Problémy s ex - alimenty

Anonymní
7.6.13 12:11

Problémy s ex-alimenty

Ahoj. Potřebovala bych poradit. Můj ex má dáno od soudu, že má na syna platit 2 000 Kč. Bylo to tehdy naší dohodou a soud to jen přijal. Jenže ex platí jen 1 000 Kč. Zkoušela jsem s tím zajít na soud, ale řekli mi, že má snahu platit, tak žalobu podat nemohu, ta je až v případě, kdyby neplatil vůbec. Další problém je ale v tom, že peníze, které mi dává, má podvodem. Stále totiž uplatňuje úlevu na dani na syna, jenže když s ním nežije, nemá na to nárok. Udala bych ho, jenže to by byl popotahovaný za únik na daních a šel by nejspíš i do vězení a to já nechci právě kvůli synovi, protože tátu moc miluje. Nevím, co s tím. V podstatě by mi měl dávat tři tisíce, když k tomu započítám i tu úlevu. On mi ale odmítá dát i jen ty dva tisíce. Navíc kluk nám jde v září do školy. Řekla jsem mu, že by nám měl přispět na tašku a pomůcky. Řekl, že na to nemá. Pak se ale kasal tím, jak si koupil počítač ze zastavárny za 2 000 Kč a jak koupil holce, o kterou stojí kytku za 700 Kč a ještě si vykuřuval cigarety. Tenhle rozhovor proběhl přesně na den dětí. Když jsem se ho zeptala, co tedy koupil synovi, tak řekl, že nic, že nekrade. Chtěla jsem ho jít udat, jenže syn už z toho má rozum a přestože ví a přizná to, že na něj táta kašle, prosí mě, ať tátu neudávám, aby nešel do vězení. Jsem fakt bezradná.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64453
7.6.13 12:16

Máš 2 možnosti, buď to řešit, nebo to nechat být. Jinak to, že uplatňuje slevu, je podvod, do vězení za to nepůjde, ale na podmínku už by to být mohlo, musela bys podat trestní oznámení. A jinak - pokud platí, byť málo, nemáš na něj páku. na soud by to šlo teprve pokud by Ti nezaplatil víc jak 3 měsíce a ani korunu.. :think: teď jde o to, co je Ti milejší, být bez peněz, nebo to nějak vysvětlit klukovi a dosáhnout svého :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.13 12:19
@Anonymní píše:
Ahoj. Potřebovala bych poradit. Můj ex má dáno od soudu, že má na syna platit 2 000 Kč. Bylo to tehdy naší dohodou a soud to jen přijal. Jenže ex platí jen 1 000 Kč. Zkoušela jsem s tím zajít na soud, ale řekli mi, že má snahu platit, tak žalobu podat nemohu, ta je až v případě, kdyby neplatil vůbec. Další problém je ale v tom, že peníze, které mi dává, má podvodem. Stále totiž uplatňuje úlevu na dani na syna, jenže když s ním nežije, nemá na to nárok. Udala bych ho, jenže to by byl popotahovaný za únik na daních a šel by nejspíš i do vězení a to já nechci právě kvůli synovi, protože tátu moc miluje. Nevím, co s tím. V podstatě by mi měl dávat tři tisíce, když k tomu započítám i tu úlevu. On mi ale odmítá dát i jen ty dva tisíce. Navíc kluk nám jde v září do školy. Řekla jsem mu, že by nám měl přispět na tašku a pomůcky. Řekl, že na to nemá. Pak se ale kasal tím, jak si koupil počítač ze zastavárny za 2 000 Kč a jak koupil holce, o kterou stojí kytku za 700 Kč a ještě si vykuřuval cigarety. Tenhle rozhovor proběhl přesně na den dětí. Když jsem se ho zeptala, co tedy koupil synovi, tak řekl, že nic, že nekrade. Chtěla jsem ho jít udat, jenže syn už z toho má rozum a přestože ví a přizná to, že na něj táta kašle, prosí mě, ať tátu neudávám, aby nešel do vězení. Jsem fakt bezradná.

Být tebou tak si dám na sociálce žádost na zvýšení výživného na kluka co jde do školy jsou 2000 málo. Můj přítel platí na tuhle sumu už teď a to holkám ještě nejsou ani tři myslím jako že na každou…a taky ty asi už pracuješ ne? Tak tu slevu bys měla uplatňovat ty a ne on.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
148
7.6.13 12:20

No pkud platí tak je krytý :evil: to znám, mě posílal 3stovky na dvě děti a byl king :potlesk:.Ale pokud jde syn do školy podej si návrh na zvýšení výživného, napiš i do nějakého zájmového kroužku třeba. Bude dojíždět do školy? Zdrav. pomůcky nepotřebuje? Vše napsat co kolik stojí, že žádat o zvýšení, že se vám mění poměry v rodině, jelikož syn nastupuje do školy a bude to tak pro tebe finančně náročnější než ted, kdy neměl takové výdaje, cokoliv zakoupíš synovi nech si paragony a dolož to na soudě. Já jsem to měla minulý rok, ted mám zase soud o styk. Hrůza. Prostě si to sepiš na netu je plno vzorů, a jdi to podat.Oni ti snad nemůžou zakázat to podat. A než bude soud, bude malý ve škole a budeš mít i ty paragony a sepsané jak se ti tím zvýší na syna výdaje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
7.6.13 12:21

A ty pracuješ? Pokud ano, normálně si podepiš prohlášení a k němu do práce na personální napiš, že od 1.6. slevu uplatňuješ Ty. Účetní už to s ním pořeší, že vlastně „nemá nárok“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2013
7.6.13 12:21

Jezis to je s prominutim fakt idiot. Porad se na OSPODU, on nemuze takle kaslat na zakladni potreby syna, a pipce kupovat pugety za majlant. Syn ma uz sice rozum, ale jeste nechape ty souvislosti mezi penezi a peci o nej, ani kolik co stoji. Udelej zkratka to co musis, i kdyz te malej prosi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
148
7.6.13 12:22

A tu slevu uplatnovat nesmí, myslím že stačí, když půjdeš na jeho podnik za sekretářkou a ukážeš, že je soudně malý v tvé péči oni mu to zastaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@lusess to mě překvapuje jako když má soudně stanovený výživný a bude platit půlku tak s tím nikdo nic nedělá?

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
47759

Já jsem brala ohledy na syna sedm let, ale už toho mám tak akorát dost a podala jsem na ex trestní oznámení, když se bude snažit, tak dostane max. podminku, když ne, tak si holt půjde posedět do chladku, jeho problém, myslím si, že 800,– každý měsíc není kdo ví kolik a syn to bude muset pochopit, ale mě ex tenhle rok nezaplatil ani jednou a synovi už bude 11let, tak to je trošku jiná situace :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16849
7.6.13 12:23

No co máš dělat ohledně alimentů ti už poradily holky, ale prober se, co to má znamenat, že tě syn prosí, ať neudáváš tátu, jsi normální??? :cert: Proč něčím takovým takového prcka zatěžuješ? S tím přestaň, chudák dítě :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Jedentypan
@Anonymní píše: ..... Stále totiž uplatňuje úlevu na dani na syna, jenže když s ním nežije, nemá na to nárok. Udala bych ho, jenže to by byl popotahovaný za únik na daních a šel by nejspíš i do vězení a to já nechci právě kvůli synovi, protože tátu moc miluje…

No nemam dojem, ze za par tisic zaplacenych na danich min nez se ma se jde do vezeni. To by pak byly cesky veznice plny. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
16849
@lusess píše:
A tu slevu uplatnovat nesmí, myslím že stačí, když půjdeš na jeho podnik za sekretářkou a ukážeš, že je soudně malý v tvé péči oni mu to zastaví.

Pravda, jednoduché řešení a nemusí to odnášet syn :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.13 12:24

@rigousek Ne, já nepracuju, jsem na rodičovské s mladším synem, kterého mám se současným partnerem. Větší částku bych ani nepožadovala. Dva tisíce mi přijdou dostačující. Ale 1 000 Kč je opravdu málo.

• Citovat
  • Nahlásit
FloraBolger
7.6.13 12:28

Pokud ale ex ofiko pracuje, tak můžeš zažádat o strhávání alíků exekučně z platu - stačí zajít na soud v místě bydliště, oddělení exekucí a tam s tebou vyšší soudní úřednice sepíše, co je potřeba. Můžou mu strhnout i ten dluh zpětně.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.13 12:43

Můj manžel rok a půl uplatňoval na syna úlevu na dani i když už nežil s bývalou partnerkou. Nějak si nezjistil že nemá nárok, když se to dověděl tak to zrušil. Po dalším roce ho bývalka odala na finančák, takže si ho pozvali na výslech kde musel přesně říct od kdy nebydlel s bývalou ve společné domácnosti (samozřejmě tam měli už i její výpověď) tak si pro jistotu nechal udělat ještě i prohlášení od bytné aby bylo fakt jasno od kdy tam nebyl. Každopádně peníze musel zpětně vrátit najednou do 14 dnů a další měsíc mu přišlo ještě že má zaplatit penále za ten rok a půl a další rok, než se na to přišlo (to byla asi tak polovina toho co vracel prvně). Takže tvůj EX určitě sedět nepůjde, jen to bude muset zpětně vrátit finančáku s penálema - nic víc ;) nemusíš se bát že by šel sedět.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat