Problémy s 16ti letým synem

Anonymní
17.9.20 13:35

Problémy s 16ti letým synem

Holky, jsem už zoufalá, opravdu nevím, kde jsme udělali chybu, ale poslední rok máme hrozné starosti s našim prostředním synem. Máme tři kluky, 18,16 a 9. Dva starší mám z prvního vztahu, ale od mala je vychovávám s nynějším manželem. Bohužel si už opravdu s prostředním nevíme rady. Nic nefunguje, dělá si co chce, je sprostý, drzý, nesnáší staršího bratra, hulí trávu, nechodí domu a mohla bych pokračovat. Jediné, co alespoň v rámci možností funguje je škola. Tam problémy nejsou, ne že by měl samé jedničky, ale chodí tam a kromě problému s marihuanou, loni v prváku problémy nejsou. Za ten průšvih dostal podmínečné vyloučení, tak to si už dává pozor a ani co se týče chování ve škole, stížnosti nejsou. Jinak katastrofa. Vše to začalo nástupem na střední školu, do té doby byl hodný a bezproblémový kluk. Nechceme ho dávat do žádného výchovného ústavu, ale pokud bude takto pokračovat, nic jiného nám nezbyde. Je to už opravdu neúnosné, nemáte někdo nějakou radu, jak si k němu zas najít cestu, jak si s ním poradit? Všechno co jsme zkusili, nic nefunguje. Děkuji předem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3736
17.9.20 13:37

No jo, mlátí s ním puberta a zřejmě i způsobená špatnou partou. Návštěvu psychologa jste zkoušeli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
545
17.9.20 13:40

V ústavu se chytne akorát tak ještě větších expertů. Psycholog bude lepší varianta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
17.9.20 13:47

Zakladatelko,
z výše uvedeného krom té trávy jsem neseznala nějakého hlubšího problému. Že 16ti letý puberťák nesnáší staršího bratra je snad v pořádku. V 16ti nesnáší všechny. :lol: Důležité na tvém sdělení vidím to, že chodí do školy. Všechno ostatní chce gigantickou dávku trpělivosti. Pokud se průserem s trávou poučil, máš napůl vyhráno. :palec:
Nechodí domů znamená co? Jako nikdy, pozdě, jindy než řekneš? Podívej, já na to jdu od lesa. Věci, které si nevynutím, nebo ty, které jsou v tomto věku pro puberťáka těžko dodržovatelné a já bych u nich jako rodič ztratila kytičku, ty nevyžaduju. Tím konkrétně myslím příchody. :mrgreen: Hlad a hygiena ho jednou domů přijít donutí. Navíc máš tu výhodu, že ti nemůže přijít zbouchnutý. Doporučuju vždy hledat na všem pozitiva.
A pr ouklidnění, žádná chyba z tvojí strany přijít nemusela. Důležité je jen toto období přežít. :zed:
Držím pěsti! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
922
17.9.20 13:55

Tak když chodí do školy, tak je to dobry, ne? Z jakého důvodu výchovný ústav? A co byste od toho vlastně čekali? Aby přisel domu hned ze školy, pak srazil paty a čekal na příkazy? Proste ho nechte, nabídněte kdyžtak pomoc a on se zase vrátí, děti jsou stejně vychovávatelné tak do tří let (někdo říká do šesti). A pak už - dej se vůle boží :lol: musíš věřit, ze bylo dobre zaseto :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2374
17.9.20 13:56

Já bych byla ráda, že chodí do školy, že tam je klid, že si uvědomuje tu možnost vyhazovu a že si z toho něco dělá!!! to je velice dobře a věř, že kdyby se tohle změnilo, tak pak je opravdu průšvih. Nesnášenlivost bráchy bych nechala být /pokud se nemlátí/, kouření,,,s tím stejně asi moc nenaděláš, nechodí domů nechápu…???

Vím, žes do pár písmenek nemohla vměstat celou pravdu, to nejde, ale takhle napsané to nevypadá „až tak zle“,,,zdůrazňuju ty uvozovky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.9.20 14:12

Trošku to rozvedu, největší problém je v tom, že jsou dny, kdy nepřijde domů dva i tři dny, většinou je to pátek až neděle, občas se stane, že nepřijde i během týdne. Nicméně do školy ráno dorazí. Vůbec nevíme kde je, nebere telefon. Když se přijedu přesvědčit ráno v pondělí do školy, potom co jsme ho od pátku neviděli, tak má ještě blbý kecy, že jsem stíhačka. Je drzý a sprostý i před mladším bráchou. Ten už se ho bojí. Samozřejmě, že po něm nechceme, aby přiběhl ze školy a poslouchal na slovo, nemám ani problém ho někam pustit na víkend, když si to zaslouží, brácha taky mohl, ale rozdíl byl v tom, že se zeptal, domluvili jsme se a věděli jsme kde alespoň přibližně je. To se mladý pán ani neobtěžuje a je mu vše jedno.

• Citovat
  • Nahlásit
5684
17.9.20 14:14

Jsen docela prekvapena benevolenci diskutujicich. 16lety kluk neni plnolety, aby se flakal po nocich a bral drogy( i kdyz lehke). Tyto dve veci v poradku rozhodne nejsou. Z lehkych drog muze totiz prejit na tvrde a pak je to opravdu prusvih.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1732
17.9.20 14:15
@Anonymní píše:
Trošku to rozvedu, největší problém je v tom, že jsou dny, kdy nepřijde domů dva i tři dny, většinou je to pátek až neděle, občas se stane, že nepřijde i během týdne. Nicméně do školy ráno dorazí. Vůbec nevíme kde je, nebere telefon. Když se přijedu přesvědčit ráno v pondělí do školy, potom co jsme ho od pátku neviděli, tak má ještě blbý kecy, že jsem stíhačka. Je drzý a sprostý i před mladším bráchou. Ten už se ho bojí. Samozřejmě, že po něm nechceme, aby přiběhl ze školy a poslouchal na slovo, nemám ani problém ho někam pustit na víkend, když si to zaslouží, brácha taky mohl, ale rozdíl byl v tom, že se zeptal, domluvili jsme se a věděli jsme kde alespoň přibližně je. To se mladý pán ani neobtěžuje a je mu vše jedno.

A opravdu v tom nebude víc, než ta tráva? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5684
17.9.20 14:18
@Anonymní píše:
Trošku to rozvedu, největší problém je v tom, že jsou dny, kdy nepřijde domů dva i tři dny, většinou je to pátek až neděle, občas se stane, že nepřijde i během týdne. Nicméně do školy ráno dorazí. Vůbec nevíme kde je, nebere telefon. Když se přijedu přesvědčit ráno v pondělí do školy, potom co jsme ho od pátku neviděli, tak má ještě blbý kecy, že jsem stíhačka. Je drzý a sprostý i před mladším bráchou. Ten už se ho bojí. Samozřejmě, že po něm nechceme, aby přiběhl ze školy a poslouchal na slovo, nemám ani problém ho někam pustit na víkend, když si to zaslouží, brácha taky mohl, ale rozdíl byl v tom, že se zeptal, domluvili jsme se a věděli jsme kde alespoň přibližně je. To se mladý pán ani neobtěžuje a je mu vše jedno.

Plne s tebou souhlasim. Zatim je zavisly na vas a vasich penezich, tak by se mel podle toho chovat.Az bude plnolety a bude sobestacny at se zaridi po svem.Neni snad problem oznamit kdy priblizne prijde a kde bude o vikendu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
17.9.20 14:19

A kdo ho financuje? Kolik peněz má k dispozici, platíte mu mobil, data?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5684
17.9.20 14:22

@Koblizkova1980

Presne to jsem ted chtela napsat.Kluk ma asi dost penez kdyz ma na drogy a flakani o vikendu.
Pokud takhle s vami jedna, priskrtila bych kohoutek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6893
17.9.20 14:24

Hele sebrat vysady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.9.20 14:26

To je další věc, peníze od nás nemá ani korunu, přitom při penězích je. To mě taky znepokojuje.

• Citovat
  • Nahlásit
182
17.9.20 14:28
@Anonymní píše:
To je další věc, peníze od nás nemá ani korunu, přitom při penězích je. To mě taky znepokojuje.

Tak to ale musíte rychle zjistit, kde ty prachy bere. Než bude v nějakém opravdu velkém průseru!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama