4 měsíce a nepase správně koníčky

2454
21.6.21 17:08

4 měsíce a nepase správně koníčky

Ahoj, mám druhé dítě a ani ve 4 měsících nedokáže správně pást koníčky - má slabounké ruce, vydrží na předloktí pár sekund a pak hned jde do „letadla“ nebo přepadne na záda. Přepadává vždy pouze na jednu stranu. Teď se začal přetáčet ze zad na bříško, ale jde přes záklon - což je špatně a myslím, že to souvisí právě se špatným pasením. Přetáčí se navíc taky jen na jednu stranu, na druhou nejde vůbec.

Přitom ho na bříško dávám poctivě od narození, teď měsíc chodíme na rehabilitace a cvičíme min. 4× denně - bez efektu. Poslední měsíc můj den vypadá tak, že se dítě neustále otáčí na břicho, tam dělá letadlo, otočím ho zpět a za minutu znovu. Neustále rovnám ruce na břiše a trénuju s ním správné otáčení, bez efektu. Navíc syn přes den prakticky nespí, v noci se budí min. 4× na kojení. Už jsem na pokraji sil, domácnost jak po výbuchu, uvařeno není, na starší dítě nemám tolik času, kolik bych chtěla a manžel si myslí, že jsem prostě jen hysterka.

Chci si asi jen postěžovat. Měl někdo podobně a jak to dopadlo, začaly děti nakonec pást dobře?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20901
21.6.21 17:58

Ve třech měsících to mudr neřešil? měl by cvičit, neposlal vás na rehabilitaci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2454
21.6.21 18:02

@ka2ka doktorka to neřešila, prý má dost času. Našla jsem si sama soukromou fyzioterapeutku a cvičíme, ale bez efektu. Resp. syn měl ještě predilekci hlavičky, to se spravilo, ale pasení ne.

Uvažuju, že najdu jinou, ale tady v Praze je to kolem 1000 za hodinu, což je dost.

Příspěvek upraven 21.06.21 v 18:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20901
21.6.21 18:03
@adam75 píše:
@ka2ka doktorka to neřešila, prý má dost času. Našla jsem si sama soukromou fyzioterapeutku a cvičíme, ale bez efektu. Resp. syn měl ještě predilekci hlavičky, to se spravilo, ale pasení ne.

my cvičili vojtovku jinak ono to trvá než cvičení zabere

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1424
21.6.21 18:38

Je to zvláštní. Může to jít na vrub té predilekce. Nám vojtovka teda zabírala takřka okamžitě, třeba do dvou dnů už bylo vidět, že se to lepší.. Ještě jednou bych zkusila přesvědčit doktorku, ať vám vypíše rehabilitace na pojišťovnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.6.21 19:00

Me s malou poslala na rehabilitace mudr po 3M prohlidce, taky predilekce a nepaseni, nevydrzela dyl jak minutu, vriskot, letadlo, prepadavala, des bes…ted je maly 4 mesice a pase v pohode, bavi ji to, cvicime 4× denne a 2× tydne rehabky uz mesic a mame to rozepsany az do cervence. Na fyzio me pani varovala, nerovnat ty ruce do spravne polohy!!!, musi si na to prijit dite samo. Kdyz je mala uz unavena a poklada hlavu, vzit ji ruce, dat podel tela a ona je pak da zpet sama dobre, az nacerpa zas silu. Prave ty cviky z Vojtovky dite navedou, aby zacalo pouzivat ty svaly, co nepouzivalo. Ale den po dnu to bylo lepsi, nebylo to hned, ted vydrzi uz 4× nekdy 5× denne 20min, coz beru jako uspech. Ale je to drina, to jo. Nech si napsat zadanku na rehabilitace. A jo, v Praze je to dost tezky nekoho sehnat hned, taky me to stalo dost sil, vsude plno, ze neberou nebo terminy za mesic. Chce to pevny nervy. Drzim palce, on se vysledek dostavi, uvidis. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1306
21.6.21 19:05

Nech si napsat žádanku na rehabilitace od doktorky. My chodíme do Centra léčebné rehabilitace na Pankráci a jsme moc spokojení. Chodíme každý týden, pokaždé zhodnotí posun. Objednací lhůta na první návštěvu byla cca 3 týdny. Jestli to nemáte úplně zruky, vřele doporučuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1230
27.6.21 12:01

My měli predilekci a podle fyzio proto opožděný vývoj. Vojtovku jsem odmítla, protože neurologicky byl v pořádku a moje neplačtivé dítě při ní řvalo jak tur. Opravdu dobrou fyzioterapeutku jsme našli až v půl roce (vystřídali jsme a platili několik). Ale pak byl efekt až neuvěřitelný. V 6m pořádně nedvihl v pasení na loktech bříško nad podložku a pak po 2 sezeních už šel na všechny 4 a rychle začal dělat všechno správně. Pak už docela rychle lezl. Ale hledali jsme dlouho a dojížděli 100 km. Můžeš si představit, za jakou hysterku jsem byla v rodině já, že takhle tahám zdravé dítě. :roll: Ale myslím, že v 1 roce to stojí za to, tady nejčastěji stačí málo. Pak když se něco zanedbá, může se rehabilitace tahat roky…

Taky jsme měli problém s ručičkama - hodně moc pomohli jemné masáže, takové spíše hlazení. Každé ráno celé telíčko, důraz na ručičky a otevírání rozmasírovávání dlaní. Pak takové hněcení celých ručiček, malý to hodně neměl rád, ale tak po týdnu mu začalo pouštět takové jakoby zatisnutí se zdviženými rameny. Taky jsem vyhodila všemi doporučovanou kokosovou matraci, protože jenom podporovala záklon a zvýšené napětí v zádech. Spal na 2× složené peřině, v měkkém, to mu myslím taky pomohlo (vůbec to nemusí být předražená péřová, já prostě vzala naši). Kup mu taky takový polštářek proti slehlé hlavičce, teorie o tom, jak ho polohované děti nepotřebují tady neplatí. Když silou pchá hlavičku proti tvrdé podložce, zákony fyziky jsou neúprosné. Hodně zdaru :kytka:.

Náš prcek má teď 10 m a je moc šikovný. Oni ti prcci jsou moc plastičtí, takže to je veliká výhoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1181
27.6.21 12:04

Ať ti doktorka napíše hádanku na fyzio, za mě doporučuji MUDr. Masarikovou, poliklinika Plaňanská.
Tohle chce fakt odborníka, ať nemá problémy později. Co cvičite?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat