Přítel pořád spí

Anonymní
4.6.17 09:17

přítel pořád spí

Přítel má spánkovou apnoe (nemůže ve spánku dýchat) kvůli vysoké hmotnosti (cca 150 kg), hrozně chrápe a pořád u všeho spí jak je unavený z toho jak se nevyspí. Poradit si nenechá, říká že zhubne sám, ale 4 roky se nic neděje, už je to tak otravný to jeho spaní a hrozné chrápání že mi leze na nervy už jeho přítomnost, co s tím?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4.6.17 09:31

A masku na spaní nechce? Manžel má taky apnoe a ve spánkové laboratoří mu ji nabízeli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16764
4.6.17 09:32
@Anonymní píše:
Přítel má spánkovou apnoe (nemůže ve spánku dýchat) kvůli vysoké hmotnosti (cca 150 kg), hrozně chrápe a pořád u všeho spí jak je unavený z toho jak se nevyspí. Poradit si nenechá, říká že zhubne sám, ale 4 roky se nic neděje, už je to tak otravný to jeho spaní a hrozné chrápání že mi leze na nervy už jeho přítomnost, co s tím?

Chrapani je zapricineno vahou, dokud se nesnizi, je to zacarovany kruh. Zkus ho vytahnout na prochazku, at se hybe. Tohle neni jen o chrapani, ale o celkovem riziku na zdravi :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.6.17 09:33
@Danulinka16 píše:
A masku na spaní nechce? Manžel má taky apnoe a ve spánkové laboratoří mu ji nabízeli.

to nevím zda by nosil, ale díky za nápad.

• Nahlásit
  • Citovat
4.6.17 09:35

No manžel to taky odmítnul :zed: ale on je jinak vitální, nebývá unavený, je hubený…Ale výsledky mu vyšli teda taky děsný tenkrát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19541
4.6.17 09:35
@misi11 píše:
Chrapani je zapricineno vahou, dokud se nesnizi, je to zacarovany kruh. Zkus ho vytahnout na prochazku, at se hybe. Tohle neni jen o chrapani, ale o celkovem riziku na zdravi :?

Můj manžel chrápe a je jak oteklá nit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.17 09:37

Manžel taky trpí spánkovou apnoe, ovšem on ne z důvodu nadváhy. Na 190cm má 80kg.
Chrápe strašně, kolikrát to jeho lapání po dechu vzbudí mě nebo dceru.
Také je věčně unavený, podle toho, jak blbě se zrovna vyspí. Byl by schopný spát celé dny. Občas mi taky pěkně leze na nervy :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16764
4.6.17 09:38
@arada píše:

Tam nebude ale problem ta vaha.
Tady si myslim, ze je :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19541
4.6.17 09:38

Zakladatelko,tvůj přítel potřebuje odbornou pomoc výživového poradce. Sám od sebe nezhubne. Dotlač ho k tomu, mému švagrovi v nedožitých 45. letech díky takové váze puklo srdce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16764
4.6.17 09:39
@arada píše:
Zakladatelko,tvůj přítel potřebuje odbornou pomoc výživového poradce. Sám od sebe nezhubne. Dotlač ho k tomu, mému švagrovi v nedožitých 45. letech díky takové váze puklo srdce.

To je mi moc lito :hug: :hug:
Ale bylo to prvni co me napadlo :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.6.17 09:43
@arada píše:
Zakladatelko,tvůj přítel potřebuje odbornou pomoc výživového poradce. Sám od sebe nezhubne. Dotlač ho k tomu, mému švagrovi v nedožitých 45. letech díky takové váze puklo srdce.

no jenže on je na mě sprostý at se starám o sebe, nenechá si v ničem poradit

• Nahlásit
  • Citovat
19541
4.6.17 09:43

@Večernice7 Ono je to těžký, taky špatně spím a ta únava je někdy neskutečná. Spát přez den moc nechodím, jen hodinku po obědě, ale i tak jsem pořát unavená. Sice neprospím den, ale práci moc nezvládám. S vypětím všech sil uvařím a to je tak všechno. Naštěstí to můj manžel chápe, ale i tak mám výčitky svědomí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19541
4.6.17 09:47
@Anonymní píše:
no jenže on je na mě sprostý at se starám o sebe, nenechá si v ničem poradit

Věřím, tak mu dej přečíst můj přízpěvek o švagrovi. I můj synovec se dopracoval při 2 metrech na váhu 170kg a trvalo mu dost dlouho než se dokopal poradce vyhledat. Jenže má 4 děti a blíží se do věku, kdy jeho otec zemřel. Dříve váhu nějak neřešil. Nevím kolik nakonec zhodil, dlouho jsem ho neviděla, ale když jsem s ním mluvila naposledy, měl 30kg dole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
4.6.17 09:52

Tak za a muze zhubnout, za b se muze nechat vysetrit ve spankove laboratori a nekdy se to da lecit maskou na noc. Kdo ji toleruje, je jako vymenenej a desne si to chvalij. Lidi se spankovou aponoe maji asi 32× vyssi riziko dopravni nedody a take vysoke riziko kardiovaskularnih horob - infarktu, srdecniho selhani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
4.6.17 09:54
@arada píše:

Muze mit obatrukci orl oblasti, muze se nechat vysetrit. Jo a alkohol tomu urcite pomaha, takze nepit tvrdej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama