příušnice

10410
26.6.05 21:34

příušnice

Ahoj holky,
příští týden jedeme do jižních Čech na dovču a chtěla jsem se cestou stavit u kamarádky na návštěvu. Její manžel teď ale dostal příušnice, a to ve svých 40 letech :! 8O Navíc ani jejich dvě děti (15 a 11 let 8O ) je neměly, jen kamarádka je prodělala. Samozřejmě jsme návštěvu u nich doma zrušili, ale chtěla bych se s kámoškou sejít alespoň někde na zahrádce na kafe, aby malou viděla. Přece jen se ale trochu bojím, aby Anetku nenakazila, i když se mi to zdá málo pravděpodobné. Co myslíte, může být kámoška jenom nositelem viru příušnic :?: :roll:
Silvie+Anetka 10 měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Missorka
26.6.05 21:38

Ahoj Silvi,

mně přijde, že tohle je zrovna typ dotazu, se kterým bych brnkla svému pediatrovi. Nespolehla bych se na to, co si někdo myslí. :-)

Peta

• Nahlásit
  • Citovat
10410
26.6.05 21:45

jo jo, na telefonát dr. se chystám zítra :) jsem jen zvědavá :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.6.05 21:51

Dávám za pravdu Missorce, aby sis zavolala MUDr. Samotnou mě to zajímalo a tohle jsem našla na netu: Příušnice jsou infekční onemocnění, které přichází v epidemiích a postihuje hlavně děti starší dvou let. Protože inkubační doba je 15 až 21 dní před objevením příznaků, není možné šíření infekce zastavit. Virus podobný viru chřipky se přenáší vzduchem, takže příušnice je možno dostat, i když se jen přiblížíme k nakaženému člověku.

K nákaze a přenosu dochází kapénkovou infekcí, většinou pomocí slin obsahujících virus. Nemocný člověk může přenášet nemoc asi týden před tím, než se u něho projeví první příznaky nemoci, a nakažlivost přetrvává ještě dva týdny poté. Po prodělání nemoci si tělo zpravidla vytvoří celoživotní imunitu, i když jsou známy případy, kdy se nemoc vrátila. Účinnou ochranou je pouze očkování. Očkovací látka se podává většinou současně s očkovací látkou proti spalničkám a zarděnkám. Trojsložková vakcína je v mnoha zemích pro děti povinná a aplikuje se kolem 15. měsíce věku, za půl roku pak následuje přeočkování. Tvoje kamarádka nemusí ani vědět a za tři týdny může být taky nemocná, řekla bych že je to celkem dost riziko, hlavně když ještě asi nejste očkovaní (podle članku se očkování provádí až v 15m) Snad jsem ti informacemi ulehčila rozhodování, já bych osobně setkání přeložila na jindy, ale to je jen můj názor. Ahoj Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
1130
26.6.05 23:30

Ahoj,
také souhlasím, určitě brnkni pediatrovi. Jinak jsem zdrav. sestra a nás ve škole učili, že je to hodně nakažlivé.
Ale opravdu nejjistější bude váš pediatr. :)
Kubinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
27.6.05 16:07

Ahoj,
takže doktorka mě ubezpečila, že pokud moje kamarádka příušnice prodělala, nehrozí nebezpečí, že by je na naší Anetku přenesla. Takže kafčo bude :lol:
S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama