Problém s PC

13496
28.10.10 00:52

Problem s PC

Ahoj
potrebovala bych poradit.
Patrim spise mezi uzivatel notasu nez klasickych pc,ale i tak mam jedno doma a pouzivam ho jen obcas.
Mam na nem ale naisntalovanou tiskarnu,takze kdyz neco potrebuji vytisknout nebo naskenovat tak ho zapnu.
No a posledni cca 3-4tydny se mi hned po zapnuti vypne a pak sam zapne a pak nepokracuje sam jako normalne,ale chce to po me abych bud zmackla F1 a pokracovala nebo(ted si nepamatuji si)ale tim se dostanu do set up,kde musim nastavit cas,datum atd a jede to dal..Ale kdykoliv ho vypnu a znovu zapnu tak je to stejne..
To by me ani tak netrapilo,ale u kazde stranky me to hlasi(i seznam a centrum),ze strank neni zabezpecena jakousi platnost certifikatu a overeni atd..co to proboha je????Co s emi to stalo s pc?Je asi 4 roky stare,nic tam neinstaluju a doted to jelo na 1*.
poradite nekdo?
dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7662
28.10.10 08:45

S tím vypínáním a zapínáním a zapomínáním nastavení dat bych si (velmi neodborně) tipla na vybitou baterii na základní desce. Což by bohužel byla práce pro odborný servis.
Ad potíže s certifikáty - řekla bych, že mají souvislost s tou neschopoností PC udržet pojem o čase.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lllllll01
29.11.11 01:05

odpověd

Ahoj. Pravděpodobně se Vám tam brzy začně objevovat ikona na ploše o softwearové kriminalitě. Tohleto se stává,pokud nemáte svůj vlastnní zakoupený softweare Windows. Windowsy se v dnešní době často vypalují, aby lidé zbytečně nekupovaly drahý sofwer i s licencí, který vydržíé cca 10-15 let. zřemjmě máte vypálené CD se systémem ,ale většinou to počítač pozná,že se jedná o takzvanou vypálenou nelegálné kopii systému windows. Doporučuji přeinstalovat úplně celý systém nejlépe s jiným, vlastním originálním softwearem. (nejlíp nově zakoupeným a s licenčním klíčem) - budete mít klid:-),a nebo tedy alespoň sehnat origoš. Potom už by měl být problém vyřešen. Ale rozhodně celý PC přeinstalovat, tzn. smazat starou nevyhovující verzi a nainstalovat novou, zakoupenou ,a nebo alespoň tu, která bude licenční :dance: :dance: a nabude už vám hlásit kriminalitu).

• Nahlásit
  • Citovat
578
27.1.14 20:27

Opět prosím o radu.Dnes mi přišel e mail s dotazníkem v excelu. Nemohu ho nijak vyplnit. Když odevřu jako excel tak mi hlásí že program chybí nebo je poškozen. Lze to nějak opravit? nebo co s tím mohu dělat. Dotazník bych potřebovala nutně vyplnit a odeslat zpět. Děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1602
27.1.14 20:33

A je tam určitě program? není tam, že chybí soubor?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2358
27.1.14 20:39

A ten soubor rovnou otevřeš nebo nejdříve stáhneš a pak otevřeš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.1.14 20:42
@mamina44 píše:
Opět prosím o radu.Dnes mi přišel e mail s dotazníkem v excelu. Nemohu ho nijak vyplnit. Když odevřu jako excel tak mi hlásí že program chybí nebo je poškozen. Lze to nějak opravit? nebo co s tím mohu dělat. Dotazník bych potřebovala nutně vyplnit a odeslat zpět. Děkuji za odpověď.

A normálně excel otevřeš myslim jen program bez otevření souboru. Pokud ne tak je problém s excelem v tom připadě přeinstaluj, pokud ne zkontroluj jestli je soubor v přiloze opravdu excel s připonou xls. Pokud ano tak ho zkus otevřit v nějakém alternativnim sheet programu libre office, kingsoft atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
578
27.1.14 21:01

Přeinstalovat nemám jak, mám PC od dcery a némám instalační cd a soubor je s příponou xls

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.1.14 21:15
@mamina44 píše:
Přeinstalovat nemám jak, mám PC od dcery a némám instalační cd a soubor je s příponou xls

nabídla bych ti abys mě poslala ten soubor na e-mail a ja na svém PC bych se koukla jestli je soubor v pořádku a jde otevřít, pokud máš zájem napiš do zprávy je to jen nápad ale dle mého nejrychlejší řešení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.1.14 21:18

Zkus ten soubor uložit, otevřít Excel růžo a zkusit ten soubor otevřít přímo z Excelu. To může pomoct. Jinak pokud se Ti to nepovede, rychlá pomoc je stáhnout a nainstalovat třeba OpenOffice a editovat xls v něm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama