Problém s denním kojením

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

robatko23
Kecalka 268 příspěvků 06.02.18 20:36
Problém s denním kojením

Ahoj holky! Mám problém. Malému jsou tři měsíce a poslední dny (možná už i týdny) mi začal dělat tohle: brečí, že má hlad, přisaje se, pije třeba 2-5 minut, pak se odtáhne, začne řvát jak když ho na nože berou a už ho za boha k tomu prsu nedostanu. Když byl menší, jedl i patnáct, dvacet minut a v klidu!…teď jsem ráda, když se nám v klidu podaří těch pět a někdy je to stejně se vztekáním. Přibírá normálně. Dřív jsem taky v pohodě krmila z obou prsou, jenže teď, když bych je během krmení chtěla vyměnit, začne vyvádět a už se mi nepřisaje.
Máte s tímhle někdo zkušenost a nevíte, jak se dostat zase k normálnímu klidnému kojení? :( PS noční kojení, ač trvá max těch 7 minut, probíhá v klidu, bez řevu.

Přečtěte si článek: Osvědčené tipy, jak podpořit laktaci

Reakce:

Therushka
Kecalka 441 příspěvků 06.02.18 20:39

Pokud břibírá, tak bych to neřešila. Třeba vytáhne za těch 5 minut dost mléka a už nemá hlad…

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 06.02.18 20:40

@robatko23 malá mi to dělala stejně, dokonce jsme skončili v nemocnici pac se mi napila o půlnoci, a pak už celý den nepila ani z flašky ani z prsa a řval jak tur… Takhle vyvrcholilo obdobi kdy i po 5 h. Se přisala tak na 2 min a řev… Výsledek? Vše ok.. Silná kolika břicha… Dostala rourku, sabsimplexy a bříško masírovat nahrivat..nikdy už mi nepila dyl jak 5 min Max 10…podle mě si vypije dost za těch 5min

pikola
Neúnavná pisatelka 19421 příspěvků 06.02.18 20:42

No když byl menší tak mu to trvalo déle a teď už je větší. Nenutila bych určitě víc, může mít koliku, nebo ho pálí žáha když se přejí.

jaaaninda
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 06.02.18 20:46

Jestli přibírá jak má, tak bych neřešila a prso nenutila. Malý to měl přibližně v tomto věku stejně a to nepil snad ani ty dvě minuty, zdálo se mi, že cca 5× zatahá a konec. Evidentně mu to stačilo, přibíral, hlady neřval a já z toho akorát měla nervy. Už byl asi silnější a vytáhl si toho za pár minut víc než po porodu. Jen pozor ať má dostatek počůranych plen.

rena621
Ukecaná baba ;) 1270 příspěvků 06.02.18 20:51
@robatko23 píše:
Ahoj holky! Mám problém. Malému jsou tři měsíce a poslední dny (možná už i týdny) mi začal dělat tohle: brečí, že má hlad, přisaje se, pije třeba 2-5 minut, pak se odtáhne, začne řvát jak když ho na nože berou a už ho za boha k tomu prsu nedostanu. Když byl menší, jedl i patnáct, dvacet minut a v klidu!…teď jsem ráda, když se nám v klidu podaří těch pět a někdy je to stejně se vztekáním. Přibírá normálně. Dřív jsem taky v pohodě krmila z obou prsou, jenže teď, když bych je během krmení chtěla vyměnit, začne vyvádět a už se mi nepřisaje.
Máte s tímhle někdo zkušenost a nevíte, jak se dostat zase k normálnímu klidnému kojení? :( PS noční kojení, ač trvá max těch 7 minut, probíhá v klidu, bez řevu.

Kolika a silna.Chce pit ale boli ho brisko.

Annabela11
Závislačka 2559 příspěvků 06.02.18 21:04

@robatko23 Neřeš to…

LaraA
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 06.02.18 21:06

@robatko23 klasicky rustovy spurt. Prejde to.

Emisis
Ukecaná baba ;) 1704 příspěvků 06.02.18 21:14

Mala mi to taky děla když ju bolí bříško :( ale neřešim to nijak, dohání pak kojení v noci :think:

Hadumi
Extra třída :D 13557 příspěvků 06.02.18 21:23

Syn tohle dělal od dvou měsíců do cca 7, možná dýl. Prostě mu to neteklo dle jeho přání.

Martina712
Kecalka 190 příspěvků 1 inzerát 06.02.18 22:24

Syn tohle delal kolem toho 3.mesice taky. Myslim, ze se rozciloval, ze to netece jak by si predstavoval a taky ho zajimalo vse okolo, jen ne jidlo a to mu zustalo. Bylo to celkem sileny obdobi, nakojit byl ocistec. Pomahalo mi stridat polohy, nechtel v sede, tak se v leze zas na chvili prisal atd…Mozna taky rustovy spurt.. Taky je mozny, ze jakmile zacne pit, streva zacnou pracovat a to mu je neprijemny, tim jsme si taky prosli, ale to se neodtahoval, jen se pricuclej kroutil a knucel.
Pokud pribira a dost cura, neresila bych to. Jen se obrnit a mi pevny nervy.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec pohádky u Petra Vojnara: Moderátora opustila matka jeho syna

Když se moderátor Petr Vojnar na konci září na Facebooku podělil o informaci,... číst dále >

Smutné Vánoce Jiřiny Bohdalové: Ortéza a invalidní vozík! Sama neudělá ani krok

V dubnu Jiřina Bohdalová (87) spadla ze schodů a nevypadalo to s ní vůbec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >