Problémy s kolegyněmi

Anonymní
4.10.20 11:12

Problémy s kolegyněmi

Ahoj, jdu si k vam pro radu. Zacala jsem ted pracovat v nove praci. Driv jsem ucila v Praze na zakladni skole, ale prestehovala jsem se na mensi mesto (20 tis obyv.). Skola je fajn, zaci jsou lepsi nez v Praze, ale problem je s kolegynemi. Jsem tu nejmladsi, vetsina kolegyn ma vic nez 50 a jsou to takove „typicke ucitelky“. Vecne na*rane, decka jsou parchanti, jsou to blbci, co nic neumi atd. Kdyz mam volnou hodinu, tak naproti (mam kabinet do vnitrobloku) uci kolegyne 2. tridu a hrozne po nich rve, az je mi jich fakt lito. :roll: Ja nemam potrebu takto jecet ani na devataky. A tak je to skoro vsude. Pomalu se ani neda ucit, kdyz vedle ve tridach je neustaly rev ucitelek. Ale teda k memu problemu: tim, jak jsem nejmladsi (je mi 30), tak ostatni maji neustale pocit, ze by mi meli rikat co a jak mam delat. Ucim 4 roky, takze uz vim co a jak. Neustale kometuji moji vyuku - proc pouzivam tablety, proc neustale tisknu obrazky, proc nepiseme tolik zapisu, proc s devatakama pouzivam plastelinu (delali jsme 3D model mapy), proc neresim, ze nekdo zapomnel ucebnici (wtf? Vsak jim staci jedna do lavice, ne?!) atd. Jejich filozofie je, ze decka maji sedet, drzet pusu a psat. Ja to mam trochu jinak. Neustale posloucham jejich blby kecy. Snazim se jim vyhybat, ale uplne to nejde. Kdyz jim v klidu reknu svoje, tak to nema zadny efekt a jeste me pomluvi :roll: Co byste delali vy? Odchazet nechci, mam to blizko a deti jsou hrozne fajn.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10
4.10.20 11:16

Podle mě nemá cenu s nimi diskutovat. Na všechny jejich otázky PROČ, bych jim odpovídala PROTOŽE CHCI.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22798
4.10.20 11:17

Nepsala jsi tu uz nekdy v přípravném týdnu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17712
4.10.20 11:20

Jsi nejmladší a kolegyně to myslí dobře. Měla bys být ráda, že se ti snaží poradit. Jejich rady se ti nemusí líbit, ale na rozdíl od tebe mají dlouhou praxi. Tak jim to odkývej a budeš mít klid a práci si dělej podle svého. A jak ony ví, co se děje v tvých hodinách? 8o To tě jako špehujou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.20 11:20

@vokishka ano, psala. Tehdy jsem videla veci jinak. Zdalo se mi i hrozne zazemi skoly, ale zvykla jsem si. Nakonec je opravdu jediny problem ty kolegyne :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
8871
4.10.20 11:22

Většinu jim odkývej a mysli si svoje. Na druhou stranu, nad něčím by ses měla zamyslet.
Neřešit, že někdo nenosí pomůcky je špatné a nechat to být s tím, že to dítě parazituje na spolužákovi v lavici je vůči tomu druhému nespravedlivé a ty děti to vnitřně vycítí.
Navíc škola by měla naučit i dodržovat určité věci a mít návyky. Dítě by si mělo být vědomo, že je nutné nosit učebnici a že to, že ji nemá, je problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.20 11:24

@divine woman kazdy, kdo prijde, ma na dva roky tzv. uvadejiciho ucitele. Ten chodi do hodin (me chodi cca 2× tydne) a taky radi s tim, jak skola funguje. Moje uvadejici ucitelka bohuzel se vsemi resi, co se v mych hodinach deje. Vymenit nejde, ptala jsem se vedeni. Jen my dve ucime ten predmet na skole, druhy predmet ucim ja a pani zastupkyne a ta ma dost prace.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.20 11:26

@Sany80s pokud jednou zapomene ucebnici, tak to neresim. Pokud se to opakuje, resim to s tridnim a ten pise rodicum.

• Citovat
  • Nahlásit
4.10.20 11:26

Za chvíli začne distanční výuka na 2. stupni. O tom jsem přesvědčená. Tak teď hodně modelujte z plastelíny a tiskněte obrázky… Při přijímacích zkouškách na střední školy to děti i rodiče jistě ocení. ;)

Mám za sebou ped. praxi a musím tedy říci, že jsem si nikdy moc nevšímala, kdo po kom řve a co se děje ve vedlejší třídě. Nevíte, zda tam opravdu ti sígři nejsou… Trochu pokory, děvče!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17712
4.10.20 11:30

Uvádějící učitel na 2 roky? To jsem ještě neslyšela, ale nejsem z oboru. A ženský kolektiv bývá drbárna všude, to si nevybereš. Obzvlášť jestli je vás málo. Jestli se ti práce líbí, vydrž. Odejít můžeš vždy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22798
4.10.20 11:34

U nas sice je uvadejici učitel, ale do hodin rozhodně nechodí. Kde by na to taky vzal cas a 2× tydne sci fi. Ty jsi byla rozhodnuta, ze kolegyně jsou špatne, uz ve chvíli, kdy jsi do skoly přišla. A rekla bych, ze to z tebe vyzařuje, takžete jen tak neprijmou mezi sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8871
4.10.20 11:35
@Anonymní píše:
@Sany80s pokud jednou zapomene ucebnici, tak to neresim. Pokud se to opakuje, resim to s tridnim a ten pise rodicum.

Taky hezké, takže ty napřed děláš, že se víceméně nic neděje, a pak místo abys byla schopna vyřešit to sama, tak podruhé už se píše rodičům. Nemáš třeba pocit, že bys jako učitelka mohla a měla zkusit zapůsobit tak, aby nenastala situace, že budeš takto přidávat práci někomu jinému?
Ten zbytek můžeš mít pravdu, ale v tomhle s tvým přístupem nesouhlasím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.20 11:38

@koudeluzadele vzhledem k tomu, ze neucim matematiku, jazyky ani cestinu, ale prirodni vedy, tak si myslim, ze to prijimacky neovlivni. A jak chces ucit zemepis bez map/grafu/schemat? :roll: to stejne fyzika. Zaci mnohem lepe chapou fyzikalni zakony zobrazene pomoci obrazku nez popsane textem. Plastelina je idealni na vytvoreni 3D mapy, ktera dava lepsi predstavu o terenu, ktery ovlivnuje nejen pocasi, ale take napr proc na tomto miste tece reka nebo stoji mesto. Takze asi tak k vysvetleni obrazku a plasteliny ;) A distancni vyuka uz nebude jako na jare. Konkretni skola se bude zavirat max na mesic. Teda alespon podle informaci, co mame.

• Citovat
  • Nahlásit
4.10.20 11:38
@Anonymní píše:
Ahoj, jdu si k vam pro radu. Zacala jsem ted pracovat v nove praci. Driv jsem ucila v Praze na zakladni skole, ale prestehovala jsem se na mensi mesto (20 tis obyv.). Skola je fajn, zaci jsou lepsi nez v Praze, ale problem je s kolegynemi. Jsem tu nejmladsi, vetsina kolegyn ma vic nez 50 a jsou to takove „typicke ucitelky“. Vecne na*rane, decka jsou parchanti, jsou to blbci, co nic neumi atd. Kdyz mam volnou hodinu, tak naproti (mam kabinet do vnitrobloku) uci kolegyne 2. tridu a hrozne po nich rve, az je mi jich fakt lito. :roll: Ja nemam potrebu takto jecet ani na devataky. A tak je to skoro vsude. Pomalu se ani neda ucit, kdyz vedle ve tridach je neustaly rev ucitelek. Ale teda k memu problemu: tim, jak jsem nejmladsi (je mi 30), tak ostatni maji neustale pocit, ze by mi meli rikat co a jak mam delat. Ucim 4 roky, takze uz vim co a jak. Neustale kometuji moji vyuku - proc pouzivam tablety, proc neustale tisknu obrazky, proc nepiseme tolik zapisu, proc s devatakama pouzivam plastelinu (delali jsme 3D model mapy), proc neresim, ze nekdo zapomnel ucebnici (wtf? Vsak jim staci jedna do lavice, ne?!) atd. Jejich filozofie je, ze decka maji sedet, drzet pusu a psat. Ja to mam trochu jinak. Neustale posloucham jejich blby kecy. Snazim se jim vyhybat, ale uplne to nejde. Kdyz jim v klidu reknu svoje, tak to nema zadny efekt a jeste me pomluvi :roll: Co byste delali vy? Odchazet nechci, mam to blizko a deti jsou hrozne fajn.

Dobry den, neporadim vam, ale jste uzasna ucitelka, fandim vam, mate zdravy selsky rozum. To rvani by mi taky vadilo, i kdyz na nektere jedince mozna nic jineho neplati. Moje dcera chodi ze skoly,3.trida a je na nervy z toho, jak ucitelka cely den jenom rve. Drzte se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.20 11:41

@vokishka tak ve chvili, kdy jsem do skoly prisla, jsem rozhodne nebyla rozhodnuta, ze kolegyne jsou spatne. Snazila jsem se zapadnout, nikdy jsem s tim nemela problem. A v tuto chvili uz nestojim o to, aby me prijaly mezi sebe, ale aby nekomentovaly moji praci, nemely blby narazky pred zaky a proste me jen nechaly na pokoji.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama