Problémy se školkou

not
12.11.09 08:13

problemy se školkou

Mám 3,5 letýho chlapečka a 2 měsíčního.Do školky šel po prvé po 6 nedělí,aby si nepřipadal odstrčený.Začalo to klasicky,že tam nechce.Ráno divadla,že bolí bříško,noha atd. to jsme zvládli.Jenže poslední dobou se začal v noci budit třeba 20× a brečet,kňučet a odmítá nám říct proč.Taky když příjde ze školky odmítá se s námi bavit o tom,co tam dělal.Začal být dost agresivní a doma ničit věci.
Jsem z toho zoufalá,hlavně z toho spaní.Vim,že bych měla vytrvat,ale nějak mi srdce radí,abych ho vzala ze školky a zkusila to zase třeba za rok.
Chtěla bych poradit,jak na tom byli vaše děti?
Moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

29640
12.11.09 08:25

Ahoj,
ja ze svy zkusenosti neporadim, u nas se spalo od druhyho dne na vlastni zadost :) Ale kamaradka mela presne to, co popisujes… Pred dvema lety. Klukovi ustupovala, nenechavala ho spat…a vysledek je ten, ze kluk ani jako predskolak ve skolce nespi, protoze proste nebude. Sice uz nechodi s revem, to si odbyli hlavne prvni rok, ted chodi treti a spal parkrat. Je to desne tezky, chce to hodne motivovat. Kazdy dite je ale jiny, takze tezko davat univerzalni radu. :nevim:
U nas teda taky par krizi probehlo, ale nemel sanci, ve skolce proste byl a spal. Jo a doted mi nerekne, co ve skolce delali, ja to proste vubec netusim…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
not
12.11.09 08:28

Ja jsem zapoměla napsat,že tam chodil jen na 3 hodiny a to od 9-11 hodin.A to buzení probíhá doma v noci.

• Nahlásit
  • Citovat
611
12.11.09 08:30

Ahoj,
než začneš takhle uvažovat a plánovat, měla by sis promluvit s učitelkou. Ta by Ti měla říct, co by mohla být příčina a řešit to s Tebou. Můžete udělat potom spolu nějaký motivační plán pro pobyt doma i ve školce. Já bych tipla, že děti ve školce jsou prostě zlobivější než na co je zvyklý a je z toho teď vedle. Tak držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1821
12.11.09 09:32

U nás to probíhalo stejně - chodí na celý den. Skončilo to až tehdy, když si našel kamarády.
teď by naopak do školky chodil rád, ale je pořád nemocný, takže nemůže. Dr nám doporučil ho dát až po Vánocích znovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
12.11.09 14:07

Ahoj, opravdu je to těžké. Syn mé sestry po týdnu chození do školky dostal tik do očí. Je to prostě pro některé děti dost šok, po tom, co byly doma tři roky jen s maminou. Začala ho dávat jen na dopoledne, aby z toho nebyl takový vykolejený. Postupně si zvykl, tik zmizel. Teď další rok už chodí na celý den a je spokojený. Ale je pravda, že změnili školku. V té předešlé byly děti namíchané starší s mladšími a Domča ty starší kluky dost těžko snášel. Vlastně nikdo neví, co tam třeba mezi nimi bylo. Teď je ve třídě, kde jsou všichni stejně staří a má tam kamarády. Opravdu těžko radit. Blanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
13.11.09 15:35

Ahoj. Měli jsmem to podobné, ale už v jeslích. Anežka začala chodit do jeslí v cca 2,5 letech, protože jsem viděla, že je ráda s dětmi. Zvykali jsme ji tam postupně, hodinu, dvě, pak do oběda. Byla nadšená a oplakala, že musí domů. Já v té době byla těhotná, tak jsem ani neměla v úmyslu nechávat ji tam na spaní. Ovšem pak jsem potratila a začala uvažovat, že půjdu do práce. Jsem učitelka, takže sehnat práci uprostřed školního roku není jednoduché (ve škole, kde jsem učila před MD místo nebylo - to jsem věděla). Takže když se mi naskytla možnost jít učit na část úvazku, začala jsem o tom hodně uvažovat, ale bála jsem se reakce Anežky, když bude muset v jeslích i spát (v té době poo už delší dobu nespala). Nejdřív jsem ji „zkusila“ nechat v jeslích spát a byla rozhodnutá, že se rozhodnu podle její reakce. Dopadlo to úžasně, Anežka prý dokonce usnula mezi prvními a žádný problém nebyl. Tak jsem to místo vzala. Jenže pak Anežka brzy onemocněla a když se po nemoci vrátila do jeslí, začala dělat scény a v noci to u nás vypadalo podobně jako u vás. Hodně jsem uvažovala o tom, že se na práci vykašlu (nic mě nenutilo vracet se do práce takhe brzy), ale po psychické stránce mi práce po potratu dost pomáhala a navíc mi bylo doporučováno hned dítěti neustupovat, aby si pak Anežka nemyslela, že si takhle všechno vypláče. Toto období trvalo celkem dlouho, ale postupně se to zklidňovalo, a tak jsme se s manželem rozhodli vydržet. Věděli jsme, že je v jeslích moc ráda, jen to spaní byl problém. Teď chodí už do školky a od začátku je tam spokojená, dokonce mi „zakázala“ chodit pro ni hned po spaní, protože si tam chce s dětmi ještě pohrát. A už se i stalo, že plakala, že ještě nechce domů, že to všechno nestihla dokončit :) . Přeju pevné nervy a pokud nemáte vyloženě pocit, že dítě trpí, tak já bych to ještě nějakou dobu zkusila vydržet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
14.11.09 23:18

Tedy vytrvat? a proč? Sama zvaž jestli mu neubližujete, hele 6 neděl má stačit aby nebyl odstrčený? Na to mu nemusí stačit celej život :mrgreen: A teď Vážně zvaž situaci, moje dcera začala mít problémy se školkuo ve 4 letech, tedy už tam rok chodila, vše se stupňovalo a já věděla že je to špatné, taky mi říkali že je to žárlivost. No skončila s bolestmi břicha, zvracením a špatnými jater.testy. Do školky v září (5let)nastupovala s kamarádkou s tím že bude vše OK, ale nebylo, od listopadu opět problémy a já začala koukat i na školku jinak a všímala si reakcí učitelek atd. No problém skončil s přestupem na jinou školku. Opravdu já nejsem tedy zastáncem vydržet, především když sem doma s druhým dítětem a to starší to ví. Zamysli se jaký syn je a zda opravdu nemá trauma ze školky. Nebo chce tebou jen manipulovat.
To sou rady co? Každá vychází ze svých životních situací a ty budeš muset taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
12.1.17 14:43

Mame to podobne..

Syn bude mit v lednu4roky v zari nastoupil do skolky s usmevem, po tydnu byl nemocny takze byl tyden doma, jakmile jsem ho vedla do skolky ja byly brecici sceny tak ho zacal vodit pritel,29zari jsem porodila dceru syn byl s nama doma protoze ho 18 rijna cekalo vysetreni strev, den pred narkozou musely byt streva ciste jakze mel kapacky a projimavy roztok a kapacku kterou mu zavadeli nosem, po navratu domu to zaclo, do skolky nechce boji se ze se mu tam uz nelibi, u vseho fnuka treba jsem mu rekla ze jdeme do skolni jidelny uz brecel protoze asi nevedel co ma od toho cekat, jsem bezradna chci aby byl mezi detma jenze on proste odmita do te skolky jit :,( :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15167
12.1.17 14:46

Nechala bych si ho ještě rok doma, v této popsané situaci určitě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10987
12.1.17 14:50

@Lucii32 No asi takhle: je toho na něj moc, takových změn! Nový přírustek do rodiny, „nemocný“ taťka, školka. Většina dětí si projde obdobím „já nechci do školky“ třebas i s pláčem a scénami, a to i děti, u kterých se žádné jiné změny nedějí. Takže máš teď na výběr: buď zatneš zuby a budeš pořád vysvětlovat, motivovat, povídat si o tom a dál ho tam vodit, nebo ho stáhneš a dáš až od září. Já osobně důrazně doporučuji první variantu.
Ale měli jste si to promyslet dřív. On nástup do školky v době, kdy je doma novorozenec, je to nejblbější, co může být. Starší dítě pak může (a často má) pocit, že ho tam odkládáš, abys měla klid na miminko. A speciálně pokud i manžel byl v té době doma, mohl se cítit odsrtčený… Dělej si čas jen pro něj (třeba když dcerka spí, nebo tatínek může hlídat) a hodně si povídejte. Já třeba pořád říkám synovi, že si chodí do školky od ségry naopak odpočinout, že my děláme samé nudné věci (uklízíme, nakupujeme, vaříme) a tak ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4698
12.1.17 15:52

@Lucii32 Tak ho nech doma a školku zkuste v září. Však ono mu nic neuteče, kolektivu, školky, školy, učitelek si užije v životě více než dost :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10987
12.1.17 22:01

@Alušáček Neutece-ale nauci se, ze kdyz dostatecne otravuje, tak ho maminka necha doma ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4698
12.1.17 22:30
@unuděná píše:
@Alušáček Neutece-ale nauci se, ze kdyz dostatecne otravuje, tak ho maminka necha doma ;)

No a? V tomle věku to snad nevadí, pokud je možnost, neváhala bych a měla dítě doma. Já jsem školku nesnášela, mamka byla doma se sestrou, taky jsem chtěla být s nimi. Bylo mi to umožněno a v 5letech už jsem šla do školky s nadšením. Děti se mění, za půl roku může být vše jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10987
13.1.17 07:31

@Alušáček No,ja razim duslednost.Kdyz uz rodice jednou pro neco rozhodnou, meli by si za tim stat :nevim: Samozrejme to ale vyzaduje dopredu vice uvazovat.Me by ani nenapadlo dat dite prvne do skolky v dobe, kdy se mu ma narodit sourozenec. Casto radim maminkam dite stahnout, ale to, ze se tam netesi a rika, ze tam nechce pro me neni argument.Muj 4letak to taky obcas zkousi, ale vidim na nem, ze mu to celkove prospiva a ze to potrebuje.Ale tohle musi kazda maminka rozhodnout dle ditete a sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama