Příušnice u muže v pubertě

Anonymní
11.1.21 13:50

Příušnice u muže v pubertě

Ahoj, nenašla jsem tu podobné téma, vždy jen příušnice prodělané v dětství plodnost muže ok. Ale mne trápí horší prognóza, protože je známo, že když chlap prodělá příušnice jako dospívajících nebo dospělý, může být neplodný. Můj se o tom včera jen tak zmínil, že to měl taky a já hned vyděšeně, kdy to měl a říkal, že asi v pubertě. Dítě nám nejde. Na spermiogram nechce, tak si říkám, zda existuje někdo takový, kdo má děti s mužem, který jako dospívající či dospělý také prodělal příušnice? Někde píšou, že je to špatné a někde, že plodnost tato nemoc ovlivní jen 13 % chlapů, co ji prodělá. Tak nevím, jak velký je to strašák, dle mne to klidně může být příčina… :(
Prosím o anonym, poznali by mě tu známí, děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5355
11.1.21 14:45

Přítel nebo manžel? Pokud chceš děti, tak bych sperma na spermiogram ukořistila i podvodem. Ať víš, na čem ses…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
762
11.1.21 15:04

Můj manžel je měl, když byl na vysoké. Ležel s tím i v nemocnici… a máme tři děti a čekáme 4. ;) :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3958
11.1.21 15:18

Tak získat vzorek spermatu podvodem určitě ne - odběr se provádí do sterilní nádoby, je potřeba zachovat určitou teplotu a dobu do zpracování.
Ale jste dospělí, tak se snad domluvíte, ne? Nebo on je ještě malé děcko, že se tak chová? :think:
Dítě nejde, tak první věc je přece spermiogram - nejjednodušší vyšetření. Pokud to teda není tak, že se vám nepovedlo na první šťouch… Jestli se snažíte rok a déle, tak bych na tom trvala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8307
11.1.21 15:23

Nevím, jestli ti tenhle průzkum k něčemu bude, protože nic není stoprocentní. Spíš by ti pomohla nějaká statistika z dostatečného vzorku populace.
Můj spolužák měl priusnice ve tretaku na gymplu a s početním měl problém, nepovedlo se, dítě adoptovali. Ale jestli to bylo způsobené těmi priusnicemi nebo by byl neplodny i bez nich, to nikdo neví.
Stejně tak znám naprosto zdravé dítě, jehož maminka prodělala v prvním trimestru nestovice a přesto bych z toho nevyvozovala, že je to nějaká banalita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1303
11.1.21 15:45

Můj partner je měl v dospělosti. Ležel v nemocnici s oboustranným zánětem varlat, naštěstí to vliv nemělo. Ale pokud se vám nedaří, bylo by dobre ho přesvědčit na ten spermiogram jít. Klidne mu s tím můžeš pomoct doma a do laboratoře vzorek dovezeš. Dneska už je možnosti spousta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
852
11.1.21 16:07

Můj manžel má problém, neprodělal příušnice, ale když se zkoumalo, proč má takový problém jaký má, každy androlog se ptal jako první, zda neprodělal někdy v průbehu zivota priusnice. Takze ano, v prípade, ze se snazite a nejde to, na spermiogram bych ho hnala hned a zadny ze nechce..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 19:13

@truelly potají určitě ne, to si nedovedu představit :mrgreen: Každopádně si myslím, že se bojí výsledku… Bohužel jsem na toto téma narazila u zde v diskuzích, že to tak někteří mají :,( @DandátkoP právě, říkají a píšou skoro všude, že to může zanechat tento následek, proto mě to hned napadlo…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.21 19:21

@ajvl děkuji, to je super, tak vliv to nemělo :kytka: Přeju mnoho štěstí a zdravé všechny děti :palec: @Whitedog
Ráda bych, ale nevím, jak ho přesvědčit, evidentně má blok to třeba vidět takhle oficiálně či co, moc to nechápu, já bych naopak chtěla o problému vědět a chtít ho řešit, no. @Hoa Mai to je mi líto :( Tak jsou bohužel takoví… :,( Neštovice jsem netušila, že mají vliv na plodnost…

• Citovat
  • Nahlásit
8307
11.1.21 19:52
@Hoa Mai to je mi líto :( Tak jsou bohužel takoví… :,( Neštovice jsem netušila, že mají vliv na plodnost…

Ne na plodnost, ale na vývoj plodu. Byl to jen příklad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10045
11.1.21 20:48

Záleží, jak moc vážný měl průběh, zatímco děti to prodělají většinou v pohodě, tak od puberty dál už to může být problém. Aby to mělo vliv na plodnost, musí podle mě prodělat zánět varlat. To by si snad pamatoval, ne.

Každápádně žádný, že se mu na spermio nechce. Jestli to dítě chce, tak prostě půjde, ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1586
11.1.21 21:19

Ni vliv to mít nemusí, ale může, a jak je to u něj, to ti poví jedině spermiogram, no. Von nechce, jo? :lol: To si neumím představit, kolik mu je, čtrnáct? Mu vyřiď, že pokud byste měli dítě, čeká ho spousta mnohem náročnějších věcí, než spermiogram :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 14:24

@Platanka já doufám, že uzná, že jiná možnost než vyšetřit nás oba, prostě není a nakonec půjde, jen mě mrzí, že to chce odkládat, čekat, co kdyby náhodou se to ještě přece jen povedlo (což je pochopitelně výmluva, že ano, snažit se kromě těch několika dnů před odběrem přece můžeme dál). Ale přijde mi, že rok a třičtvrtě už je dlouho, i když tu je jíst spousta těch, kterým se to zadařilo až za déle… Každopádně na průběh nemoci si nepamatuje, jestli měl zánět varlat už vůbec. Čili jsem tam, kde jsem byla :/

• Citovat
  • Nahlásit
12.1.21 14:28

Zakladatelko, pokud by měl zánět varlat, byl by pravděpodobně hospitalizovaný v nemocnici. Na to si nepamatuje, jestli se léčil doma nebo v nemocnici?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.1.21 10:37

@Jana Martinková jestli to opravdu léčí v nemocnici…tak snad by si to pamatoval… Jenže mu ty nemoci splývají dohromady, to je děs, když si někdo nepamatuje tak důležité věci :think:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat