Problém s kakáním u miminka

443
11.6.15 18:12

Problém s kakáním u miminka

Dobrý den,
dcera nyní 4,5 měsíce už asi 14 dní má problém s kakáním. Začali jsme dokrmovat Sunarem Complex, ze začátku v pohodě a pak začaly problémy. Nemůže se vykakat, tlačí až je celá rudá a ze zadečku vykoukne tak 1-2cm tmavě zelené stolice, strukturu má ale dobrou, není ani tuhá, ani vodová, taková akorát, ale prostě to nemůže ze sebe dostat. Takto se to opakuje 5-7× denně. Doktorka to viděla, řekla, že normální to není, at zkusíme zařadit už příkrmy, jestli se to nesrovná. Takže s e chystáme zítra na mrkvičku, ale já tomu moc nevěřím. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Myslíte, že kdybych změnila značku mléka, že by to mohlo být tím? Podotýkám, že nyní už cca týden je plně na UM SUNAR COMPLEX. děkuji za odpovědi :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Run
20675
11.6.15 18:13

No mrkev jí to asi těžko srovná. Taky jí může zašpuntovat ještě víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
443
11.6.15 18:27

@Run To jsem si taky říkala, že mrkev asi nebude ta správná volba.

Jinak ona to nemá jako tuhé, že by to nešlo ven kvůli tvrdosti stolice, ta je normálně měkká, jen prostě nejde ven. Už jsem z toho fakt nšťastná, když ji vidím, jak chudinka tlačí. t ojí kolikrát zůstane jkoby otevřený konečník, v tom je vidě ta zelená stolice a ona pobrekává dokud se ji prdelka nezavře. Fakt nevím jak nejlépe ji pomoct, proto s eptám, zda někdo nezažil něco podobného a co jim pomohlo :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18650
11.6.15 18:28

@DDDeni Hlavně mu probůh nedávej mrkev, rýži nebo banán. Vše staví!
Udělej mu ten sunar do odvaru z ovesných vloček nebo změň UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
11.6.15 18:41

@DDDeni proboha, nedávej jí mrkev, tim ji zacpeš úplně. Dej jí švestkovou šťávu - tu koupíš v obchodě. Mmchdm, stalo se u nás jednou, od té doby, co baští příkrmy, je klid. Začala jsem dýní, potom hrášek. Mrkev opravdu ne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
443
11.6.15 18:43

@martina.se @Svistice OK, nedám :-( a myslíte, že to je jako zácpa nebo nějaký jiný problém? Já si vždycky myslela, že zácpa je jen s tuhým kakáním :nevim: :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
11.6.15 18:51

@DDDeni tim, že to je jen příkrm, tak nemá plnou dávku, která by jí šla ven dobře :think: větší problémy bych za tim nehledala.. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
443
11.6.15 19:05
@martina.se píše:
@DDDeni tim, že to je jen příkrm, tak nemá plnou dávku, která by jí šla ven dobře :think: větší problémy bych za tim nehledala.. ;)

ale pnou už má cca týden :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
11.6.15 19:09
@DDDeni píše:
ale pnou už má cca týden :nevim:

jj, to může být aji tim.. u kojeného je normální, že dlouho nekaká, u děti na UM je stolice denně. Ty přikrmuješ..takže něco mezi - není toho dost, aby to šlo v klidu ven, mrně to ještě neumí vytlačit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
443
11.6.15 19:37

@martina.se díky, snad budeš mít pravdu. Bojím se, aby neměla něco se střevama. Tak myslíš, že měnit mléko je blbost nebo by to za zkoušku stálo? zase bude ale trvat než si na něho zvykne, ne? Prvnímu dítku tento Sunar vyhovoval, ale to nemusí znamenat, že i druhému, že? :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
11.6.15 19:40

@DDDeni ještě bych týden počkala, pokud se to nezlepší, tak změnit um :think: jj, každé dítko jiné, každému sedí něco jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10369
11.6.15 20:13

@DDDeni co zkusit odchytit při tlačení a dát v klubíčku nad záchod?? Dcerce to pomáhalo, měla s kakáním problém odmalička i jako kojená, pak to příkrmy dost zhoršily. Mrkev a rýžové věci bych moc nezařazovala :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
443
11.6.15 20:37

@mial Jo něco podobného dělám, pomáhám jí s tlačením jak jen tp jde, ale prdelka zůstane otevřená, v ní vykukuje stolice a ne a ne to dotlačit ven :-( Ještě mě napadl Nutrilon Comfort, ten je na lepší vyprazdnování :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama