Proč si nevezmete hypotéku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.18 14:22
Proc si nevezmete hypoteku?

Prosim o anonym, jelikoz jsem tu vcelku proflakla a budu mluvit o konkretnich lidech kolem me, aby se nekdo nepoznal ;)
Chci jen predem rict, ze nikoho nekritizuji, at kazdy bydli jak uzna za vhodne, jen se chci asi vyzpovidat z toho, co se deje uz xlet kolem me/nas.
S manzelem jsme spolu pres deset let, mame dve deti. Dali jsme se dohromady mladi, jeste studujici, s holou zadnici :) jelikoz jsem sama (jedinacek) a mam pomerne mlade rodice, kteri znaly meho manzela drive nez ja, zrekonstruovali jsme si druhou část domu (proporcne byl nastaven jako dvougeneracni) a jiz desatym rokem tady bydlime v oddelenem 4kk jen se spolecnou zahradou.
Vztahy jsou celou dobu v poradku, energie se plati zvlast, veci na zahrade a na domu zvenci napul. Manzel ma pekny příjem, ja jsem zatim doma- to rikam proto, ze bychom lidove receno na hypotéku s prijmem v pohode „dosahli“ale na m se nechce se zavazovat, kdyz vlastne nemusíme…uvítala bych jeden pokoj navic, to urcite, ale bez toho dokazu fakt zit. Jenze vesmes vsichni kamaradi a znami kolem nas maji vysoke hypoteky a ac treba meli moznosti ubrat z naroku na velikost domu, cenu kuchyne (300tisneni problem) atd neudelali to a vzali si strop na co dosahli ikdyz prijmy patri do nizsiho prumeru. Vetsina z nich ma problemy se splacenim, setri na obleceni a jidle atd. Nekdy to bez hypo nejde,.toje jasne, ale me uz unavuji ty vecne. otazky: proc proboha mejdete do sveho? Vzdyt na to mate, ne? Manzel odpovidauz po svem-rodice starnou a pra ce kolem domu fura a kdy by to delal…odpoved co vam.je do toho, muzete byt ve svem? :roll: takze tak, asi an nevim co po Vas chci…radu jak odpovidat, nazor? Diky :palec:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 31.01.18 14:25

No ale oni nebydlí se svém, jejich dům vlastní banka.. :nevim: jsou to řeči mimo. Vy se určitě kvůli tomu nezadlužujte.

carsa
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 31.01.18 14:25

A proč to řešíte? Je každého věc, jak žije. Pokud vy jste takto spokojení, je to jen dobře.

PaníBovaryová
Závislačka 3739 příspěvků 31.01.18 14:27

Odpovidej tak jak to je - to bychom byli idioti, kdybychom si na hrb vzali tak velkou hypoteku, jak mate vy, kdyz muzeme bydlet ve svem i u rodicu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.18 14:28

@carsa jak rikam, nechtela jsem nikoho kritizovat nebo urazet, jen resim ty vecne dotazy, jedna znama mi porad posila nabidky. novych drevostaveb, ze by nam to urcite sedlo :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.18 14:29

@PaníBovaryová jo, tak takhle jsem minule reagovala a bylo mi receno (na vecirku pred spolecnou novou sousedkou-fakt super) ze se hold nikdy nevymanime z vlivu rodicu a oorad bude jako deti.

Netopirek
Echt Kelišová 7604 příspěvků 31.01.18 14:30

Jednou barák zdědíš ne? Takže do úplně cizího peníze necpete. Takže není důvod.

Já celkově nechápu posedlost vlastního bydlení za každou cenu. Prostě ne každý může žít ve svém a bylo by lepší se s tím smířit.
A odpověď? Že si radši užíváte peníze jinak a stáří plánujete v pečovatelském domově :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.18 14:30

@Paola21 tuhle vetu presne rika manzel :mrgreen:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9146 příspěvků 31.01.18 14:31

Řekla bych, ze jste spokojení a po vlastním bydlení netouzite. Dal bych to neřešila. Do nás zase každy reje, proč stavíme dům, když mame byt a ze je to drahé a ze budeme dlouho splácet a ze je to na vesnici a a a :mrgreen: lidi mají porad neco. Musíš je mít na háku

Šarlota4
Echt Kelišová 9521 příspěvků 31.01.18 14:31

Neres to. Osobne bych bydlet jako vy nechtela, ale vy jste tam stastni a spokojeni. To je to nejdulezitejsi. Takze ma odpoved by byla “ jsem takto stastna a je to NASE spolecne rozhodnuti”. A to bych rekla tem blizsim. Znamejm bych rekla at se staraji o sebe.

markyj
Závislačka 3968 příspěvků 31.01.18 14:31

Tak každý by prostě s rodiči bydlet nechtěl :nevim: a raději platí hypotéku a šetří na oblečení, to je přeci každého věc :nevim:
Kamrádka s manželem bydleli u tchyně a bydlení se neosvědčilo. Vzali si hypotéku a postavili si baráček a jsou šťastní.
Já bych říkala známým, že s rodiči vycházíte skvěle, baráček bude jednou váš a o jiném bydlení neuvažujete a hotovo

lasička1
Echt Kelišová 8011 příspěvků 31.01.18 14:32

Každý bydlí tak jak to vyhovuje jemu. Pokud vztahy mezi sebou mátě dobré, dům je rozdělený, 4kk mě přijde dobrý standart, tak nevidím důvod na tom něco měnit. Radši bych si peníze užila-dovolené, výlety, večeře, ev. jiné zájmy.
A myslím, že není dobré mít jediným, hlavním žroutem peněz bydlení. To brzy omrzí všechny. A hlavně žijeme jen jednou a celý aktivní život obracet každou korunu, jenom aby sem měla super bydlení? To opravdu ne.
Ale co známe z okolí i rodiny, tak většina společného bydlení je jedna veliká katastrofa.Od hádek, nadávání, naschválů. Tak 80 % bydlení je problémový a zbytek si žijí v poklidu. Budete patřit do druhé skupiny. Važte si toho.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.18 14:32

@Netopirek ta pulka je samozrejme i psana na nas, jak rikam je to koser. Fakt je, ze kamarad zije v Norsku a tvrdi, ze tam vsichni protaci oci nad tim, jak bezne je tady vlastnit nemovitost, tam je vetsina pry v najmu.

markyj
Závislačka 3968 příspěvků 31.01.18 14:33

@Tichošlápek a nás zase lidi řešili, proč ještě stavíme chatu když máme barák :lol:

PaníBovaryová
Závislačka 3739 příspěvků 31.01.18 14:34
@Anonymní píše:
@PaníBovaryová jo, tak takhle jsem minule reagovala a bylo mi receno (na vecirku pred spolecnou novou sousedkou-fakt super) ze se hold nikdy nevymanime z vlivu rodicu a oorad bude jako deti.

A toho dotycneho tazatele to tak strasne trapi, ze to resi. No to je hodny! 8) Kolik je vam roku?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama