Problém s chůvičkami

325
26.4.10 11:00

PROBLÉM S CHŮVIČKAMI

Holky, potřebovala bych od vás poradit ohledně chůviček. Na našeho prcka jsem doslala takové obyčejné chůvičky Sencor, už jsou i téměř nefunkční. Teď bych potřebovala koupit nové, ale takové, aby to byla sada pro dvě děti. Koukala jsem všude na netu, ale žádnou podobnou jsem nenašla. :-(

Nevím, jestli jsem se dobře vyjádřila. Jde mi o to, že se nám má v září narodit mimi, které s námi bude spát v ložnici. Našeho skoro 3letého prcka budeme během tohoto měsíce stěhovat do pokojíčku. A jelikož se malý ještě občas během noci budí a musím k němu vstávat, byla bych jistější mít chůvičku v ložnici i v dětském pokoji, když budeme s manželem třeba v obýváku nebo venku na terase.

Vyrábějí se vůbec takové chůvičky, aby byly pro dvě děti a měli jeden přijímač? :nevim: Nebo budu muse koupit dvě chůvičky a mít i dva přijímače?

Vím, že mi jedna známá, co žije v cizině říkala, že podobné měla na děti. Ale jelikož už má děti odrostlé a chůvičky prodala, ani neví, co to bylo za značku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2150
26.4.10 12:34

Nu já si myslím,že by ti mělo stačit sehnat si jeden vysílač a pak koupit klasickou novou vysílač+přijímač. Protože pokud budeš mít všechny nastaveny na stejný kanál, pak přijímač bude přijímat i tu druhou. Nevím jestli jsem to napsala srozumitelně,ale snad jo.
Takže pokud u té staré chůvičky vysílač funguje tak bych využila ten (pro starší dítě) a při koupi nové bych si ho vzala s sebou a vyzkoušela, jestli to chytne nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
325
26.4.10 13:08

Vidíš, to mě nenapadlo. U těch starých nám funguje ten vysílaš. Ten přijímač spíš blbne. Takže to by šlo. A je vlastně pravda, že když mám chůvičky zapnuté, tak někdy slyším brečet dcerku od sousedů. Tak by to mohlo fungovat. Zkusím to. Dobrá rada, moc děkuji. :palec: :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2150
26.4.10 13:45

Oki, držím palce a pak dej vědět, jestli to šlo :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
26.4.10 14:16

No a ja si nejsem jista- zda se nebudou rusit!!!

Kdysi v nemocnici jsme mela vicero chuvicek a rusili se…

Ted mame doma vysilacky a kdyz nahodou naladim na kanal- ktery je obsazeny- rusim je a oni mne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
26.4.10 16:21

Habebe, potřebuješ přijímač s přepínáním kanálů a dva vysílače, které budou naladěné každý na jiný kanál. Myslím (nejsem elektronik), že jeden přijímač může současně přijímat jen signál z jednoho vysílače. To, co tady děvčata popisujete, by se ale dalo postavit v „drátové " verzi. Říká se tomu "interkom s hlasitým příposlechem“. Každá stanice toho inerkomu, která je připojená aktivně do okruhu, může vysílat, zatímco ty, co jsou pasívně na poslechu, tak jenom přijímají (takže může být i více přijímačů). U interkomů bývá problém, aby se volající vzájemně nepřekřikovali. Tohle jsme stavěli v kroužku jako kluci, na dnešní peníze by součástky na jednu interkomovou stanici vyšly tak na čtyři stovky. Teď ještě vyřešit otázku, kdo to postaví a zapojí… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
325
26.4.10 18:20

Juro, děkuji za upřesnění a rady. Myslíš tedy, že by to zkušený elektrikář zvládl? Mám elektrikáře kamaráda. Kdyžtak dostane důležitý úkol zprovoznit mi to. :-D :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
26.4.10 18:28

Zvládnout by to měl, pokud mu něco říká slovo „interkom“ nebo „hlasitý telefon“… Ale já jsem psal o verzi, která předává signál po drátech. Ty dráty by se musely po baráku natáhnout a veškerá mobilita jako u chůviček je v čudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
325
26.4.10 20:07

Copak, to by možná zvládl. Ale to jsem tě špatně pochopila. No jo, nejsem technicky myslící ženská. Já to pochopila tak, že to jde udělat bezdrátově. S drátama to by bylo o ničem. :nevim: To to nikdo takhle nepotřeboval, že to ještě nevynalezli? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
IMI
2766
26.4.10 20:19

Ahoj, tohle sem nasla, ale je to to samy jako koupit dva sety se dvema kanalama a tahat s sebou dva odposlechy. Na spodku ty stranky jsou jeste jedny s dvema vysilacema, ale myslim, ze se musi mezi nima prepinat. Zkus se podivat na ceskejch strankach.
http://www.amazon.com/…p/B001049768

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
IMI
2766
26.4.10 20:23

A tady u tech to prepina po 8 minutach mezi dvema vysilackama. je jich tam jeste vic, ale to uz sou i s kamerama a za ranec, to uz mi pride lepsi koupit dve sady s dvema kanalama a tahat dva prijimace.
http://www.amazon.com/…f=pd_cp_ba_2

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
26.4.10 20:29

Habebe, jde o to, že u bezdrátového přenosu signálu musíš nějak zajistit, aby se smíchávaly dva signály ze vstupu, to abys slyšela obě dítka současně. U interkomu se to dělá tak, že se dráty připojí do jednoho uzlu… a je to (Pat a Mat… :mrgreen: ).

Ten „dvousignálový“ přijímač u chůviček by se asi dost prodražil. Samozřejmě by to asi šlo, za peníze v Praze dům… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
26.4.10 21:25

a co tohle?

Ja mam tyhle vysilacky a koukam, jde monitorovat 2 stanice
http://www.ppelectronic.cz/…t5-par-cerne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
26.4.10 21:30

Hmmm, pěkný… Tak ta funkce Dual Watch je přesně to, kvůli čemu jsem chtěl preferovat interkom. A cena je „za pusinku“. Nemám vyzkoušeno, ale na první pokuk to vypadá super.
I když - kvalita přenosu je u Motoroly diskutabilní. No ale asi nebudete čekat, že to bude hlásek jak z nahrávacího studia…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
26.4.10 21:31

No je fakt, ze to neni chuva a pobrekavani neuslysis :-D

Ale mne to staci.........

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...