Přítel vs Rodina?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 15:37
Přítel vs Rodina?

Ahoj, prosím anonym nebo smazat. Žiji se svým přítelem a za náš vztah jsme měli několik problémů ale pozitiva pořád převyšovali. Viděli jsme se málo a tak náš jediný cíl byl bydlet spolu. Jinak mám nefunkční rodinu..rozvedené rodiče, táta se nezajímá, máma nikdy nebyla schopná práce..živila nás z dávek a měla v oblibě lhát o každé prkotině. No a teď k jádru problému… přítel ví jak to s rodinou mám ale rodinu si člověk nevybere tak jsem s ní už smířená. Teď jsme měli spolu velkou krizi (choval se ke mě špatně, sám to i přiznal, že není chyba na mé straně) a já pochybovala zda má cenu ve vztahu pokračovat a do toho díky dětství nevím kdo jsem, co chci a mám zmatek v hlavě, samý stres a úzkosti, přijdu si ztracená. S problémy s přítelem jsem se svěřila sestře a ta mi nabídla, že se můžu přestěhovat zpátky domů a že by tam pro mě měla práci a psycholožku, která by mi mohla pomoct. Tak jsem se odstěhovala, samozřejmě přítel mi vypisoval a volal a hrozně chtěl ať se vrátím a dám mu šanci.. No a já po pár dnech podlehla.. první týden na mě byl hodný a bylo to zas jak dřív, ale pak to zas začalo..když přišel z práce furt jen rýpal, jak jsem vše o nás řekla sestře ( pak jsem se s ním dohodla že ho probírat už s nikým nebudu), zdrhla jsem od něj, jak jsem ho zradila a že se tu vůbec o nic nestarám (měl navařeno, napečeno, uklizeno) a do toho všeho jsem musela řešit jak zaplatím zdravotní a sociální, protože jsem podnikala a nedařilo se, přítel nebyl schopný pomoct i když věděl že se můžu zadlužit, že by si prý přišel jak idiot že se vrátím na pár dní a chci po něm něco platit hned..chápala jsem to a tak mi na to sestra půjčila (nejsou to pro ni malé peníze, hlavně před vánoci) no a ona se ptala zda mi na to nemůže půjčit přítel a tak jsem řekla že teď peníze nemá, aby si nemyslela že mě v tom jen tak nechá..no a přítel měl vztek že jsme byli dohodnutí že ho nebudu probírat, to že jsem ho chtěla chránit nepomohlo ničemu a on mi řekl že jí napíše že o ničem nevěděl a že jí ty peníze pošle aby byl za hrdinu a zachránil jí vánoce..to jsem nevydržela a vybuchla že je vážně jak nemocný, že mě v tom nechá a pak ze mě chce dělat idiota jen kvůli svýmu egu, aby si náhodou někdo nemyslel že na to nemá (mimochodem, taky podniká a schválně přede mnou platil svoje a ještě se tak posmíval, že má hotovo..pár dní předtím se mi chlubil kolik má peněz na účtu navíc).. pak jsem byla už jen protivná a rozhodla se že na to prostě nemám. Řekla jsem mu že chci aby mě odvezl domů..nebyl schopný, že prý napíše mé sestře a já mu říkala ať ji s tím neotravuje..(už předtím pro mě jela..má dvě děti a sama starostí dost)..jenže on ji tu sms poslal a když volala tak jsem jí řekla že to poslal přítel a jí to nepřišlo normální, že pro mě prostě pojede, že mě tu nenechá. On mě pak zas přemlouval (jak kdyby za to nemohl sám).. když jsem odjela tak mi nadával v sms, další dny psal a psal a pak i přijel a přemlouval mě ať to zkusím na 3 dny..v noci mi psal do 2 a čekal v autě..já nechtěla ale samozřejmě jak blbka jsem šla..nechala jsem vzkaz a odjela s ním, rozhádala jsem si jak mámu tak sestru, ale bylo to skvělý ty dny, snažil se mi pomoct najít samu sebe, koupil mi knihy na seběvědomí, skicák abych mohla malovat svoje pocity, poradil mi meditaci a jogu..fakt se snažil ale já pořád měla bordel v hlavě a rozhodla jsem se pro něj až když jsme byli u našeho domu..tak jsem s ním šla pro věci..máma mi dala kázání ať se vzpamatuju že to nejde sem a tam, bavila se s přítelem a on jí přesvědčil že to bude vše v pohodě, vklidu pokecali a jeli jsme k nám domů..jenže pak máma navykládala sestře že přítele sjela aby se to už neopakovalo, tak jsem jí řekla jak to bylo doopravdy a jen jsme si říkali že máma je ve lhaní nepoučitelná.­.přítele to naštvalo a chtěl po mě ať mámě zavolám a řeknu co si to jako dovolila o něm něco vymýšlet (zas to ego..někdo by ho přece nemohl sjet).. mě to přišlo jako nesmysl protože mámu znám a vím že by to nic nezměnilo a fakt nemám náladu s ní zas něco řešit..že jsem ráda že je klid a že chci být chvíli bez stresu, prostě konečně šťastná..že jsem ho u sestry očistila a ví jak to je a to je nejdůležitější. Jenže přítel řekl že za ním nestojím a že mu to otevřelo oči a že nemáme asi smysl. Takový šaškárny a prosby z jeho strany..ježdění sem tam..bordel v hlavě a stresy co dělat..zatahování sestry a mámy do toho jen abych se dozvěděla, že to bylo celé chyba pro něj..celý večer na mě byl hnusný, že jsem sobecká, že chci být šťastná a kvůli tomu to neřeším..že jí nic neřeknu a není na mě spolehnutí, že by se mě zastal. Večer mi řekl, že už to řešit nebude pokud k nám už nikdy nebude muset..už tak tam nechtěl chodit tak jsem mu řekla, že fajn a je klid..ale stejně takhle mi motat hlavu aby si hned jak jsem tady zase našel něco co dělám blbě a nadával mi..Jediné co jsem po něm chtěla aby byl stejný jak dřív protože poslední dobou je úplně jiný a pořád mě jen s prominutím buzeroval. A když se snažil tak zas jen na chvíli, abych se vrátila zpět. Teď se zas cítím zmatená a nevím zda to má budoucnost…copak nemám právo na to mít chvíli klid a s nikým se nedohadovat? Já jen chci najít sama sebe a vědět co od života chci..přítel se snažil pomoct, ale najednou jsem sobecká, že on nemá právo být naštvaný..Samoz­řejmě že má, ale psychicky jsem na tom fakt hrozně a potřebovala jsem prostě pauzu po tom půl roce co je to jak na horské dráze..Myslíte, že se chovám k příteli nefér? :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Šarlota4
Extra třída :D 10029 příspěvků 02.12.18 15:43

Muzes si za to sama sorry. On te vydeptava a ty se vracis. :nevim: Jako proc? Aby z tebe byla uplne vypsychana troska? Segra te “ zachrani” a ty cele jeji usili vyhodis do hajzlu a splachnes.

BaraRed
Kecalka 439 příspěvků 02.12.18 15:45

Přítel je skvělý manipulátor a dělá si z tebe cvičenou opičku a ty posloucháš na slovo.

Uživatel je onlinearinecka
Kelišová 5145 příspěvků 02.12.18 15:47

Být tebou, jsem radši sama :nevim:

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1369 příspěvků 02.12.18 15:47

Nedocetla jsem… takto se nechová člověk který by té miloval. Pryč od nej.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 15:50

@Šarlota4 Však já neříkám, že to není moje chyba..se sestrou jsem si to už vyříkala a je hodně chápavá. Jen mi řekla, že příště se z toho musím dostat sama jinak to bude pořád dokola, chápu že má svůj život a to jsem jí dala najevo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 15:52

@BaraRed @arinecka A myslíte si, že má přítel právo být naštvaný, že jsem se ho nezastala? Nebo-li vadilo by vám toto z mé strany?

ivunak
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 02.12.18 15:52

Já si myslím, že jenom člověk se sebedestruktivní poruchou zůstává s takovými týpky, o kterých se někdy dočtu tady v diskuzích. Máš sestru, která je ochotná ti pomoci, ale aby to mělo smysl, budeš muset toho zmetka už jednou pro vždy kopnout do zadku a natrvalo za ním zavřít vrata!

-Vikiviki-
Stálice 72 příspěvků 02.12.18 15:54

Já bych k tomu řekla, že komu není rady, tomu není pomoci… Neustále píšeš, jak chceš najít sebe samu. Kašli na to, to se ti stejně nepovede. Maximálně na sobě můžeš pracovat a po čase si uvědomíš, že jsi spokojená sama se sebou a že tvůj život je super. Být tebou, začala bych omluvou pro sestru a velmi upřímným poděkováním. Pokračovala bych psychologem, v mezičase rozchod s tím pánem tvorstva, kterému říkáš přítel. Je možné, že má přítel pravdu a ty jsi jen histerka. Ale pokud tě ničí, nezáleží na tom. Máš být s takovým přítelem, se kterým se cítíš dobře. Sedni si a rozhodni se - odejdu/neodejdu. Zvaž všechna pro a proti. A pak se rozhodni. Dej si nějaký čas - 14 dní až měsíc a po tu dobu své rozhodnutí neměň. Pak si můžeš sednout znovu a opět zvážit, co ti to přineslo. A tak dále. Ale MUSÍŠ se rozhodnout a pak se toho držet. Jinak budeš stále tak napůl na obě strany a bude tě to jen vysávat.

Šarlota4
Extra třída :D 10029 příspěvků 02.12.18 15:54
@Anonymní píše:
@BaraRed @arinecka A myslíte si, že má přítel právo být naštvaný, že jsem se ho nezastala? Nebo-li vadilo by vám toto z mé strany?

Cely je to na h… My kdyz potrebujem uklidnit nejakou situaci, tak se proste doma domluvime a drzime se toho. Tvuj partner je manipulativni nic. Takhle se partak do zivota proste nechova. On se jen boji jak bude pred ostatnima vypadat.

Uživatel je onlinearinecka
Kelišová 5145 příspěvků 02.12.18 15:56
@Anonymní píše:

Ne, jen tě pomalu ale jistě tlačí tam kde tě chce mít. Rozhádáš si kvůli němu celou rodinu a až budeš opět v maléru, už ti nikdo nepomůže. Neměla ses vůbec vracet, vidíš že to nikam nevede :nevim:

BaraRed
Kecalka 439 příspěvků 02.12.18 16:00
@Anonymní píše:

Nemá právo být naštvaný, moc to hrotí, asi ti chce jen ublížit, minipulátoři to tak dělají. Ty jsi chápavá a tolerantní až moc, nezaslouží si tě. Až na tebe bude zase příště zkoušet tohle urážení, seber se a odejdi. Jezdí autobusy, tak neobtěžuj sestru a doprav se sama. Jsi mladá, tak neztrácej čas s takovýmhle…

zrcadlo
Kelišová 6946 příspěvků 02.12.18 16:01
@Anonymní píše:

Fakt, že řešíš toto, jen svědčí o tom, jak tě má zmanipulovanou. Vzpamatuj se a odejdi, najdi sama sebe a minimálně na rok si zakaž jakékoliv vztahy, jinak se nalepíš zase na podobný exemplář.

nostress
Extra třída :D 13565 příspěvků 02.12.18 16:04

Ihned pryč. Hlavně si s ním nepořizuj dítě. Bude to jenom horší.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 16:11

@-Vikiviki- Sestře už jsem se omlouvala a ta mi řekla, že lepší bude když se mi do toho nebude plést a já na to přijdu sama a poučí mě to do života..probrali jsme to a je to v pohodě mezi námi. Pro a proti už jsem si psala, ale za ty dny co na mě byl hodný jsem pak už ty proti vůbec neviděla a to byla ta chyba. Samozřejmě jsem o tom přemýšlela celé ty 3 týdny. Jenže bydlím daleko a cesta trvá dlouho a celou tu cestu mi brečel a prosil. :nevim:
@Šarlota4 To my se taky umíme dohodnout, teď jsme se dohodli na čerstvým startu a den na to přišlo to s mámou a hrozně mu vadí že se nezastanu a že ho nechci pochopit..mě to bylo upřímně jedno v hlavě že se tím trápí, protože se trápím už několik měsíců a chtěla jsem klid a ignorovala jsem jeho trápení..nepřijde mi to správný, ale prostě jsem na to neměla sílu.
@arinecka On to bere tak, že stejně mám nefunkční rodinu a hodně na ni nadávám, tak proč bych se s ní bavila. Na mámu jsem si vždy dovolovala, protože jsem v ní byla zklamaná..ale fakt jsem neměla na to se s ní dohadovat když tu pro mě byla a chtěla mi pomoct s prací když jsem byla od přítele..nakoupila mi jídlo a vše. Navíc má teď zlomenou ruku a stěhuje se do jiného bytu tak mi přišlo blbý se s ní dohadovat kvůli tomu že něco řekla sestře (bylo to určitě kvůli tomu, že by sestra na ní byla naštvaná, že mě nechala s přítelem odejít a nic mu neřekla ani)
@BaraRed Já mu i před tím než jsem si to rozmyslela právě říkala jak můžu být s někým kdo ani není schopný jít k nám..zvlášť když teď budou vánoce a tak. Na to mi řekl že to tak nebude napořád..jen prostě nechce někam kde si o něm říkají bůh ví co, že by mu to nebylo příjemný a pak vlastně šel dovnitř aby mámu přesvědčil a ona mě pustila sem. A právě bych jela autobusem, jenže sama ty věci nepoberu a cesta je odsud dlouhá a drahá. Vím, že kdybych se sem pak vracela pro další věci tak by mě zas přehoupl na svou stranu.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečce Nele Boudové se rozpadlo po necelých dvou letech manželství. Má prý jiného

Není tomu tak dávno, co si Nela Boudová (51) pochvalovala, že se stačila... číst dále >

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >