Program strašně narychlo

Anonymní
7.6.21 21:24

Program strašně narychlo

Hezký večer.

S přítelem spolu nebydlíme, protože oba pracujeme jinde a zatím to nejde skloubit. přítel ale neumí plánovat, ač už je určitého věku. Tím mě dostává do určitého diskomfortu, protože prostě musím odmítnout a on se pak tváří hrozně anebo je naštvaný. Tak třeba - před hodinou mi napsal, jestli nechci jet na wellnes (super), ale ve středu a ve čtvrtek anebo ve čtvrtek a v pátek. Jenže já chodím do práce, máme tam porady, už mám naplánovaný i další program… A o víkendu zase budu sama. On pracuje v nepřetržitém provozu, takže chápu, že holt o víkendu někdy musí urgentně anebo mají nějaké povinnosti, ale tohle je hrozné.
Napadá vás, co s tím? Zatím to ukončit nechci.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24773
7.6.21 21:34

Pokud někdo nechápe, že si jen tak ze dne na den nelze vzít dovolenou, tak to fakt nemá perspektivu.
S někým tak sebestředným fakt nechceš absolvovat vyšetření děti u doktorů, tridni schůzky, narozeninové oslavy, vyzvedávání ze školky, vožení na krouzky, naplánování opraváře na kotel, nákupu na víkend a o pokrytí hlídání dětí o prazdninacuh ani nemluvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11424
7.6.21 21:59

Resili jste to spolu?
Muzete si treba vzdy v nedeli sednout, projet diar na dalsi tyden, hodit tam spolecne akce a zbytek casu vam zbyde jak chcete. Da se to propojit i online, ale musi se chtit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
986
7.6.21 22:01
@Anonymní píše:
Hezký večer.S přítelem spolu nebydlíme, protože oba pracujeme jinde a zatím to nejde skloubit. přítel ale neumí plánovat, ač už je určitého věku. Tím mě dostává do určitého diskomfortu, protože prostě musím odmítnout a on se pak tváří hrozně anebo je naštvaný. Tak třeba - před hodinou mi napsal, jestli nechci jet na wellnes (super), ale ve středu a ve čtvrtek anebo ve čtvrtek a v pátek. Jenže já chodím do práce, máme tam porady, už mám naplánovaný i další program… A o víkendu zase budu sama. On pracuje v nepřetržitém provozu, takže chápu, že holt o víkendu někdy musí urgentně anebo mají nějaké povinnosti, ale tohle je hrozné.

Napadá mě, co s tím. Najít si takového, s kterým si budete vyhovovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16871
7.6.21 22:04

No tak začni plánovat ty.

To fakt nemusí dělat ten kdo má pindíka, ale ten, komu to jde lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2435
7.6.21 22:11

Kdysi jsem to zazila..ja chodila do prace, on ico v realitach..super plan, pozitri jedem do amstru na 3 dny apod…„tak si to nak zarid, hod se marod, ti daj dovolenou ne..nemuzes odejit driv, tak prijdes pozdeji..no a co“… hrozne me to stresovalo, ja neumim k praci takhle pristupovat, na druhou stranu jsem ho nechtela zklamat a z jeho ust vse znelo hrozne snadne..no nevydrzelo to, nechapali jsme navzajem sve rezimy..ale podotykam, ze me bylo asi 21, dnes bych se vyhranila a dala mu jasne najevo co a jak a on by to nejspis nepochopil :nevim: proste ne vzdy se lidi potkaj, jak maj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 22:12
@Ou píše:
No tak začni plánovat ty.To fakt nemusí dělat ten kdo má pindíka, ale ten, komu to jde lépe.

To jsem zpočátku dělala a pak se stalo, že jsem někde mnoho hodin (třeba 6, 8) trčela sama, protože on to nezvládl, ač předtím odkýval.

• Citovat
  • Nahlásit
7.6.21 22:16

Jestli má nepředvídatelnou pracovní dobu, taky jsem se s tím setkala, můžeš se posnažit a nějaké volno na poslední chvíli si urvat, jak je to jen možné. Například zmiňované porady jsou pro mě téměř synonymem ztráty času. Samozřejmě záleží, jaký máš v práci manévrovací prostor. Volný čas jsem si v takovém případě organizovala předběžně, abych byla flexibilní pro partnera a zároveň neseděla doma jako buchta, kdy zavolá…
Jestli má v zásadě naplánovanou pracovní dobu dopředu, prostě se ho zeptej a plánujte spolu, jak už tady zaznělo.
Je to celé jen otázka komunikace a organizace, i když samozřejmě nesouladné pracovní doby nejsou úplně snadno řešitelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22636
7.6.21 22:23
@Anonymní píše:
Hezký večer.S přítelem spolu nebydlíme, protože oba pracujeme jinde a zatím to nejde skloubit. přítel ale neumí plánovat, ač už je určitého věku. Tím mě dostává do určitého diskomfortu, protože prostě musím odmítnout a on se pak tváří hrozně anebo je naštvaný. Tak třeba - před hodinou mi napsal, jestli nechci jet na wellnes (super), ale ve středu a ve čtvrtek anebo ve čtvrtek a v pátek. Jenže já chodím do práce, máme tam porady, už mám naplánovaný i další program… A o víkendu zase budu sama. On pracuje v nepřetržitém provozu, takže chápu, že holt o víkendu někdy musí urgentně anebo mají nějaké povinnosti, ale tohle je hrozné.

kupte si plánovací kalendář a tam si vyznačte směny v práci a akce- kdy volno nelze a kdy je volný plánovací prostor - moc doporučuju, předejde se hádkám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1157
7.6.21 22:32

Otázkou je, bude-li to vůbec někdy skloubitelné, když se nezvládnete dohodnout ani na výletě. :think: Pak se sestěhujete a budete neustále řešit, že se nevidíte, že on nic nedělá nebo nevaří, on zase, že nemá navařeno, když to očekával a že kolem něho neskáčeš, když zrovna je doma. :nevim: Jestli s tebou chce jet na wellness, tak je snad automatické zjistit si, kdy můžeš, ne? Tak mu napiš do kalendáře, kdy máš volno a nějak to můžete dát dohromady. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 23:50
@Sedmnactnulajedna píše:
Jestli má nepředvídatelnou pracovní dobu, taky jsem se s tím setkala, můžeš se posnažit a nějaké volno na poslední chvíli si urvat, jak je to jen možné. Například zmiňované porady jsou pro mě téměř synonymem ztráty času. Samozřejmě záleží, jaký máš v práci manévrovací prostor. Volný čas jsem si v takovém případě organizovala předběžně, abych byla flexibilní pro partnera a zároveň neseděla doma jako buchta, kdy zavolá…
Jestli má v zásadě naplánovanou pracovní dobu dopředu, prostě se ho zeptej a plánujte spolu, jak už tady zaznělo.
Je to celé jen otázka komunikace a organizace, i když samozřejmě nesouladné pracovní doby nejsou úplně snadno řešitelné.

Je zaměstnanec, ve vedoucí pozici, takže pracovní dobu má třeba 7-16, on ale někdy jde dobrovolně na 6, aby něco pohlídal a v práci je dobrovolně třeba zase do 19, 20, protože si uprostřed dne zajede k doktorovi, na úřad, za sportem, na zahradu… Tohle se nedá u něj předvídat, to jsem vzdala. A víkendy chce být taky v práci, třeba ne celou sobotu, ale třeba do 14, do 15. On neřekne, ale já pochopila, že tam třeba odpoledne kouká na TV. Prostě to nějak neřeší. Pro mě je mnohdy záhadou, že se někdy objeví dva dny volna. Jinak v práci mají nějaké cykly, to vědí snad jen oni, jak to je. A někdy to asi ani na nich nezávisí.

Já jsem taky zaměstnanec, který ale hodně pracuje z domova, takže se očekává, že 8-16 budu k dispozici. Můžu samozřejmě občas něco si vyřídit, ale musím být na telefonu a mailu a nechci toho moc zneužívat. A o víkendech sedět doma a ve všední dny si brát dovolenou? Navíc mám tento týden program už daný. Ano, něco by asi šlo přesunout.

• Citovat
  • Nahlásit
1422
8.6.21 00:04

A co jet na Wellness o víkendu, ale s jiným přítelem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24773
8.6.21 05:36

Upřímně mě děsí i pracovní morálka dotyčného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
917
8.6.21 05:59
@Svistice píše:
Upřímně mě děsí i pracovní morálka dotyčného.

To mi připomnělo chlapovu plánovačku v práci, ta je taky schopna přijít na dvě v noci. :D A nikdo neví, kdy a jak tam bude. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
986
8.6.21 06:28
@Anonymní píše:
Je zaměstnanec, ve vedoucí pozici, takže pracovní dobu má třeba 7-16, on ale někdy jde dobrovolně na 6, aby něco pohlídal a v práci je dobrovolně třeba zase do 19, 20, protože si uprostřed dne zajede k doktorovi, na úřad, za sportem, na zahradu… Tohle se nedá u něj předvídat, to jsem vzdala. A víkendy chce být taky v práci, třeba ne celou sobotu, ale třeba do 14, do 15. On neřekne, ale já pochopila, že tam třeba odpoledne kouká na TV. Prostě to nějak neřeší. Pro mě je mnohdy záhadou, že se někdy objeví dva dny volna. Jinak v práci mají nějaké cykly, to vědí snad jen oni, jak to je. A někdy to asi ani na nich nezávisí.Já jsem taky zaměstnanec, který ale hodně pracuje z domova, takže se očekává, že 8-16 budu k dispozici. Můžu samozřejmě občas něco si vyřídit, ale musím být na telefonu a mailu a nechci toho moc zneužívat. A o víkendech sedět doma a ve všední dny si brát dovolenou? Navíc mám tento týden program už daný. Ano, něco by asi šlo přesunout.

Vše je je otázka priorit, má-li takové možnosti si to takhle uspořádat, tak zvláště. No a ty zjevně priorita… nejsi. Sorry :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat