Příušnice, jak se lečí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
votavka
Nováček 3 příspěvky 11.01.19 11:58
příušnice, jak se lečí ?

Zdravím, mám následující problém, jelikož mi doktorka diagnostikovala příušnice. Nějak netuším, kde jsem je chytila. Kromě klasiky, že mám být doma v teple atd.., říkala abych chodila pokud možno v šátku. Zkoušela jsem to i hledat na webu, kde ho i někdo při nemoci nosil. Máte s tím někdo zkušenost, pomáhá to? Nějaké nápady jak ho uvázat…?Díky

Reakce:
klamonožka
Ukecaná baba ;) 1944 příspěvků 11.01.19 12:17

Na příušnice není specifická léčba, protože je to viróza (není to způsobené bakteriemi, antibiotika na to nepomohou) a jsou vysoce nakažlivé, takže opravdu pokud možno nikam nechoď. Od nakažení k propuknutí nemoci trvá zpravidla cca 18 dní, takže si můžeš zkusit vzpomenout, kde jsi tehdy byla. Ale mohla ses klidně potkat s někým třeba v autobuse, kdo to na tebe prsknul, šíří se to klasicky kapénkově.
Ten šátek je asi myšlen proto, aby ti neochladly ty příušní žlázy (které máš asi nateklé), uvázala bych ho klasicky „babičkovsky“, pokud budeš doma, tak nebude vadit, že nebudeš za modelku, ne? ;) Přeji brzké uzdravení.

votavka
Nováček 3 příspěvky 11.01.19 12:33

@klamonožka Moc díky za reakci, ano uzliny mám pěkně nateklé. Takže myslíš klasicky pod bradu na uzel :( ? Doma jsem našla jen bavlněný šátek . Otázkou je, zda v tom i spát ?

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1944 příspěvků 11.01.19 12:37

@votavka Bavlněný šátek bude dobrý. Zkus, jak ti to bude příjemné, jestli ti na té hlavě nebude vadit, můžeš s ním zkusit i spát, ale aby tě zas v tom spánku omezoval, tak životně nutný myslím není.

votavka
Nováček 3 příspěvky 11.01.19 12:45

@klamonožka Díky, tak už jsem v šátku, vypadám v tom jak…snad to pomůže. Co myslíš?

Příspěvek upraven 11.01.19 v 12:49

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1944 příspěvků 11.01.19 12:48

@votavka :) Tak na přehlídkové molo se s příušnicemi snad nechystáš, takže je to fuk, hlavně, že ti to pomůže. ;) Brzy se uzdrav. :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Když jsme jí sáhli na kufr, strachy zbledla. Zásadní svědectví v kauze heroinové Terezy?

Svědectví, které jí zlomí vaz? V kauze Češky Terezy obviněné z pašování... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >