Dvojčata ve školce - problémy

Anonymní
17.9.20 09:19

Dvojčata ve školce - problémy

Holky, tak jako zakladatelka mám dvojvaječná dvojčata holky, teď čerstvě 4 roky. Od narození moc šikovné. Brzo mluvily, vývoj naprosto v normě. Přiznávám, že jsou trošku mamánci a těžce nesou odloučení ode mě. Umí se samy najíst, obout, obléct, ale dělají, že to neumí a chtějí, ať je obleču já a často povolím..

Měly letos v lednu nastoupit do školky, ale kvůli covidu se tak nestalo (resp. tam strávily 4dny a pak školku zavřeli..). Byla tam moc hodná paní učitelka a holky ji měly ty 4 dny moc rády. Bohužel ji vyštvala ředitelka a dala mladou nezkučšenou žábu. K ní je tam učitelka, která nenechá na dítěti nit suchou. Každý den si vyhlédne jinou maminku a za něco ji pucuje, co to dítě neumí a neví a jak jí to narušuje hodinu (například, že mu moc dlouho tvá kakat a chce být samo na WC nebo že se oblékalo špatně a cpalo nohu do rukávu a pod..). Třídy tady jsou věkově smíšené a je tu 30dětí na jednu třídu (celkem 150dětí/školka).

Holkly jsou trochu mlsnější v jídlě (hlavně Bčko..), ale nakonec to sní.

Ta služebně starší učitelka (je jí okolo 45 let, takže mladá ženská) mé dcery bere jako by byly ve druhém ročníku školky (což nejsou, protože nechodily). Začaly ale fakticky denně na dopoledne chodit až teď v čerstvých 4 letech.

Do včera nic neříkala a na každý dotaz co holky řekla, že dobré. Jen prý jsou neposedné u jídla (to vím a pracujeme na tom). A včera jsem přišla dřív a učitelka na mě naběhla a spustila takové stížnosti, že jsem se tam málem rozbrečela na místě. Že holky nic nejí (to není pravda, jen jí málo a dlouho..), že nespolupracují, nezapojují se a narušují jí tím výuku. A vyrušují ostatní děti a ona je musí umravňovat. Že si hrají jen spolu a ne s ostatními (vím, že si hrají s dalšími dvěma chlapci, které znají z hřiště, ale ano jsou hodně na sebe vázané). A pak dodala, že její sestra má taky dvojčata a že je to častý problém. A že tomu dáme do října a pak na nás zavolá asi psychologickou poradnu či co. A že to už teď po 14 dnech vidí na odklad školní docházky příští rok. A že nemají řád. A tak podobně na mě spustila.

Holkám jsme se od narození intenzivně věnovali. Nepouštěli jim televizi, hodně četli, chodili do zoo, sázeli kytičky, zpívali, modelínovali.. Nikdy jsem je nebila, vše řešila domluvou a vysvětlovala a vysvětlovala (místo abych plácla). Hodně jsem to obrečela, protože to vypadá, že jsem se jim nevěnovala a nemají řád a rostou jako dříví v lese. Ale to není pravda.

Anonym prosím - chodí sem švagrová a nechci, ať ví, že máme problémy..

Vkládám podruhé, neobnovila jsem diskuzi..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4330
17.9.20 09:31

V prvé řadě, děti se ve školce chovají úplně jinak, než doma. To, že doma jí, neznamená, že ve školce taky. Že ti učitelka řekne, že neji, to není žádné stezovani, výtka, to tě jen informuje. A buď ráda, že ti řekne, můžeš na tom pracovat. Ze si hrají jen spolu, nezapojuji se atp, to bych zatím neřešila, jsou tam 2 týdny, řešila bych to třeba po Vánocích. Při zmínce o odkladu bych si pomyslela svoje a řekla, že to je velmi předčasné a navíc o tom rozhodujete vy. Hlavně si opravdu nemysli, že se tam chovají stejně, jak to znáš ty. Jeden můj syn se poslední dobou chová tak, že si začínám myslet, že jsem ho asi špatně vychovala, nicméně ve školce ho chválí, že je moc hodnej, poslouchá…od kamarádky syn zase naopak. Já ho an hřišti znám jako zlatíčko a ve školce samé stížnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9133
17.9.20 09:35

No, můj názor je, že čtyřleté dítě by mělo umět jíst v klidu. Tím, že dělají blbosti, jim to jídlo tak trvá. Představ si ve dvou mít na starosti 30 dětí a udržet nějaký systém :nevim: mně nepřijde, že by ses jim nevěnovala, ale že jsi se jim věnovala až moc a ony s tím mají teď problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3154
17.9.20 09:38

Vždyť Covid sem oficiálně přišel v březnu..tak jaké zavírání školky v lednu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64794
17.9.20 09:41

Mozna se zamyslet nad tim, zda ta ucitelka i v necem nema pravdu… a zapracovat na tom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19168
17.9.20 09:42

V prvé řadě bych si s ní domluvila schůzku, kde to probereme v klidu a ne před dětmi. To u nás normálně jde. A tam probrat, co vadí a jak to řešit. Jako tak nejí, no a co. Ano, binec u jídla dělat nesmí, nesmí rušit ostatní, ale ony budou hladové, ne uca. Že si hrají spolu, a co? Jsou děti, které si hrají jen samy. Opět s ní probrat, proč to vadí. Jo, děti se chovají ve školce jinak, ale nemusí se chovat všichni stejně, takže s ní res jen ty problematické věci, ostatní rovnou zavrhni jako bezvýznamné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1429
17.9.20 09:46

Ja tam teda nevidim nic, proc bych brecela. Berte to jako informaci a pokuste se zlepsit nedostatky. Ze si hraji dvojcata hlavne spolu, kdyz tam chodi kratce, to je snad normalni. Poradna, at v klidu prijde, ta pani bude nezaujata a muze vam to jedine pomoci, jestli je vubec nejaky skutecny problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19044
17.9.20 09:47

Spis ses jim venovala az moc a rozmazlilas je no, jsou zvykle, ze se vse toci kolem nich, přizpůsobí se okoli jim, tak zapracuj na tom, ze nejsou stredobod vesmiru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.9.20 09:47

Pro dovysvětlení. Měly nastupit loni v září ve 3 letech (čerstvých), ale muž dostal půlroční stáž (nečekaná a zajímavá nabídka), tak jsme požádali o odklad a jeli. Vraceli jme se v únoru (na konci) a v březnu nastoupily do školky. Pak byly jarní prázdniny, pak hned dostaly laryngitidu a další týden školku zavřeli. Proto tam byly jen 4 dny.

Já v mnoha věcech dávám učitelce za pravdu. Jsou neposedné při jídle. Ale to je dáno tím, že málo jí a jsou brzy najezené a dál už jíst nechtějí a začnou se vrtět. Snažíme se na tom pracovat, ať sedí a čekají, i když už dojedly. Naučit je jíst víc asi nepůjde.

Stejně tak je od sebe asi neodtrhnu a nedonutím hrát si s jinými dětmi. To je mám rozdělit?

Ale po 14 dnech mi vmést do tváře, že nemají řád a rostou jako dříví v lese a vidí to na odklad a posílat na mě psychologa? To je trochu mimo ne?

• Citovat
  • Nahlásit
5379
17.9.20 09:49

Podle mě hodně záleží na učitelkach.. Moje dcera šla do školky přesně ve 3letech, hodně málo a špatně v té době mluvila, nejedla ve školce 2mesice skoro nic, obléknout se taky neuměla na 100% sama.. Přesto si učitelky nikdy nestěžovaly, měly plnou třídu 3letcýh nováčků a všichni rodiče jsme slyšeli jen chválu na deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
17.9.20 09:50

Psychologickou poradnu? To je mi tedy líto, že se takhle paní učitelka chova. Holky si sozrejme přirozeně hrají spolu
Jsou to dvojcata. Přijde mi to vůči tobě nespravedlivé, když popisujes, jak ses holkám věnovala. Možná, kdyby holky vyzvedával manžel, tak si tohle paní učitelka nedovolí. Teď jsi možná v šoku, ale já bych po prvním šoku z tohodle jednání, zvážila stížnost na paní učitelku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31694
17.9.20 09:52

Osobně bych nechtěla u dětí nějakou mladou žábu hned po střední škole. Doufám, že to nebude trvat dlouho a tuto profesi budou moci vykonávat lidé, kteří mají minimálně vyšší odborné vzdělání. Už k vůli posunutí té věkové hranice.
Druhak řeší blbosti, se kterými by si měla umět poradit sama. A kdyby tam mlela něco o odkladu školní docházky u čerstve čtyřletého dítěte, tak to by si za rámeček nedala, řešila bych to s nadřízeným nebo u kontrolních institucí. Do PPP Tě nikdo nemůže donutit a takové blbosti by se tam řešit neměly. Potom se nedivím, že jsou přetížené a každý čeká dva měsíce na vyšetření.
Chování té učitelky mi přijde značně neprofesionální a chování dětí běžné. Podle toho bych se zařídila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31694
17.9.20 09:54
@Anonymní píše:
Pro dovysvětlení. Měly nastupit loni v září ve 3 letech (čerstvých), ale muž dostal půlroční stáž (nečekaná a zajímavá nabídka), tak jsme požádali o odklad a jeli. Vraceli jme se v únoru (na konci) a v březnu nastoupily do školky. Pak byly jarní prázdniny, pak hned dostaly laryngitidu a další týden školku zavřeli. Proto tam byly jen 4 dny.

Já v mnoha věcech dávám učitelce za pravdu. Jsou neposedné při jídle. Ale to je dáno tím, že málo jí a jsou brzy najezené a dál už jíst nechtějí a začnou se vrtět. Snažíme se na tom pracovat, ať sedí a čekají, i když už dojedly. Naučit je jíst víc asi nepůjde.

Stejně tak je od sebe asi neodtrhnu a nedonutím hrát si s jinými dětmi. To je mám rozdělit?

Ale po 14 dnech mi vmést do tváře, že nemají řád a rostou jako dříví v lese a vidí to na odklad a posílat na mě psychologa? To je trochu mimo ne?

Ano, je mimo. A kdybych nepochopila u nadřízené, tak by to jistil odbor školství a inspekce. Proboha, s těmito problémy by si měla umět poradit, aniž by otravovala rodiče. Děti mají právo hrát si s kým chtějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4839
17.9.20 09:56

No asi to bude tou přehnanou péčí. Ne nadarmo se říká že by si měly děti umět hrát i samy se sebou. To že ti doma poslouchají a jedi všechno, neznamená že ve školce to bude stejný. Děti se chovají úplně jinak v cizím prostředí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5082
17.9.20 09:58

Nejspíš to budou trochu vybíravé rozcápliny, ale co no.. učitelka si s nimi určitě poradí. Nejsou první ani poslední. Ty nebul a místo toho jim trochu zkrať řetěz, aby v kolektivu lépe šlapaly :palec: V říjnu posílat do PPP je úlet, po měsíci MŠ 8o Chce to čas, sedne si to, neboj :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama