Prodej snubních prstenů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.18 17:49
Prodej snubních prstenů

Ahoj,
jsem půl roku rozvedená, manžel utekl za mladší. S tím už nic nenadělám. Spíše se chci poradit. Budou vánoce a já nemám peněz na zbyt. Na dárky pro děti, to ano. Ale už mi např dosluhuje noťas, starší má jet se školou na hory, amně se nechce sahat do rezervy co mám, pokud nehoří. Jde o to, že mám doma snubní prsteny. Ex ho nenosil a já ho samozřejmě dávno odložila. Napadlo mě je prodat. Do zastavárny samozřejmě ne. Uvažovala jsem o výkupu zlata ve zlatnictví. Prsteny byly drahé. Stály tenkrát 32tis a cena zlata neklesla. Máte s výkupem zlata zkušenosti? Dostala bych za ně o hodně méně, než jsou koupené? Děkuji za případné zkušenosti.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 13120 příspěvků 19.11.18 17:52
@Anonymní píše:
Ahoj,
jsem půl roku rozvedená, manžel utekl za mladší. S tím už nic nenadělám. Spíše se chci poradit. Budou vánoce a já nemám peněz na zbyt. Na dárky pro děti, to ano. Ale už mi např dosluhuje noťas, starší má jet se školou na hory, amně se nechce sahat do rezervy co mám, pokud nehoří. Jde o to, že mám doma snubní prsteny. Ex ho nenosil a já ho samozřejmě dávno odložila. Napadlo mě je prodat. Do zastavárny samozřejmě ne. Uvažovala jsem o výkupu zlata ve zlatnictví. Prsteny byly drahé. Stály tenkrát 32tis a cena zlata neklesla. Máte s výkupem zlata zkušenosti? Dostala bych za ně o hodně méně, než jsou koupené? Děkuji za případné zkušenosti.

no počítej že dostaneš zlomek ceny

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2267 příspěvků 19.11.18 17:54

Za zlato dávají určitou cenu za gram podle karátů. V životě ti to cenu prstenu nevrátí ani ze čtvrtiny. Za dva jemňounké zlaté řetízky a 2 přívěsky, (jeden byl dost těžký) jsem dostala před pár lety kolem 4000Kč. Oni neberou cenu a opracovánítoho výrobku, protože to roztaví a používají k opravám. Spíš bych z toho nechala udělat jiný šperk.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2267 příspěvků 19.11.18 17:55

A jinak, cena zlata za gram se dá dohledat na internetu a nikdo ti nikde víc nedá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.18 17:56

@ka2ka Ale četla jsem, že v konkrétním zlatnictví je před klientem roztaví, zváží, ověří ryzost a vyhodnotí cenu. Tady nejde o prsteny jako takové, ale o to, že zlato má stejnou hodnostu, jedno kdy koupené. Tak snad jen zlomek ceny to nebude.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.18 17:58

@Aduš8 No právě, na co mi budou ležet doma, když z nich alespoň něco můžu mít.

Kriss Tina
Kelišová 5979 příspěvků 19.11.18 17:59
@Anonymní píše:
@ka2ka Ale četla jsem, že v konkrétním zlatnictví je před klientem roztaví, zváží, ověří ryzost a vyhodnotí cenu. Tady nejde o prsteny jako takové, ale o to, že zlato má stejnou hodnostu, jedno kdy koupené. Tak snad jen zlomek ceny to nebude.

Ale těch 32000kc nebyla hodnota jenom surového zlata, to byla práce, materiál atd. Když to roztavi bude za to max čtvrtina ceny…

AnastazieB
Echt Kelišová 8414 příspěvků 19.11.18 18:00

Ano, zlato má asi stejnou cenu, možná i vyšší, ale ty prstýnky nestály 32 tis. kvůli množství zlata, ze kterého jsou vyrobené, ale kvůli té práci, kterou do nich někdo vložil. A tyhle peníze ti nikdo vracet nebude.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2267 příspěvků 19.11.18 18:01
@Anonymní píše:

Jenže to zlato samotné nemá cenu toho prstenu, daleko větší část ceny stojí opracování, značka…

arinecka
Kelišová 5178 příspěvků 19.11.18 18:04
@Anonymní píše:

Ve zlatnictví dostaneš určenou cenu za gram zlata a hotovo. Takže je fuk kolik prsteny stály. Zkus pohledat kde dávají nejvíc kč za gram a nebo můžeš zkusit prsteny prodat někde na netu. Třeba je někdo koupí, máš k nim doklad?

andelka83
Generální žvanilka 20172 příspěvků 19.11.18 18:05

Já jsem si prsteny nechala taky. Napřed jsem uvažovala že je prodám,ale nakonec jsem si je nechala, právě z toho důvodu,že by se prodaly jen podle gramů,za cenu zlata. Samozřejmě stály mnohem víc,jenže to je už práce, značka, kameny atd. a to se nezohledňuje.

Šarlota4
Extra třída :D 10045 příspěvků 19.11.18 18:08

Myslim, ze vetsi sluzbu udelaji kdyz si je schovas a nechas ke detem na roztaveni a udelani jednou vlastnich. Usetris jim hodne penez.

ka2ka
Extra třída :D 13120 příspěvků 19.11.18 18:11
@Anonymní píše:

no jestli si představuješ že dostaneš 30 000 tak je to sakra naivní, kukala jsem že v plzni dávají kolem 800kč za g takže i když to před tebou roztaví a zváží tak prostě nedostaneš 30 000 :nevim:

ka2ka
Extra třída :D 13120 příspěvků 19.11.18 18:15

no a někde jen 500kč za g

P-aulin-a
Kecalka 109 příspěvků 19.11.18 18:15
@Anonymní píše:
Ahoj,

zrovna minuly tyden jsem resila to stejne. prsteny puvodne staly 28tis oba a ted jsem dostala za snubak, zasnubak a retizek dohromady 4tisice. Je to opravdu malo, ale ja uz je mela doma par let a nikdy je nosit nebudu + penize se pred vanocemi hodi. Muj soucasny partner odmitl pouzit tohle zlato na nase budouci prsteny, jinak tohle by byla dalsi varinta.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >