Přítel mě ponižuje

Anonymní
29.7.21 19:41

Přítel mě ponižuje

Přeji hezký den všem. Potřebovala bych radu ohledně vztahů.
S přítelem jsme 2,5 roku a přítel se úplně změnil.
Vše začalo od poloviny května, po naší krásné oslově výročí, do té doby to byl bezproblémový vztah.
Na začátek bych měla říci, ze pritel studuje medicínu a já pedagogickou fakultu v jiném městě( pocházíme se stejného, poznali jsme se na střední), takže se vidíme jen o víkendech.
Vse začalo v květnu, kdy byly 2 party, pritel přede mnou dříve nepil, ale tady to bylo jiné, pil opravdu hodne, kouřil, mluvil sprosté, nevsimal si mě. Byla jsem uvnitř nastvana, ale navenek jsem to nedala moc znát, jelikoz jsem se nechtěla hadat. Z jedné party jsem poté odjela, jelikoz já nepiji, a když byli všichni opilí, neměla jsem tam k ránu už, co sama dělat. Potom mi to pritel vyčetl, ze se k sobe nehodime, když nepiji, navíc ze prý on je na medicine a je kariérista a já ne.
Pak mi další tydny odepisoval na zprávy minimálně a nechtel si ani skoro volat, poté jel na party s přáteli sám a mě už nepozval.
Nevěděla jsem co dělat.
Potom jsme odjeli na prodlouženy vikend a pritel byl jak vyměněný, hodny jako driv. Ukazoval mi fotografie z té party kde jsem nebyla, které měl u jedné kamaradky v chatu. Videla jsem par zpráv nad tím a z kontextu mi hned došlo, ze jsou o mne. Pritel mi však nechtel nic rict a urazil se když jsem se na to zeptala. Vim, ze jsem neudelala dobrou vec, ale když pritel odešel zprávy jsem si přečetla a psali si o mne teda hrozne veci, bylo to, jak kdyby se mi zhourtil svět.
Příteli jsem to vse rekla, on vse svedl na tu dotyčnou kamarádku, ze ho prý proti mne postvala a já mu to ani nevyčítala protože jsem se opět bala ze ho ztratim, ale už toho na mě bylo hodne. Zabolelo mne však ze o mne pritel psal ošklivě veci a ani se mě nezastal, když mu něco takoveho napsala.
Asi po týdnu prijel pritel na moje narozeniny, dal mi kytici růži a za vse se omluvil, ze chce aby bylo vse dobré. Tak to bylo asi 14 a vse začalo nanovo ale ještě mnohem hůře než driv. Neodepisuje mi, nechce si volat, když jsme se po 2 týdnech poprvé viděli tak se zdržel jen 2 hodiny a rekl ze chvata domu aby nejel za tmy(odjížděl před 18:00 a stmívá se ve 22:00)
Navíc říká samé ošklivě veci jako třeba: Ze mu maminka rekla ze si mysli ze se k sobe nehodime, ze ho prý dostatečně nepodporuji, ze nepiji alkohol a proto se k sobe nehodime, říká ze si nechce tak často psat, když jsme se viděli po 2 týdnech a říkala jsem mu ze mi chyběl tak on rekl ze já jemu ani moc ne, když se učil na zkousku tak jsem mu říkala o vyletech na které bychom pak v zari mohli jet a on rekl ze ho jen stresuju blbyma vyletama přitom on sám mi říkal kolik plánují s klukama party a jak se na ni a na kluky těší, často na mě zvyšuje hlas a uráží se, přitom já se opravdu snažím vse zlepsit.
I když mi říkal všechny tyhle veci, nehadala jsem se s nim a snažila je přecházet protože jsem se bala, ze když něco řeknu, tak se zase naštve a prijdu o nej.
Když jsem z toho už jeden vecer byla smutna a rozbrecela jsem se v telefonu, ptala jsem se, co mám ještě pro nás vztah dělat vic a on rekl jen: Snaž se víc. Přitom já opravdu delam co je v mých silách a vse je jen horsi.
Pritel mi porad vyčítá, ze jsem se mu podívala do mobilu a vyčítá mi, ze jsem se mu tam prý urcite divala už predtim. Ale není to pravda, já bych to opravdu neudelala, podívala jsem se tam jen proto ze jsem na 100% věděla ze si psali o mně a za vše jsem se mu omluvila, vím ze to byla chyba.
Dozvěděla jsem se také od kamarádů ze pritel chodí na party v městě jeho vysoké skoly a kterých mi ani neříká, nechapu jak mi muže napsat, ze jde spat a přitom s klidnou hlavou jít někam na party. At si klidně jde, ale mohl mi to aspoň rict, vzdyt jsem jeho přítelkyně.
Když jsme se viděli naposledy, tak mi rekl ze by radši chtěl volný vztah, nevim jak moc doslova to myslel, ale jsem si jista ze tohle já opravdu nechci.
Prosím poraďte mi, co mám dělat, jsem z toho vseho zoufalá, přijde mi, ze pritel dela vse proti mne, ale on to vse svádí na mě, ze já jsem ta spatna, ta zlá, dokonce už jsem z toho začala cítit pocit viny, ale na druhou stranu on se na mě chová opravdu ošklivě.
Vím, ze rozchod by byl řešení, ale přijde mi to líto po více než 2 letech po tom co jsme spolu zažili, a jak jsme si rozumneli.
Ze srdce děkuji za Vaše názory

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17986
29.7.21 19:48

Obávám se že se chce rozejít, ale nechce být za toho kdo řekne konec, tak se chová tak nesnesitelně, aby si to ukončila ty. To tak zbabělci dělají. Vymlouvat se na maminku je obzvláště na pár facek.

Jo a obávám se, že minimálně v poslední době ti věrný nebyl

To že si s ním vydržela 2 roky fakt neznamená, že proto se s ním musíš trápit dalších 50.

Tohle fakt nemáš za potřebí a čím dřív se smíříš s tím, že to holt byla studentská láska a přestalo to fungovat, tím dřív se budeš moci potkat s někým, s kým si budeš sedět víc a dýl.

A teda to že ty si měla pocit, že máš perfektní vztah a najedno co celé z ničeho nic šlo do háje je spíš problém v tom, že si spoustu věcí ignorovala a nejspíš sis spoustu věcí nechala líbit a měla pocit, že tak to je v pořádku.

je mi líto, že tě nečekají v nejbliží době dobré časy a že to na „žili šťastně až do smrti“ s tvým současným nevypadá. Ale tím projdeš, dozraješ díky tomu a bude pak jednodušší fungovat líp v s někým, s kým to půjde hlouběji.

držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24528
29.7.21 19:49

On tě neponizuje, ale odhání, už s tebou nejspíš nechce být, ale je slaboch na to, aby to ukončil sám. Udělej službu vám oběma a rozejdi se s ním, středoškolské lásky většinou nevydrží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
29.7.21 19:51
@Anonymní píše:
Přeji hezký den všem. Potřebovala bych radu ohledně vztahů.
S přítelem jsme 2,5 roku a přítel se úplně změnil.
Vše začalo od poloviny května, po naší krásné oslově výročí, do té doby to byl bezproblémový vztah.
Na začátek bych měla říci, ze pritel studuje medicínu a já pedagogickou fakultu v jiném městě( pocházíme se stejného, poznali jsme se na střední), takže se vidíme jen o víkendech.
Vse začalo v květnu, kdy byly 2 party, pritel přede mnou dříve nepil, ale tady to bylo jiné, pil opravdu hodne, kouřil, mluvil sprosté, nevsimal si mě. Byla jsem uvnitř nastvana, ale navenek jsem to nedala moc znát, jelikoz jsem se nechtěla hadat. Z jedné party jsem poté odjela, jelikoz já nepiji, a když byli všichni opilí, neměla jsem tam k ránu už, co sama dělat. Potom mi to pritel vyčetl, ze se k sobe nehodime, když nepiji, navíc ze prý on je na medicine a je kariérista a já ne.
Pak mi další tydny odepisoval na zprávy minimálně a nechtel si ani skoro volat, poté jel na party s přáteli sám a mě už nepozval.
Nevěděla jsem co dělat.
Potom jsme odjeli na prodlouženy vikend a pritel byl jak vyměněný, hodny jako driv. Ukazoval mi fotografie z té party kde jsem nebyla, které měl u jedné kamaradky v chatu. Videla jsem par zpráv nad tím a z kontextu mi hned došlo, ze jsou o mne. Pritel mi však nechtel nic rict a urazil se když jsem se na to zeptala. Vim, ze jsem neudelala dobrou vec, ale když pritel odešel zprávy jsem si přečetla a psali si o mne teda hrozne veci, bylo to, jak kdyby se mi zhourtil svět.
Příteli jsem to vse rekla, on vse svedl na tu dotyčnou kamarádku, ze ho prý proti mne postvala a já mu to ani nevyčítala protože jsem se opět bala ze ho ztratim, ale už toho na mě bylo hodne. Zabolelo mne však ze o mne pritel psal ošklivě veci a ani se mě nezastal, když mu něco takoveho napsala.
Asi po týdnu prijel pritel na moje narozeniny, dal mi kytici růži a za vse se omluvil, ze chce aby bylo vse dobré. Tak to bylo asi 14 a vse začalo nanovo ale ještě mnohem hůře než driv. Neodepisuje mi, nechce si volat, když jsme se po 2 týdnech poprvé viděli tak se zdržel jen 2 hodiny a rekl ze chvata domu aby nejel za tmy(odjížděl před 18:00 a stmívá se ve 22:00)
Navíc říká samé ošklivě veci jako třeba: Ze mu maminka rekla ze si mysli ze se k sobe nehodime, ze ho prý dostatečně nepodporuji, ze nepiji alkohol a proto se k sobe nehodime, říká ze si nechce tak často psat, když jsme se viděli po 2 týdnech a říkala jsem mu ze mi chyběl tak on rekl ze já jemu ani moc ne, když se učil na zkousku tak jsem mu říkala o vyletech na které bychom pak v zari mohli jet a on rekl ze ho jen stresuju blbyma vyletama přitom on sám mi říkal kolik plánují s klukama party a jak se na ni a na kluky těší, často na mě zvyšuje hlas a uráží se, přitom já se opravdu snažím vse zlepsit.
I když mi říkal všechny tyhle veci, nehadala jsem se s nim a snažila je přecházet protože jsem se bala, ze když něco řeknu, tak se zase naštve a prijdu o nej.
Když jsem z toho už jeden vecer byla smutna a rozbrecela jsem se v telefonu, ptala jsem se, co mám ještě pro nás vztah dělat vic a on rekl jen: Snaž se víc. Přitom já opravdu delam co je v mých silách a vse je jen horsi.
Pritel mi porad vyčítá, ze jsem se mu podívala do mobilu a vyčítá mi, ze jsem se mu tam prý urcite divala už predtim. Ale není to pravda, já bych to opravdu neudelala, podívala jsem se tam jen proto ze jsem na 100% věděla ze si psali o mně a za vše jsem se mu omluvila, vím ze to byla chyba.
Dozvěděla jsem se také od kamarádů ze pritel chodí na party v městě jeho vysoké skoly a kterých mi ani neříká, nechapu jak mi muže napsat, ze jde spat a přitom s klidnou hlavou jít někam na party. At si klidně jde, ale mohl mi to aspoň rict, vzdyt jsem jeho přítelkyně.
Když jsme se viděli naposledy, tak mi rekl ze by radši chtěl volný vztah, nevim jak moc doslova to myslel, ale jsem si jista ze tohle já opravdu nechci.
Prosím poraďte mi, co mám dělat, jsem z toho vseho zoufalá, přijde mi, ze pritel dela vse proti mne, ale on to vse svádí na mě, ze já jsem ta spatna, ta zlá, dokonce už jsem z toho začala cítit pocit viny, ale na druhou stranu on se na mě chová opravdu ošklivě.
Vím, ze rozchod by byl řešení, ale přijde mi to líto po více než 2 letech po tom co jsme spolu zažili, a jak jsme si rozumneli.
Ze srdce děkuji za Vaše názory

Maminka mu řekla, že se k sobě nehodítě, protože nepiješ? Holka vždyť tě jenom vodí za nos, kdyby si tě vážil, nikdy se k tobě takhle nebude chovat. Ani bych se nedivila, kdyby se koukal po jiný, nebo ji už dokonce měl, když se k tobě chová tak lhostéjně. Víš pokud se jednou chlap zachová jako b. beček, tak se tak zachová znovu a pokud tě jednou chlap takhle nerespektuje a ještě k tomu tě ponížuje a za zády na tebe hází špínu, tak ho pošli do haje, bez jakýchkoli výčitek a vůbec si s tím nedělej hlavu. Jsi mladá najdeš si lepšího chlapa, který si tě bude vážit. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1938
29.7.21 19:56

Odpověděla sis sama.Co chceš slyšet, asi si našel jinou ale zbaběle to nechce ukončit sám. Nechápu co na něm vidíš, není jiná možnost, než se rozejít. A nehledej důvody proč to neudělat. Já bych takové chování nesnesla a v klidu vztah ukončila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6260
29.7.21 19:59

Nechce s tebou být na tvrdo ti napíšu chce spat s jinýma a ty mu v tom bráníš. Je moc velký slaboch, aby to s tebou ukončil, tak má trapne vymluvy. I kdyby jsi se na hlavu stavěla, tak to nemá smysl. Pošli ho tam, kam slunce nesvítí a budeš mít svatý pokoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.21 20:00

Děkuji za vaše odpovědi! Je pravda, že mě nejspíš odhání, potom ale o to víc nechápu, proč to neukončí radši sám nebo proč se teda před pár týdny omlouval, že se choval jak hlupák a teď začal nanovo. Nechápu proč tohle dělá, vždycky byl tak hodný a tohle byla opravdu změna z týdne na týden. Je mi líto, že musí tohle dělat takhle o prázdninách, kdy je jediný čas přes vysokoškolský rok, abychom trávili více času spolu. Přijde mi, že se s ním nedokážu rozejít.
Zpomněla jsem ještě zmínit, že když jsem při minulé schůzce neměla po tom, co se dějě,,,chuť´´ mít sex, urazil se a za chvilku jel domů. Také se před nedávnem ujišťoval, ze pokud bychom se rozesli, jestli bychom spolu mohli mít aspoň nezávazný sex, což se mi od něj zdá opravdu ubohé něco takového říkat.

• Citovat
  • Nahlásit
5103
29.7.21 20:06

Rozchod. Co jsou 2 roky proti zbytku života? Vůbec nic. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
29.7.21 20:08
@Anonymní píše:
Děkuji za vaše odpovědi! Je pravda, že mě nejspíš odhání, potom ale o to víc nechápu, proč to neukončí radši sám nebo proč se teda před pár týdny omlouval, že se choval jak hlupák a teď začal nanovo. Nechápu proč tohle dělá, vždycky byl tak hodný a tohle byla opravdu změna z týdne na týden. Je mi líto, že musí tohle dělat takhle o prázdninách, kdy je jediný čas přes vysokoškolský rok, abychom trávili více času spolu. Přijde mi, že se s ním nedokážu rozejít.
Zpomněla jsem ještě zmínit, že když jsem při minulé schůzce neměla po tom, co se dějě,,,chuť´´ mít sex, urazil se a za chvilku jel domů. Také se před nedávnem ujišťoval, ze pokud bychom se rozesli, jestli bychom spolu mohli mít aspoň nezávazný sex, což se mi od něj zdá opravdu ubohé něco takového říkat.

Tak sama vidíš, jak moc jsi pro něj důležitá, jen na to aby zasunul a když ne tak jde pryč. Vrať mu tu jeho ignoraci a vesele se vydej na lov. Přeji hodně štěstí ať najdeš lepší kousek. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2117
29.7.21 20:09

Prostě nemá koule na to to utnout.. Oba dva evidentně chcete něco jiného, on asi teď víc užívat. Omlouval se protože mu bylo třeba smutno, neměl co delat atd. Prostě podle mě neví co chce.. Viz poznámka o volném vztahu, jen sexu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1677
29.7.21 20:10

Ukonči to s ním, najdi si partnera, který o tebe bude opravdu stát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17986
29.7.21 20:11
@Anonymní píše:
Zpomněla jsem ještě zmínit, že když jsem při minulé schůzce neměla po tom, co se dějě,,,chuť´´ mít sex, urazil se a za chvilku jel domů. Také se před nedávnem ujišťoval, ze pokud bychom se rozesli, jestli bychom spolu mohli mít aspoň nezávazný sex, což se mi od něj zdá opravdu ubohé něco takového říkat.

Protože je nezralaj a zbabělej převzít zodpvoědnost za svoje chyby a za to, že ti ubližuje. To se bohužel stává. A nedá se odhadnout předem, kdo jak zvládne být při ukončování vztahů zralý, no.

Zjistil že chce být partyboy, ne spořádaný partner v dlouhobém perspektivním vztahu a není sám se sebou srovnaný v tom, aby to přiznal. Zároveň si chce nechat otevřená zadní vrátka, protože sex s tebou je nejspíš dost dobrej a nechce se ho vzdát.

Fakt to nemáš za potřebí. A fakt jsou na skladě lepší chlápci a není tak těžké je najít, protože laťka není příliš vysoko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22839
29.7.21 20:17

Debil, blbeček, Bublo sem. Jinak se s tebou prostě chce rozejít. Dala bych mu kopačky. Důvod, že nepiješ alkohol a proto se k sobě nehodíte :roll: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
29.7.21 20:21

A tohle je prosím budoucí doktor…

Příspěvek upraven 29.07.21 v 20:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11434
29.7.21 20:21
@Anonymní píše:

Debil to je. A ještě se nestydí zeptat, jestli by ses chtěla nechat využívat na sex.
No řekni - chtěla??? :P

Je to jenom přítel, takže se postav na nohy a skonči to. Je to tvoje chyba nechat se ponižovat. On využívá tvou slabost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat