Přítel a finance

Anonymní
10.8.20 13:58

Přítel a finance

Ahoj, vím že si tady většina žen ohledně financí stěžuje, že jim přítel peníze nedává. Můj problém je ovšem opačný. :lol: je mi 22 let, přítelovi 25. Máme společnou 3 letou dcerku a hypotéku na byt. Moje rodičovská je +- okolo 8000. On pracuje v zahraničí s tím, že je doma od pátku rána do neděle v noci. Jeho plat je cca 7× větší než moje rodičovská. Člověk by řekl, že z toho nasetrit jde. Ovšem s mým přítelem těžko. Máme společne finance. Měsíčně oba dohromady máme cca 64 000 z toho zaplatíme 15 000 hypotéku, elektriku, vodu, plyn, tarify a zbyde nám cca 40 000.
Moje výdaje jsou jen jídlo do domácnosti, věci pro malou a sem tam si koupím něco sobě. Zato přítel rouhazuje peníze opravdu za blbosti. (utrácí sice za mě a za malou ale opravdu za zbytečnosti). Když jde s malou se třeba jen projít a cestou se staví do obchodu na cokoliv si malá ukáže to dostane. Ze zahraničí ji stále vozí drahé hračky. Mě pořád kupuje drahou kosmetiku, i přes to, že ví že mi dana značka nevyhovuje, nebo že preferuji levnější výrobek. Vím, že asi znim jako praštěná, když si stěžují na to, že přítel za nás takto utrácí. Ale opravdu je to už přehnané. Opravdu za měsíc neusetrime vůbec nic. Dokonce ani vůbec nemysli na to, co bychom dělali kdyby třeba nedejbože onemocněl a nesměl do práce. Jeho odpovědi je, ze ma pojistku. Což je sice pěkné že ma pojistku ale i tak by se podle mě na to myslet mělo. Když mu řeknu, že je třeba začít šetřit třeba na dovolenou, nebo že kdykoliv může odejít pračka, lednička - cokoliv. Tak ono to přece nevadí, prý nemusíme mít úspory protože z výplaty koupi novou a z výplaty prý i pojedeme na dovolenou. Jenže já už opravdu začínám být zoufalá. Nejde mu vysvětlit, že mala nepotřebuje zbytečně drahé hračky a ja zas drahou kosmetiku a oblečení.
Opravdu si připadám jako cvok, že mi vadí, že nás přítel dokáže finančně zabezcit. Ale mě trápí to, že nedokážeme ušetřit ani 5000 měsíčně. Když je doma ja navarim, ale přijde malá s tím že ona by chtěla do restaurace. A přítel ji tam vezme. Jen proto že doma ji přece celou dobu co je pryč tak sem tam do restaurace by holka mohla. Já chápu sem tam. Ale už si ani nevybavuji, kdy bychom obedvali doma všichni 3. Taky mi vadí jaký dopad to na ni ma. Se mnou by si to nedovolila. Ale u něj ví, že tatínek bude skákat jak holka píská a ať si vymysli cokoliv, tak to dostane. On prostě nechápe, že mi tímto jeho stylem ničí i výchovu. Holka prostě chce tak to dostane a to úplně zbytečně. Vždycky ji nová věc zajímá jen první den, pak skončí v krabici mezi ostatními hračkami, s kterými si nehraje. A přesně takto, je to i s mojí kosmetikou. Pouze s tím rozdílem, že já ji po něm nevyžaduji. Mám hodně citlivou pleť a ne každa kosmetika mi sedne. Z většiny mi vyskakuje vyrážka, nebo červené fleky. Tudíž si sama kupuju pouze produkty, o kterých vím, že mi opravdu sedí. Například můj oblíbený makeup stojí 150 Kč a ja s ním jsem spokojená. Ovšem přítel se mi snaží stále dělat radost drahou kosmetikou, která mi většině případů nesedí.
Asi už opravdu vypadám jako střelena. Ale vysvětlit nic nejde. Stále to dělá dookola a mě to už opravdu štve.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3300
10.8.20 14:13

Nevím, jak to máte s účtem, jestli taky společný a k němu každý kartu, ale asi bych zvolila jednu ze dvou možností, buď každý měsíc vybrat 5-10 tisíc a dávat si je doma někam bokem, nebo si zřídit spořící účet a tytéž peníze posílat tam ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17432
10.8.20 14:16

Na tvém místě bych si založila vlastní účet a tam posílala rodičák a nic nevybírala. Tvůj přítel je finančně dost negramotný. Ale mnohem větší problém je rozmazlování dítěte. To si jako tříletá vzpomene, že chce do restaurace? 8o 8o No to tedy čučím jak péro z gauče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 14:17

@osvc
Samozřejmě toto jsem navrhovala taky. Nesouhlasil, prý je to zbytečnost. A zase to nechci dělat za jeho zády, protože i přes to že peníze jsou brány jako společne tak daleko větší část tam vkládá on a to by mi bylo blbé peníze tajně odkládat, když ani nejsme manželé. :nevim: a taky to vůbec neřeší fakt, že tímto způsobem narušuje moji vychovu. Protože se obávám, že i kdyby holka chtěla slona tak budeme mít doma živého slona. :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
2236
10.8.20 14:18

Mne by prislo, ze ma spatne svedomi a darky se to snazi odcinit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 14:20

@divine woman
Ona tam chce jen kvůli smaženým korbacikum. Je to snad její nejoblíbenější jídlo a mě opravdu doma smažené korbaciky udělat nejdou - neumím je. Nejsou prostě ve stavu, v jakém bývají v restauraci a to holka frfňa, že ona to papat nechce. Kolikrát mu říkám ať ji nechá tak, že když to nechce tak má smůlu. Ale on ji stejně vezme na korbaciky do restaurace

• Citovat
  • Nahlásit
17432
10.8.20 14:21

Asi ses ním o financích nedomluvíš. Já jsem na mateřské žila od výplaty k výplatě a z duše to nenávidím. A to jsme neutráceli za kraviny jako tvůj přítel. Nikdy nevíš, co se stane a je třeba mít finanční rezervu. Já bych na tvém místě šetřila i na tajňačku. Jednou se ti to určitě bude hodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 14:23

@Simmcaa
Právě, že toto není krátkodobá situace. Táhne se snad od doby co malé bylo půl roku a naučila se ukazovat na věci, které se ji líbí. Už tehdy mu nešlo vysvětlit, že je malá a nemá z toho rozum a že ve skutečnosti ji ty věci stejně zajímat nebudou. Na co prostě ukázala to musela mít. Akorát, že postupem času to přešlo z ukazovani na „tati ja to chci“ a tatínek hold koupi. :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 14:25

Taky by mě to taky štvalo. Z tvojí dcery udělá rozmazlence a taky se může stát, že se přihodí něco, na co pojistku nemá a taky to plnění nebude hned. Nemít žádnou rezervu je prostě totální blbost. Ale jak mu to vysvětlit a přesvědčit ho, aby dával peníze stranou, to ti těžko někdo poradí :? Každopádně s tebou souhlasím, že tohle je špatně, fakt nejsi divná ;) Manželovi jsem párkrát dráhy dárek vytkla (že tak drahé věci nepotřebuju a udělala by mi radost jen drobnost) a on mi je přestal kupovat úplně… :mrgreen: Místo toho řekne, ať si z našich peněz koupím sama, co chci. Ale zase my normálně šetříme. A to máme zivotko oba :nevim: Nebudu riskovat, že mi pak řeknou, že mi plnění nevyplatí protože bla bla nebo se zrovna na tohle pojistka nevztahuje :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
2236
10.8.20 14:25
@Anonymní píše:
@Simmcaa
Právě, že toto není krátkodobá situace. Táhne se snad od doby co malé bylo půl roku a naučila se ukazovat na věci, které se ji líbí. Už tehdy mu nešlo vysvětlit, že je malá a nemá z toho rozum a že ve skutečnosti ji ty věci stejně zajímat nebudou. Na co prostě ukázala to musela mít. Akorát, že postupem času to přešlo z ukazovani na „tati ja to chci“ a tatínek hold koupi. :cert:

Jasne, ale ty na nic neukazujes, ani te to netesi a stejne ti vozi drahe kremy. Tak mu aspon rekni, co by ti radost udelalo. At to doveze treba nejake kvalitni jidlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mišu G
10.8.20 14:27

Asi se vám snaží vynahradit to, že s vámi přes týden není nebo je z chudších poměrů a je rád, že si to všechno teď může dovolit. Akorát nepochopil, že rozmazlování dítěte a rozhazování peněz není ta nejlepší cesta. Snažila bych se si s ním sednout a v klidu z očí do očí si s ním ještě jednou promluvit. Nevím, co by neměl pochopit na tom, že šetření peněz na horší časy je v pořádku, stejně tak jako to, že rozmazlování dítěte není v pořádku. Nakonec holčička dopadne jak Veruca Saltini v Karlíkovi a továrně na čokoládu. „Papá, chci dalšího poníka“ :lol:
EDIT: PŘEKLEPY :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
22016
10.8.20 14:30

A takovýhle grand byl ještě před tím, než jste si pořídili dítě?

Možná bych mu ukázala pár příklad z okolí, jak to může dopodnaout, pokud není něco našetřeno na „horší“ časy. Ono dobře placenou práci v zahraničí nemusí mít nafurt, než přijde nemocenská nebo se vyřídí pojistka, tak to taky chvilku trvá.

Takže sednout a domluvit se. Ať ti měsíčně převede nějaký obnos a ty ho budeš spořit. Nebo ho nech platit víc okolo domácnosti a šetři vám tu rezervu z tvého rodičáku. Případně spořit „pro dítě“.

Add výchova. Opět poukázat na nějaké spratečky z okolí nebo rodiny. Případně by s ním mohl hodit řeč někdo „nezaujatý“, že takhle dělá vám všem medvědí službu a z dítěte bude rozmazlený fakan bez hranic a on si za pár let akorát bude rvát vlasy, co zapříčinil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3300
10.8.20 14:31
@Anonymní píše:
@osvc
Samozřejmě toto jsem navrhovala taky. Nesouhlasil, prý je to zbytečnost. A zase to nechci dělat za jeho zády, protože i přes to že peníze jsou brány jako společne tak daleko větší část tam vkládá on a to by mi bylo blbé peníze tajně odkládat, když ani nejsme manželé. :nevim: a taky to vůbec neřeší fakt, že tímto způsobem narušuje moji vychovu. Protože se obávám, že i kdyby holka chtěla slona tak budeme mít doma živého slona. :cert:

Souhlasím s @divine woman a klidně bych dávala bokem tajně, teď se mu to jeví jako zbytečnost, ale když na to dojde, bývá už pozdě a peníze se vždycky hodí, když nebude potřeba na ně sahat, můžou se v budoucnu využít pro malou do začátku ;) S rozmazlováním neporadím, to má nějaký komplex z dětství? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
774
10.8.20 14:33

Posilala bych ty drahé dárky dál a peníze ukládala na účet až bude malá velká nebo až bude hůř. Protože dost pochybuju že tento stav zajištění od tatínka vydrží až do její dospělosti. A ne, neřekla bych mu to. A nebo jo a kdyby nesouhlasil-jeho minus. Pochybuju že si pamatuje co vám koupil před půl rokem :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3612
10.8.20 14:33

No hlavní problém nevidím v tech penězích (i když problém to je), ale spíš v tom, že tě neposlouchá a nerespektuje tvůj názor jako také platný. Zřejmě si myslí, že on je ten co vydělává a tak si to může utratit za co chce… To by mi vadilo víc, než že kupuje blbosti. Jelikož když chlapovi řeknu, to co jsi mi koupil mi nevyhovuje, už to nekupuj a on to přesto opakovaně kupuje, tak je buď blbej jak tágo nebo je mu můj názor u prde.le…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama