Prohlížení ručiček

137
21.5.21 12:22

Prohlížení ručiček

Zdravím, mám 11-týdenní dcerku a chci se zeptat, kdy by si mĕla začít prohlížet ručičky. Vím, že každé dítě má jiné tempo, ale tchyně už to několikrát zmínila, jak si její dĕti prohlížely ručičky kolem 3 měsíců a já jsem z toho nervózní, malá se jinak zdá ve všem ostatním v normě nebo i napřed (např. pase koníky krásnĕ už delší dobu)… Jinak ručičky si strká do pusy, ožužlává, kroutí, když něco dám před ní - malou hračku - natahuje se po ní obouruč a chce strkat do pusy, myslím, že asi normál? :)
Tak jak je to s těmi ručičkami? Kdy to Vaše dĕti začaly dělat, popř. je tu někdo jehož dítĕ si ruce neprohlíželo a je normální? :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8068
21.5.21 12:24

To jsem nikdy nesledovala, vubec netusim, ze je to dulezity :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5545
21.5.21 12:30

Netuším, možná dělala.. možná vůbec nee… to jsem nesledovala. Vím že ve 2,5m poprve chytla do ruky hračku na hrazdě, ale že by si ruce prohlížela… :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
21.5.21 12:31
@Tarjei píše:
To jsem nikdy nesledovala, vubec netusim, ze je to dulezity :lol:

Tak já taky nevím, jak moc to je důležité, jsem prvorodička, proto zjišťuju :D
Myslím, že snad proto, aby si jako ty ruce uvědomila a začala je používat cílenĕ k uchopení věcí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
21.5.21 12:33
@Veru1987 píše:
Netuším, možná dělala.. možná vůbec nee… to jsem nesledovala. Vím že ve 2,5m poprve chytla do ruky hračku na hrazdě, ale že by si ruce prohlížela… :nevim: :nevim:

Tj, hračky už si taky chytí, nebo do nich bouchá :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2593
21.5.21 12:36

Treba si je prohlizi, kdyz se nedivas :lol: :lol: nevim, taky jsem cetla, ze to deti delaj..dcera to nikdy nedelala..ne nejak extra :nevim: ony si je neprohlizej, jak zhulenci ve filmu :D..treba v nich neco drzi a kouka na to, nebo do neceho strci a vnima, ze to udelala ona a svoji rukou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8068
21.5.21 12:36

@taralevoe ja mam deti tri..nejak si ani nepamatuju, ze by se me na tohle pediatr ptal..a uprimne, svou drahou tchyni jsem brzo po prvnim porodu zacala vnimat stylem jednim uchem tam, druhym ven. Placala desivy kraviny :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10886
21.5.21 12:40

Taky nevím, že by si moje děti prohlížely ručičky. Jestli ony to ty naše maminky a tchyně nepozorovaly spíš proto, že tenkrát žádné hrazdičky a podobně moc nebyly. Nanejvýš nám do ruky vrazily chrastítko. Dnešní miminka mají těch podnětů prostě víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
21.5.21 12:42
@Melodie91 píše:
Treba si je prohlizi, kdyz se nedivas :lol: :lol: nevim, taky jsem cetla, ze to deti delaj..dcera to nikdy nedelala..ne nejak extra :nevim: ony si je neprohlizej, jak zhulenci ve filmu :D..treba v nich neco drzi a kouka na to, nebo do neceho strci a vnima, ze to udelala ona a svoji rukou..

Zhulenci ve filmu :mrgreen: :lol: :lol:
Tak tchyně tvrdí, že tak přesně to její děti (asi teda i můj chlap :D ) dělaly :mrgreen:
A na YouTube jsem našla video mimina asi z USA, které si přesnĕ tak prohlíželo tak jako nevím, nakolik to je důležité (ale možná bylo mimino taky zhulené) :pankac: :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2593
21.5.21 12:44
@taralevoe píše:
Zhulenci ve filmu :mrgreen: :lol: :lol:
Tak tchyně tvrdí, že tak přesně to její děti (asi teda i můj chlap :D ) dělaly :mrgreen:
A na YouTube jsem našla video mimina asi z USA, které si jříkal přesnĕ tak prohlíželo tak jako nevím, nakolik to je důležité (ale možná bylo mimino taky zhulené) :pankac: :potlesk:
:lol: :lol: treba si tchyne mysli, ze to delaj cely den..normalne ji priste rekni, ze doma to dela, ale asi uz ma nakoukano :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
21.5.21 12:48
@Melodie91 píše: :lol: :lol: treba si tchyne mysli, ze to delaj cely den..normalne ji priste rekni, ze doma to dela, ale asi uz ma nakoukano :mrgreen:

:lol: :lol: :lol:
Dobrá rada… já vím, tchyni brát s rezervou, ona má sice 3 děti, ale od 80. a začátku 90. let se mnohé změnilo a hlavně už si taky nemusí všechno pamatovat :mrgreen: Mně je 38 a mám první dítĕ, počkala jsem si, nebylo s kým. A moje máma, když mi radí (mĕla jen mĕ), tak už kolikrát taky neví a říká věci, které jsou už mimo a to poznám na první dobrou, i když mám málo zkušeností. Ale tu tchyni člověk nějak řeší víc no :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8068
21.5.21 12:52

@taralevoe doporucuju vsechno odkejvat a vubec neresit, co vyklada :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64467
21.5.21 13:02

@taralevoe neřeš tchyni.. Sama jsi napsala, že každé dítě je jiné.. Např pro nejmladšího jsou ruce největší zábava.. Starší na nějaké prohlížení rukou kaslali :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1315
21.5.21 13:04

Připrav se, bude hůř :lol: plazeni, lezení, chození, lezení, nočník… No hrůza jakmile to nebude ještě dřív než její děti a to už má ve vzpomínkách taky zkreslené :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3962
21.5.21 13:05

No děti mám dvě, obě jsou v pořádku, ale jestli si prohlizely nebo neprohlizely ručičky, to jsem nikdy nezkoumala a sama od sebe si toho ani nevšimla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat