Problémy s fin. úřadem

1.6.21 08:25

Problémy s Fin.uradem

Dobrý den, stalo se Vám někdy, že Vám fin.urad sdělil, že Vám přeplatek nevznikl (vratka na manželku), přitom účetní Vám spočítala, že Vám mají vrátit přes 25000 Kč. Manžel začal i podnikat, takže jsme odvedli ještě víc jak letos a já jsem na RD a další příjmy nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14067
1.6.21 08:30

Nestalo.
Víc se k tomu bez podrobnych údajů, čísel, říct nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7137
1.6.21 08:33

@hanabenešová tak jste možná dali účetní špatné údaje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
1.6.21 08:59

@hanabenešová a neni to spis tim, ze manzel zacal podnikat? Ze proste ten preplatek „spolkne“ podnikani? Ale tezko rict bez cisel…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76727
1.6.21 09:05

Jednou se mi stalo, že mi neuznali dar - v potvrzení od příjemce něco chybělo, ale jinak bych tipovala, že máte něco blbě nebo vám tam chybí doložení.
Nebyla si třeba část loňského roku na mateřské?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
627
1.6.21 09:13

Nejspíš ten přeplatek byl použit jako záloha na daň na tento rok. Proč si to nenecháte vysvětlit na úřadě? Mě se stalo mnohokrát, že někde byla chyba - zavolali, vysvětlili, já to opravila nebo si nechala poradit/vysvětlit, čím to je, že mi moje počty nesedí s jejich.
Vždyť dnes jsou úřady tak vstřícné (alespoň u nás).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1454
1.6.21 11:10

Urcite bych zavolala na financni urad, tam ti reknou, kde je nebo neni chyba a proc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8997
1.6.21 12:23

Těžko říct bez bližších info a čísel :nevim: Nechte si to vysvětlit proč to tak je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6820
1.6.21 12:29

Přesně jak píše @JancaS84 . Bez konkrétních info nejde posoudit. A neuznali slevu na manželku, protože na ni není nárok nebo nebyl vrácen přeplatek? Bylo odvedeno dost peněz na zálohách, aby přeplatek mohl vzniknout? Pokud není odvedeno dost na zálohách, může mít klidně pět manželek, ale stejně se nic nevrátí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat