Přítel mi dluží peníze

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.4.21 07:46

Přítel mi dluží peníze

Ahoj. Mám takový menší problém, přítel je v posledním ročníku (19) a práci nemá, já ano (20). Chápu, že nemá moc peněz, ale něco přece jen má (prodej věcí, občas nějaké jednodenní brigády). Jeho rodiče měli nedávno narozeniny a tak mě napadlo, že mu pomůžu a že každý zaplatíme polovinu a ten dárek bude od nás dvou. Mamce dárek zaplatil on a to se po mě vyžadoval té půlky fakt hned. Za dárek pro taťku jsem dávala cca 1 000, a peníze mi stále nedal. Vím, že ty peníze má protože si kupuje blbosti, já jsem se mu připomínala už dvakrát a pokaždé to odložil :nevim: Nevím co mám dělat, zase mu to nechci připomínat pořád, přece jen, on by mi je měl dát sám od sebe ne?

Minule, cca dva měsíce zpátky mu dal jeho taťka peníze na cigarety, ať mu koupí, poslal mu je na účet. V obchodě karty nepříjmaly a tak jsem mu dala hotovost. Když to pak řekl tátovi, ten mu řekl ať mi ty peníze přepošle na účet. Peníze dodnes nemám. :nevim:

Já nevím co mám dělat, jsem dost úspořivá, chci peníze šetřit na budoucnost (byt, dovolená, rovnátka) a tohle mě od něj dost mrzí, on je hodný kluk, slušně vychovaný a tohle mě šokuje. Myslíte že řeším blbosti a mám na těch “pár” korun zapomenout?

Co byste dělali vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15388
20.4.21 07:57

Proč bys na ně měla zapomínat? Dohoda zněla jasně, on jí nedodržel. Normálně si o ně řekni. Ty za cigarety pro jeho tátu taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43828
20.4.21 08:01
@Anonymní píše:
Ahoj. Mám takový menší problém, přítel je v posledním ročníku (19) a práci nemá, já ano (20). Chápu, že nemá moc peněz, ale něco přece jen má (prodej věcí, občas nějaké jednodenní brigády). Jeho rodiče měli nedávno narozeniny a tak mě napadlo, že mu pomůžu a že každý zaplatíme polovinu a ten dárek bude od nás dvou. Mamce dárek zaplatil on a to se po mě vyžadoval té půlky fakt hned. Za dárek pro taťku jsem dávala cca 1 000, a peníze mi stále nedal. Vím, že ty peníze má protože si kupuje blbosti, já jsem se mu připomínala už dvakrát a pokaždé to odložil :nevim: Nevím co mám dělat, zase mu to nechci připomínat pořád, přece jen, on by mi je měl dát sám od sebe ne?

Minule, cca dva měsíce zpátky mu dal jeho taťka peníze na cigarety, ať mu koupí, poslal mu je na účet. V obchodě karty nepříjmaly a tak jsem mu dala hotovost. Když to pak řekl tátovi, ten mu řekl ať mi ty peníze přepošle na účet. Peníze dodnes nemám. :nevim:

Já nevím co mám dělat, jsem dost úspořivá, chci peníze šetřit na budoucnost (byt, dovolená, rovnátka) a tohle mě od něj dost mrzí, on je hodný kluk, slušně vychovaný a tohle mě šokuje. Myslíte že řeším blbosti a mám na těch “pár” korun zapomenout?

Co byste dělali vy?

Já bych ve 20 nedávala rodičům dary za 1000 :zed: Když smrdite oba korunou. Ty cigarety, pokud to nebyl karton, bych neřešila. Nechala bych se od něj pozvat na kafe s sebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28193
20.4.21 08:04

O peníze si řekni a jakmile je budeš mít, pošli ho k vodě. Chápu, že je to mladej kluk, ale tohle chování by mi teda ve vztahu dost vadilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8752
20.4.21 08:04

Má v tomto věku jiné priority. Ještě neví, že dluhy se mají vracet. Možná ani ty nejsi jeho priorita a proto to nebere vážně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16312
20.4.21 08:05

Hlavně ho na tohle nezvykej. Když to necháš být, přítelíček začne na dluhy zapomínat stále častěji. Jsi mladá, finančně gramotná, chtěj všechny své peníze zpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16112
20.4.21 08:08

To mě nepřipadá moc slušně vychovaný. O peníze bych si mu řekla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25911
20.4.21 08:24

Pořádek dělá přátele. Peníze bych chtěla zpátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2482
20.4.21 08:27

Bere vas jako par a ted ma asi jiny priority…ja bych to tak nehrotila. Uz bych mu nepujcovala do budoucna…jako jsou to maly castky, takze bych nedelala z komara velblouda. Myslim, ze za tim nestoji zly umysl se na tobe nejak obohatit…proste to neresi…, vi vubec, zes mu pujcila? Nebere to spis jako rekneme partnerskou vypomoc? Ja kdyz studovala a pritel pracoval, tak me obcas trichu zalozil a nikdy jsme to teda neprepocitavalu na koruny. Kdyby na me pak vyrukoval, ze se mi nascitaly dluhy a kdy mu to vratim, tak bych teda byla dost prekvapena :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2558
20.4.21 08:31

Promluvila bych si s ním trochu o finanční gramotnosti, když na něco nemám peníze, tak si to nekupuju, když někomu dlužím, tak se snažím to co nejdřív vrátit,… dneska je to 500,– za pár let to může být 5000,– a když to nebudete řešit a neozvete se, bude mít pocit, že je to takhle v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
20.4.21 08:32

Peníze bych připomínala, dokud by mi je nedal. V případě, že má na cigára, má i na to „splatit dluh“ a přemýšlela bych, zda je to vhodný partner. Přece jen je to docela důležité téma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15388
20.4.21 08:35

@kalie Spíš je vyčůranej, když platil dárek on, tak po ní chtěl půlku zaplatit hned, ale když platí ona, tak se k tomu nemá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5763
20.4.21 08:41
@kalie píše:
Bere vas jako par a ted ma asi jiny priority…ja bych to tak nehrotila. Uz bych mu nepujcovala do budoucna…jako jsou to maly castky, takze bych nedelala z komara velblouda. Myslim, ze za tim nestoji zly umysl se na tobe nejak obohatit…proste to neresi…, vi vubec, zes mu pujcila? Nebere to spis jako rekneme partnerskou vypomoc? Ja kdyz studovala a pritel pracoval,tak me obcas trichu zalozil****a nikdy jsme to teda neprepocitavalu na koruny. Kdyby na me pak vyrukoval, ze se mi nascitaly dluhy a kdy mu to vratim, tak bych teda byla dost prekvapena :nevim:

Z pozice dlužníka kritizuješ námitku toho, kdo půjčuje peníze a dlužník mu je nevrací? A ještě drze řekneš, že je to malá částka? U studentů, kteří spolu nejspíše ještě nesdílí domácnost?? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34526

Tak já hlavně nechápu, proč si 19letý studující kluk hraje na haura a dává rodičům dárky za tisíce :zed:, to fakt není normální - tak když nevydělávám, tak nerozhazuju ještě k tomu cizí (přítelkyně) tisíce na dárky :zed:
to je první nesmysl, a za druhé okamžitě bych chtěla své peníze vrátit, nebo ho za chvíli budeš dotovat ve všem a to fakt nechceš
je to partner, nebo vychc. ánek? takového nepotřebuješ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28193
@arinecka píše:
@kalie Spíš je vyčůranej, když platil dárek on, tak po ní chtěl půlku zaplatit hned, ale když platí ona, tak se k tomu nemá :nevim:

No přesně. Navíc to byl dárek pro JEHO rodiče. Že mu vůbec nebyla hanba si to od ní nechat zaplatit. Nejspíš spolu nejsou 5 let, aby se očekávalo, že ona bude kupovat dárek jeho rodičům..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat