Přítel a insolvence

Anonymní
27.10.20 18:21

Přítel a insolvence

Ahoj, především se omlouvám se za anonym. Mám takový problém ve vztahu. A to že si potřebuju udělat insolvenci. Přítel o ní ví a souhlasí s ní jako nejlepší řešení.
Vše jsem zařídili vše jsem. Obehqli. Jenže já mám jen rodičovský příspěvek a tak mám nedostatečný příjem. A proto potřebují podepsat smlouvu o důchodu. Nebo darovací smlouvu kde mi nejbližší člověk bude přispívat každý měsíc 2200kc. Platila bych si to samozřejmě sama ale takhle se to v tomhle případě dělá normálně. Zde přikládám i nějaké diskuze z eMimino. Kde to jiný tak mají. Bohužel nastal kámen úrazu. Do té smlouvy jsem uvedla přítele protože jsem myslela že když mi se vším pomohl obehat atd že mi pomůže o tímto. Bohužel. Nejen že jsem si připadá trapné před právníkem kdy se mě přítel nezastane a není mi oporou ještě jsem dostala že jsem použila jeho jméno a datum narození a bydliště. Teď mám doma totální dusno. Papír si vyfotil rozposlal rodině a přátelům. Nevím co se stalo že tak obrátil. Máme spolu drecu jsou jí dva roky. Myslela jsem že když jsme mu pomohla několikrát já že on mi pomůže taky. Nevím co si mám teď myslet a co jsem udělala špatně. Dluhu jsem si vědoma. Bohužel jsem je nestíhala splácet a narůstalo úroky. Já po něm peníze nechci šlo mi o to že by mi tím pomohl a insolvence se mohla ještě dneska odeslat a mohlo by to být rychle vyřízené. 3 krát mi právník vysvětloval že je to pouze darovací smlouva mojí osobě že mi bude přispívat každý měsíc 2200 protože mám nedostatečný plat. A ne že za mě bude platit dluhy. Ještě to má v té smlouvě psané. Ale to co mi tam udělal mě totálně dostalo a potupili.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14348
27.10.20 18:27

No pokud jsi přítele u právníka postavila před hotovou věc a neprobrala to s ním dopředu, tak se mu absolutně nedivím. Tohle se prostě nedělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25149
27.10.20 18:27

A ty ses ho předtím nezeptala s uvedla ho tam? To bych byla taky naštvaná i na manžela :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60893
27.10.20 18:28

Ses a ním předem nedomluvila? On to nepodepsal? Divné :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5532
27.10.20 18:42

Nedivím se mu. Měla si to s ním probrat předem. Nech ho pár dní vychladnout a pak to v klidu proberte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14195
27.10.20 18:46

Bych tě taky sjela na 3doby. Nekam mě zapsat bez mého vědomí, to by mě dozralo hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9356
27.10.20 18:58
@Anonymní píše:
Ahoj, především se omlouvám se za anonym. Mám takový problém ve vztahu. A to že si potřebuju udělat insolvenci. Přítel o ní ví a souhlasí s ní jako nejlepší řešení.
Vše jsem zařídili vše jsem. Obehqli. Jenže já mám jen rodičovský příspěvek a tak mám nedostatečný příjem. A proto potřebují podepsat smlouvu o důchodu. Nebo darovací smlouvu kde mi nejbližší člověk bude přispívat každý měsíc 2200kc. Platila bych si to samozřejmě sama ale takhle se to v tomhle případě dělá normálně. Zde přikládám i nějaké diskuze z eMimino. Kde to jiný tak mají. Bohužel nastal kámen úrazu. Do té smlouvy jsem uvedla přítele protože jsem myslela že když mi se vším pomohl obehat atd že mi pomůže o tímto. Bohužel. Nejen že jsem si připadá trapné před právníkem kdy se mě přítel nezastane a není mi oporou ještě jsem dostala že jsem použila jeho jméno a datum narození a bydliště. Teď mám doma totální dusno. Papír si vyfotil rozposlal rodině a přátelům. Nevím co se stalo že tak obrátil. Máme spolu drecu jsou jí dva roky. Myslela jsem že když jsme mu pomohla několikrát já že on mi pomůže taky. Nevím co si mám teď myslet a co jsem udělala špatně. Dluhu jsem si vědoma. Bohužel jsem je nestíhala splácet a narůstalo úroky. Já po něm peníze nechci šlo mi o to že by mi tím pomohl a insolvence se mohla ještě dneska odeslat a mohlo by to být rychle vyřízené. 3 krát mi právník vysvětloval že je to pouze darovací smlouva mojí osobě že mi bude přispívat každý měsíc 2200 protože mám nedostatečný plat. A ne že za mě bude platit dluhy. Ještě to má v té smlouvě psané. Ale to co mi tam udělal mě totálně dostalo a potupili.

8o 8o 8o se Divis? Tys to s ním neprodiskutovala? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3983
27.10.20 19:02

Vyhodil bych tě. Dvakrát. Jednak kvůli insolvenci, jednak kvůli tomu, že jsi podvedla člověka, který by ti měl být nejblíž. To je naprosto neodpustitelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772
27.10.20 19:04

Já se mu nedivím. Nemá s tvými dluhy nic společného ale tys ho do toho zatáhla. Bude v insolvenčním rejstříku, každý (jako úplně každý, insolvenční rejstřík a veškeré dokumenty jsou volně dostupné) si ho může vyhledat a zjistit že ti pomáhá a že ty si zadlužená. To by mi vadilo tady. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18796
27.10.20 19:13

Jakože jsi ho bez předchozí domluvy uvedla ve smlouvě, ve které se zavazuje platit každý měsíc několik tisíc? A ty se divíš, že je naštvaný? :lol: jinak pan právník by si měl zopakovat první semestr, když ani neví, co znamená smluvní závazek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
27.10.20 19:48
@Anonymní píše:

No a ty jsi mu pomohla také s dluhy?
Nezlob se, říkáš že nechceš aby platil tvoje dluhy, ale chceš ho uvázat, že ti bude pravidelně platit nějaké peníze. Dneska nikdo neví, co bude za měsíc - co když se rozejdete? On bude mít papír a povinnost ti platit.
Jak to vůbec máte? Jste rodina? Dítě je společné? Jak ty dluhy vznikly?
Pokud jsi chtěla tohle udělat, tak to přece nemůžeš udělat bez řádné domluvy předem, copak to nechápeš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6252
27.10.20 20:19

Za prvé bych byla ráda, že je přítel tolerantní k Tvým dluhům.

Nicméně - máte spolu dítě, vztah, vedete spolu domácnost, Ty jsi zřejmě na rodičáku. Dá se předpokládat, že je minimálně k dítěti vázán vyživovací povinností. Nicméně podruhé - jste dva, uvažovala bych o variantě - kousnout se, sehnat práci, vykrýt hlídání s přítelem.

Přijde mi, jestli mu víc nevadí Tvůj přístup obecně. Téma zní „přítel a insolvence“. „Nastal kámen úrazu“. xkrát slovo bohužel. Přistupuješ ke všemu tak nějak jako „přihodilo se mi“ a očekáváš automaticky, že Ti bude pomoženo.. systémem, přítelem. Působí to nesympaticky a bez náhledu. Cítíš se potumepena, ale ne přístupem svým :oops: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52216
27.10.20 20:21

To jste to neprobrali doma jak a co? žít s dlužníkem musí být fakt super, ještě insolvence :jazyk: proč se za Tebe nepostaví rodiče když už? Nikomu bych se na nic neupsala. Vždyt to bude vše na něm kolik let aby vše ufinancoval a Ty ho někam zapíšeš a tam čekáš že to odkýve?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14055
27.10.20 20:35
@Anonymní píše:

Dala sis do smlouvy člověka, který o tom nevěděl, že se má stát Tvým sponzorem, i když jen naoko.
Co kdyby sis místo vymýšlení, koho zatáhnout do problémů našla brigádku? Hned by se Ti lépe splácelo. A přítel může hlídat to dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3439
27.10.20 20:37

Kurna(chtěla jsem napsat sprostější slovo)
děvče
JAK SIS VŮBEC MOHLA DOVOLIT UVÉST DO ISIR JAKO DÁRCE??
bez jeho SOUHLASU?
Tak já, jako tvůj partner, pokud bys mi o tom dopředu neřekla, bych tě asi zabila..
a minimálně tě opustila
je to Obrovská zrada..
ty si řeš insolvenci, to je v pořádku, ale koho do tohohle svého průseru zatáhneš, tomu o tom laskavě řekni!! šla bych se mu po kolenou omluvit a doufala, že mi to odpustí..
jsi vůbec normální!!!???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama