Přiznání- HPP, DPP, dovolená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eamal
Nováček 10 příspěvků 25.01.19 20:56
Přiznání- HPP, DPP, dovolená

Ahoj holky,
předem se omlouvám, pokud zakládám nové téma a dotaz už tu je, ale nenašla jsem konkrétně svou situaci. Byla bych vděčná za radu! Tak tedy:
Jsem na rodičáku s druhým prckem (narozen 11/2017), začátkem roku 2018 sem dočerpávala mateřskou, po mateřské mi zaměstnavatel na HPP proplatil dovolenou (20 dní, cca 20000), následoval rodičák. Teď od října dělám pro jiného zaměstnavetele na DPP brigádu (měsíčně pár tisíc, jsem stopro v limitu), růžový form mám podepsaný u HPP…Ale teď nevím…raději bych, aby zúčtování opět provedla účetní u HPP je to pro mě nejjednodušší, moc se mi do přiznání nechce, pač to neumím :think:, ale napadlo mě, zda by se mi to přeci jen nevyplatilo. Resp. stačí mi proplacená dovolená, ze které byla stržena daň pro to, abych mohla uplatňovat nějaké slevy (hypo, životko, školka)? A pokud ne, kdybych podala přiznání, byl by vyšší příjem z DPP lepší pro uplatnění slev?
Doufám, že mě někdo chápete:)
Děkuju moc za radu a za čas, pokud to někdo dočetl až sem :*

Reakce:
histep
Závislačka 4257 příspěvků 25.01.19 21:30

Vzhledem k nizkym prijmum u tebe nema smysl uplatnovat jakekoliv odpocty od zakladu dane - ten mas tak nizky, ze nulovou dan zajisti samotna zakladni sleva na poplatnika. A do bonusu jdou jen slevy na deti, coz predpokladam uplatnuje otec. At uplatni i hypo a skolkovne. Nicmene dan, kterou ti strhli jako srazkovou z vyplaty u DPP, by ti vratili.

eamal
Nováček 10 příspěvků 25.01.19 21:45

Moc děkuju za odpověď. Sem si to tak nějak i mysela. Jen pro jistotu se tedy ptám. kvůli tomu DPP ale přiznání v mém případě podávat nemusím, že? Ono by se mi to kvůli těm pár šušním asi ani nevyplatilo 8o , když vezmu v úvahu, že bych si asi musela vzít nějakýho účetního na zpracování :?
A jen ještě…píšete, slevy na děti a školka a hypo by šly u toho HPP nebo sem to blbě pochopila? bio otec si uplatnit nemůže, to bych nerada rozebírala.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27818 příspěvků 25.01.19 21:54

@eamal kolik jsi celkem odvedla dan?

eamal
Nováček 10 příspěvků 25.01.19 21:57

@Regina Hero myslíš z té DPP? to bylo za ty tři měsíce asi 1200

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27818 příspěvků 25.01.19 22:16

@eamal i z te dovolene… to ti vsechno vrati…

Hanula1212
Kelišová 5317 příspěvků 26.01.19 08:13

Není to tak těžké, klidně pošli SZ, domluvíme se. Nic za to nechci.

eamal
Nováček 10 příspěvků 28.01.19 09:59

Moc vám holky všem děkuju! :*

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >