Problémy s kakáním u dvouleté holčičky

395
21.6.21 19:37

Problemy s kakanim u dvoulete holcicky

Ahoj holky prosim poradite mi co pomuze me dvoulete dceri aby kakala? Pamatuju si ze mela s kakanim problemy presne minule leto jak byly horka, potom se to nejak dalo do poradku a ted po roce je to tu zas :,( je to uz treti tyden co se nevykaka driv jak za 4-5 dni a fakt ji pomuze jen cipek, ktery do ni nechci porad strkat :,( bez nej se proste nevykaka.. podam cipek a za chvilku jde do rohu s brekem, dam ji lehnout pokrcim kolinka a place pres cely barak a je u toho silene spocena, uz si myslim ze ma i strach kakat tak to zadrzuje :,( je mi z toho na nic.. dr mi poradila sirup na zacpu ktery stejne nepomaha nebo mi rekne dostatek tekutin jist zeleninu ovoce.. denne pije 3 flasky ciste vody protoze sladke piti nesnese a zeleninu ovoce ma kazdy den, sladke ji dam jednou za uhersky rok, jogurty miluje, kasicky krupicky ma na veceri ob den.. zkousela jsem uz i stavu svestkovou od hippu a bez vysledku.. mamka mi poradila dat rano napit vlazne nebo teple vody.. tak zkusime rano :( nejake tipy z dr co by ji mohlo pomoct? moc dekuju za rady :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7966
21.6.21 20:09

Zkus ji přidat v jídle olivový olej, popř. uzivst parafínový olej, laktulozu. Probiotika by taky mohla pomoci..a hlavně dostatek pohybu, na periralstiku strev

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LP4
71
21.6.21 20:11

@Deňa1995 pokud nepomuze nic z toho co pise @pannda vzala bych ji k lekari

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
21.6.21 20:17

To je fakt nepříjemné, syn od kamarádky taky trpěl na zácpu a nakonec si vytlačil kousek střívka, řešili pak zdravotní problémy docela dlouho. Co si něco nastudovat o té vláknině a zkusit z jiných druhů potravin, nejsem na to odborník, ale je rozpustná a neropustná, některé ovoce a zelenina jí má víc, i luštěniny mají. Třeba na mě velmi spolehlivě funguje mák, děti (2 a 4) jednou kvalitně prohnalo, když jsem omylem uvařila celozrnné těstoviny místo normálních. Co zkusit i nějaké jiné kvašené mléčné výrobky kefír, jogurtové mlíka, acidofilní mlíka, myslím, že to působí proti zácpě víc než jogurt. Jinak jsem měla dojem, že krupice staví, to bych asi vynechala a zkusila nahradit třeba polívkama. Dávala bych meloun, dýni, řepu. Zkusila bych ten jídelníček co nejvíc obměnit/změnit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12784
21.6.21 20:22

Co je na jistotu je Zajecicka horka mineralka nebo aspon Magnesia Extra. Ale nevim, jak je to s podavanim detem, navic to hnusne chutna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3625
21.6.21 20:33

Mám u syna (3,5 roku) podobný problém. Střídavě na toi trpí v pdostatě od narození… vždy přijdu na to, jak to stravou vychýlit, naposledy zabrala Activia, baští denně… teď se ale zase dostal do špatného obodbí a poprvé začal vědomě zadržovat, takže už jsme objedaní k doktorce… strašně se trápí, nejčastěji se teď vykaká v noci. Bobky mají velký průměr a jsou tvrdé jako kámen…

Krom acitive mu dávám kefír, zkoušela jsem probiotika, projímavé šťávy (meruňka, švestka), děkuju za tip na zaječici, snad jí do něj nějak dostanu…

Podle doktorky je to ale v podstatě boj an ceý život, nejčastěji se to „léčí“ dlouhodým používáním laxativ, to mi nepřijde úplně ideální řešení, s tejně jako používání čípků…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
701
21.6.21 20:34

Ten sirup je Laktuloza? Já s ní mám skvělé zkušenosti jak u sebe tak u syna. Ale zabírá až tak za tři - čtyři dny a pak je potřeba ji dávat pravidelně i dál. U syna hodně projímavě působilo kiwi. Žádné švestky atd., ale po kiwi se vždy vykakal hezky. Pokud ji to takto bolí a kakaní zadržuje, tak to to samozřejmě taky zhoršuje. Chce to nastavit nějaký rituál, jako třeba že půjde kakat vždy po obědě a pokud se podaří, tak hodně chválit a dát odměnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13834
21.6.21 20:37

U nás celkem pomohla lactulosa. Ale musí se dávat dlouhodobě. Prostě to aspoň tu stolici změkčilo. Bacha na potraviny co staví. Synovi to hodně dělá banán. No a musím říct, že jak teď začal chodit na nočník tak mi to přijde mnohem lepší :palec: když se stane, že fakt už několikátý den nejde tak dávám ty kefíry, teplou koupel. Prý pomáhá heřmánkový čaj. Ten teď vaříme a asi fakt je to lepší možná i po něm. Jo a já místo čípku zkusila eysylax a krásně se vyprázdnil, když bylo nejhůře ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8045
21.6.21 20:47

Neco s makem, nebo spenat. To ji protahne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
8.7.21 02:30

Má dost pohybu, běhá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
8.7.21 04:42

Ráno na lačno sušené švestky či sušené fíky (pokud není možnost čerstvých). Proženou víc než dobře :)
Jinak všeobecně peckoviny ráno (blumy, švestky, třešně) by také mohly udělat zázraky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat