule na to se s ní hádat. Ale prostě nesouhlasím s ní. Což samozřejmě neznamená že mám pravdu. Co si o tomhle myslíte vy a jak byste to řešily? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

2874
12.4.17 10:56

To, ze bude cist doma do zblbnuti ho tremy nezbavi. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
12.4.17 10:58

Já nechápu, jak by mu čtení doma mělo pomoct, aby se nestyděl ve škole před spolužáky. A stejně tak nechápu, kam a jak ho čtení před třídou má posunout. Tyhle otázky bych paní učitelce položila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69658
12.4.17 10:59

@sao No, v tom, že je potřeba se trémy zbavit (nebo se ji naučit překonávat) má učitelka pravdu, ale čtením doma to asi nepůjde… a jinak mám podobné dítko a musím říct, že učitelka ve školce na tom hodně pracovala a po 2 letech už dokonce zvládl říct básničku na vítání občánků před celým sálem :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sao
1603
12.4.17 11:06

@j.a.n.i1 No syn právě ještě ve školce taky neměl problém vystupovat před celým sálem, a taky recitoval na vítání občánků… Až teď ve škole se najednou stydí, ale jak už jsem psala, my s manželem jsme nebyli jiní… Určitě je potřeba se trémy zbavovat a budu ráda když se s tím bude něco dělat, ale nemám pocit, že by si naše paní učitelka uměla poradit… Spíš se obávám, že s jejím přístupem to bude naopak čím dál horší :(

@Kassy No na tohle přesně jsem se jí chtěla zeptat, ale nějak mě to v tu chvíli nenapadlo. Až doma se mi to potom rozložilo v hlavě a teď už bych věděla co jí říct, ale nevím kdy s ní budu zase mluvit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
12.4.17 11:09

@sao: Mluvit s ní budeš tehdy, kdy si s ní dohodneš schůzku, ne? Jak že je to s tou neprůbojností ve vaší rodině? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2630
12.4.17 11:10
@sao píše:
Prosím, co si myslíte o tomhle přístupu? Mám syna v první třídě, včera třídní schůzky a dozvěděla jsem se, že zaostává ve čtení. Přišlo mi to divné, protože syn čte krásně, uměl číst ještě než šel do školy… Tak se ptám na podrobnosti a paní učitelka mi vysvětlila, že čte sice dobře, ale potichu - spolužáci ho neslyší. Takže musíme doma trénovat hlasité čtení. Říkám jí, že ale syn čte doma vždycky nahlas, ze slabikáře čte přede mnou, a večer čte z knížky mladším sourozencům a to ho slyším i přes dvě místnosti. Takže nahlas číst umí a problém bude spíš v tom, že se před spolužáky stydí, má trému, a že my s manželem jsme byli úplně stejní, tiší, neprůbojní… Takže je prostě po nás. Na to mi řekla, že takhle to ale nejde, že takových dětí tam má několik a že prostě musí být průbojnější a číst hlasitě před třídou, aby se prý mohli posunout dál. A proto máme na doma ještě víc úkolů ze čtení, takže kromě toho, že musí každý den za úkol přečíst celou stránku ve slabikáři (A4) 5×(!), tak ještě k tomu má navíc i celou stránku z čítanky, plus něco ze své knížky. Nemůžu si pomoct, ale tohle mi připadá přehnané, čtení mu tím akorát znechutí a problém se tím přece nevyřeší. Jedná se o malotřídku, cca 15 dětí ve třídě, to snad není takový problém přistupovat ke každému individuálně, a nějak ho povzbudit, motivovat, aby se tolik nestyděl. Naznačila jsem jí, co si o tom myslím, ale nemám koule na to se s ní hádat. Ale prostě nesouhlasím s ní. Což samozřejmě neznamená že mám pravdu. Co si o tomhle myslíte vy a jak byste to řešily? Děkuji.

Me prekvapuje uz jen to, ze cte krasne v prvni tride…a prvnak a tolik stranek? :think:
To mi spise prijde jako trest za to, ze cist umi…ptala ses jak cte zbytek tridy? taky dobre?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.4.17 11:13

:kytka: Hezký den. Určitě to s paní učitelkou běžte vyřešit… Takových problémů vám nastane ještě hodně. Pokud je paní učitelka rozumná, tak to jistě pochopí… A kromě jiného si i vy trénujete svoji neprůbojnou povahu :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sao
1603
12.4.17 11:15

@Kassy No právě to je ten problém, že já takhle doma vím přesně co bych řekla, ale pak před ní budu stát zase jako tele… :D Přemýšlela jsem že si s ní dohodnu schůzku, ale právě se bojím, že z toho nakonec vyjdu jako blbec já a navíc mi ani není příjemné se s ní bavit, protože ona je hrozně namyšlená a vždycky musí mít pravdu a poslední slovo… Děsím se té představy, že by ji syn měl mít celý první stupeň… Už jsme se bavili s manželem, že na schůzky půjde příště on, on už je na tom s tou průbojností trošku líp :D A nezabírá si to tolik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.4.17 11:17
@sao píše:
@Kassy No právě to je ten problém, že já takhle doma vím přesně co bych řekla, ale pak před ní budu stát zase jako tele… :D Přemýšlela jsem že si s ní dohodnu schůzku, ale právě se bojím, že z toho nakonec vyjdu jako blbec já a navíc mi ani není příjemné se s ní bavit, protože ona je hrozně namyšlená a vždycky musí mít pravdu a poslední slovo… Děsím se té představy, že by ji syn měl mít celý první stupeň… Už jsme se bavili s manželem, že na schůzky půjde příště on, on už je na tom s tou průbojností trošku líp :D A nezabírá si to tolik.

Tak co zkusit napsat mejlík? Úskalí je v tom, že si vaše slova může vyložit jinak, než jsou myšlená…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sao
1603
12.4.17 11:18

@Kralikcek Nevím jak čtou ostatní. On si z toho naštěstí nic nedělá, když toho musí číst tolik, jen někdy se mu nechce tu stránku přečíst 5× a mě to taky připadá na hlavu, tak mu vždycky řeknu, ať to přečte jen 2×… Vždyť i tak čte dost. On i jeho starší brácha uměli číst ještě před školou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sao
1603
12.4.17 11:21

@Eliška N. S tím určitě počítám, že těch problémů ještě bude… Právě si připadám jako blázen, že už se hroutím z tohoto a co budu dělat dál? :D Mám 4 syny, to ještě budou radosti! :D

@Eliška N. No právě… Osobní schůzka bude lepší. Ale spíš bych tam zašla s manželem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kdochcekam
12.4.17 11:29

@sao Mě to teda vůbec nedává smysl. Tvůj syn číst umí, čte rád a nemá žádný problém kromě toho, že ve velké třídě ho ostatní špatně slyší. On se necítí dobře, když má číst hlasitěji v kolektivu a ty ho k tomu máš cepováním doma jako donutit? To je teda pedagožka jak noha. Je to jeho povahový rys. Je to dítě, které chodí do první třídy a vše je pro něj nové. Má absolutní právo na to, aby byl nedokonalý a četl potichu. Není to totiž pavián, aby pořád hulákal. Je mi ho líto. Jediné co bych udělala je, že mu připomenu když jde ráno do školy, ať při čtení zkusí trošku hlasitěji, aby věděl že má na něčem zapracovat. Ale rozhodně tohle čtení 5× stránka plus další navíc je magořina. Stejně ten slabikář zná už zpaměti. Rači ať se jde proběhnout. Některé učitelky prostě musejí „něco“ připomínkovat… :roll:

• Citovat
  • Upravit
2630
12.4.17 11:29

@sao neuveritelny,ze umi cist tak brzy a jeste v klidu a da se rict, ze i rad…

Mam taky prvaka a pismenka, stejne jako slova, psani jsou horor, oproti tomu rad pocita, mozna tedy bude spise matematicky typ. Ovsem predstava, ze cte 5× cokoliv s tim jeho pristupem je 8o prinejmensim napinava…

By me zajimalo co by ucitelka rekla nam :oops:

S prubojnosti Ti uplne rozumim, mam to stejne, jen si rikam, ze musim se pokusit domluvit, jelikoz dite by melo mit jeden rezim domluvy a ten respektovat, aby chapal hranice, autoritu :think:…a nedoslo to treba k slovam..blba uca…
Nepristupne ucitelky na jakoukoliv domluvu a jen jejich pravda je na nic, ovsem delat veci, ktere Ti pripadnou padly na hlavu, ale musis jen proto, ze ucitelka chce, je taky na nic… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2630
12.4.17 11:31

@kdochcekam my meli taky starsi ucitelku, ktera jecela a chtela po vsech, at hlasite mluvi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama