Problémy s mamkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 02:23
Problémy s mamkou

Ahojky.
Začnu tím, že mám svou mamku opravdu ráda. Pomůže, udělá pro mě vše, ale bydlí od nás cca 5km a neustále řeší a řeší. Je mi 23 let, přítel má 26 let. Jsem v 6 měsíci těhotenství. Jsme spolu 8 let, nejdříve jsme chtěli velkou svatbu, ale když budou teď výdaje s miminkem, tak uvažujeme o rychlosnatku na úřadě srpen, září a finance zaměřit jinam. Mamka mi přítele nikdy neschvalovala, neustále ho v mých očích shazovala a to dělá dodnes. V 18ti mi řekla buď on nebo my. Tak jsem šla. Víceméně ji to došlo a přišla sama. Nějak to vzala, jenže pro ni není dobrý ani teď. Nejdříve to bylo tak, že mě nedokáže zabezpečit, začínal pracovat, já studovala a finance nic moc, jenže dnes už vydělává 40tis čistého a ona neustále rejpe. Když jsme oznámili, že cekame miminko, nadšená nebyla, nekomunikoval, ale srovnalo se to a teď se těší. Jenze klidně mi řekne, že můj přítel je IQ tykve, neschopný apod. urážky a mluví takhle i se sourozenci a otcem. Před ním ne, ale klidne před ním řekla, že s dítětem mi pomůže atd. (Protože je hodně v práci) jako kdyby byl k ničemu. Jsme takový pár co do sebe ze srandy rýpe, ale nic to není. Pro ni je to tragédie a hned se ke mě chová údajně jako hulvát apod. neustále nám diktuje, že je chlap líný a slibotechna (máme rozdělaný barák, přítel je buď v práci nebo na kšeftech a prostě není tolik času) a mamka neustále komanduje zdali mame pro miminko hotovo. Neustále se stará o vše a nelení mi říct co si o příteli myslí. Fajn, ale tím co dělá už to přehání. Přítel ji prostě už nemusí a přitom o cokoli ho poprosí s tím jí vždy pomohl. Ale ani tak není dost dobrý. Vlastně ji nesnáší a bere ji jen protože je to má matka. Kolikrát se i kvůli ní hádáme, cokoli řeknu co se mi nelíbí osočí se tím, zdali mi to neporadila maminka. A že se že mě stává moje maminka. Prostě už mám na to taky alergií, ale nevím jak z toho kruhu ven.
8o

Reakce:
Amelie30
Závislačka 3163 příspěvků 25.07.19 05:48

První chyba, stavět barák takhle blízko mamky, když má s přítelem takové vztahy. Nejdřív bych si srovnala přítele, ať si nechá ty řeči. Rád ji mít nemusí, myslet si může co chce, ale ať mě tím laskavě vůbec neobtěžuje. A pak bych hodila řeč s mamkou, uplne to samé. Jinak bych se od obou odstěhovala tisíc kilaku daleko a mohli by se na hlavu stavět. Dospělí a chovají se jako děti. A to nepátrám, kdo má pravdu, ono je jedno. Tohle si musíš odžít sama.

krysoleta
Povídálka 49 příspěvků 25.07.19 06:50

Zastala bych se před mamkou svého chlapa. Je to můj muž a ty o něm takhle mluvit nebudeš. Žiju s ním a jsem s ním spokojená, hotovo. Jinak bych je při vzájemných problémech odkláněla na sebe navzájem. Ať mě do toho netahají, že je to mezi nimi, tak ať si to vyřeší spolu.

Russet
Neúnavná pisatelka 17985 příspěvků 25.07.19 07:04

Já bych se chovala tak, aby si máma neustále nemyslela, že jsem malá holka a musela mě cepovat. Kdyby začala o chlapovi kecat nesmysli, utla bych jí, že o něm takhle špatně mluvit nebude. A stát si za svými rozhodnutími. Chcete malou svatbu? Dobře. Udělejte. A pokud ti chlap říká, že se z tebe stává maminka, tak se nad svým chováním zamysli. Ale vysmívat by se neměl.

katintheBOx63
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 1 inzerát 25.07.19 07:41

Ty jo, to jakobych četla o své matce - akurát ten věk aktérů a vzdálenosti máme jiné :mrgreen: No co ti řeknu, mně je 35, manžel maká jak fretka, zabezpečí nadmíru mně i dítě, postavil dva domy a to je mu teprve 30, ALE v očích mojí matky je to looser co si mně nezaslouží a furt má keci. Jsme spolu 7 let a i po té době moje matka přišla před porodem s nabídkou abych se k ní odstěhovala po porodu i s mimčem, abych to jako zvladla nebot manžela mam neschopneho. Podotýkám, že se o malou stará manžel vzorně - zastane vše, nakrmí, obleče, přebali, okoupe, uspí.. prostě si nemám nač stěžovat. Nejlepší matčina hláška byla ale na naší svatbě, kdy mi večer po oslavě nabízela jestli nechci o svatební noci spát s ní a s tátou na jejich pokoji a to mi bylo 34 :lol: :lol: :lol: :lol: To prostě nevymyslíš co některým matkám běží hlavou… přeji s tou tvou matkou pevné nervy, neboť tohle se hodně těžko bude zlepšovat, spíše čím bude starší tak to bude horší a horší a budeš poslouchat čím dál tím více bizarnější návrhy a nápady z její strany. Já taky již často zůstávám v šoku s otevřenou pusou z toho co si od té své na adresu manžela a obecně svého životního stylu vyslechnu :roll:

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 25.07.19 08:13

Vždycky, když se začně rozjížet, tak řekni „je to můj muž, miluju ho a nechci abys ho urážela, pokud nejsi schopná to akceptovat a chceš se teď zase rozjet do své obvylké nálady, tak já odcházím. Rada se s tebou uvidím, ale jedině pokud zvládneš nenandávat na mého muže.“

No a pokud se nezvládne zarazit, tak odejdi. A je potřeba být důsledná a podobné výlevy zarazit vždy když začne. Pro jistotu se nedostávat do situací, kdy nemůžeš odejít - typu jedeme společně v autě,.

Je potřeba dospět - tedy odříznout se od toho, že tvoje matka nad tebou má nějakou zázračnou moc - má takovou, kterou ji dáš ty. A najít hranice a hájit je, tak aby si neubližovala ani sobě, ani jí teď pro tebe bude velké téma.

Ona se samozřejmě bude bráni a nejspíš dost neférově - protože cití, že čím dál tím víc nad tebo svou moc ztrácí - ale vážně potřebuješ vydržet.

Jinak mrkni se na tuhle knihu, je možné, že bude i o tvé matce a o tom, co to v tobě dělá.

https://obchod.portal.cz/…-dost-dobra/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 00:04

Vlastně s ní už společně nemůžeme nikam jít. Když mi přítel něco nepodá a musím se zvedat nebo nevezme na vodítku na procházce psy, ihned má na něj narážky, nepřímo ze je neschopný, má mi být při ruce a nechá těhotnou to a to, prostě každou blbost. Mě zbývá jediný říct, že nejsem nemocná, ale těhotná. Nechci být zlá, až tak si to nezaslouží, ale docela mi to leze krkem, přítel už taky pění. Já vím, že to i tak myslí vůči mě dobře, ale shazovat takhle mého přítele, to mám i strach, aby mu necvaklo a nakonec na to mimco nějak nežárlil, tož asi ne, ale dává mu máma zabrat.
Nejsem ale dráček nevděčný, za celý život pro nás dělala a byla tu, opravdu skvělá mamka. Můžu se na ni spolehnout ve všem i teď, takže i její starosti a obavy jako dcera chápu. Ovšem něco už je příliš. :nevim:

AnastazieB
Echt Kelišová 8833 příspěvků 26.07.19 00:16

Asi bych se snažila trochu omezit kontakty, vypadá to, jako byste se viděli hodně často. Nenechala bych se od mámy komandovat, ono jakmile se necháš, tak ona získá pocit, že může. Řeči o tvém muži hned utni, stejně tak její lamentování. Zašla bych k ní třeba dvakrát týdně na kafe nebo si zavolejte, ale nezvala bych jí domů a držela jí dál od muže.

Příjemné Pondělí
Povídálka 36 příspěvků 09.08.19 12:41
@Amelie30 píše:
První chyba, stavět barák takhle blízko mamky, když má s přítelem takové vztahy. Nejdřív bych si srovnala přítele, ať si nechá ty řeči. Rád ji mít nemusí, myslet si může co chce, ale ať mě tím laskavě vůbec neobtěžuje. A pak bych hodila řeč s mamkou, uplne to samé. Jinak bych se od obou odstěhovala tisíc kilaku daleko a mohli by se na hlavu stavět. Dospělí a chovají se jako děti. A to nepátrám, kdo má pravdu, ono je jedno. Tohle si musíš odžít sama.

Takže vlastního manžela se nezastane a ještě ho sprdne za to, že si stěžuje, což asi nesmí. Blbější řadu jsem už dlouho nečetl. Příteli bych doporučil vrátit ženu do oběhu, protože ho zas tak nežere, když se ho ani nezastane. Asi mamánka, nebo slaboch. Nic pro zakládání rodiny.

Tonka83
Stálice 61 příspěvků 09.08.19 12:59

Já teda nerozumím tomu, proč byste měli jako chodit společně na procházky? To teda tvého chlapa lituju a nedivím se, že se mu to nelíbí. Já bych toho svého teda nenutila. Chceš? Ok! Nechceš? Ok! Plně chápu. A matku si musíš srovnat. Protože přesně takhle bude rýpat do tvého může i před tvým dítětem. A to jako vážně chceš? Jsi dospělá, začni se tak chovat. Chápu, že pro tebe máma hodně udelala, ale musíš si nastavit hranice a ne si nechat ničit svoji novou rodinu.

Amelie30
Závislačka 3163 příspěvků 09.08.19 13:09
@Příjemné Pondělí píše:
Takže vlastního manžela se nezastane a ještě ho sprdne za to, že si stěžuje, což asi nesmí. Blbější řadu jsem už dlouho nečetl. Příteli bych doporučil vrátit ženu do oběhu, protože ho zas tak nežere, když se ho ani nezastane. Asi mamánka, nebo slaboch. Nic pro zakládání rodiny.
@Příjemné Pondělí píše:

Blbě čteš, radím si je srovnat oba. Mámu i přítele. A věř, že moc dobře vím, o čem mluvím.

Váš příspěvek
Reklama