Prolaktimenie a problémy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

HJA
Stálice 53 příspěvků 29.01.18 19:59
Prolaktimenie a problemy

Ahoj Jsem tu nova a jdu za Vami s radou/dotazem. Moc jsem tu nenasla diskusi o prolaktinemii. S manzelem se snazime 4 roky o miminko a v Breznu 2017 se mi uplne zastavila menstruace. V Prosinci jsem byla na gynde a ted v Lednu mi doktor oznamil ze mam prolaktemii s hodnotou 1160. Neco jsem o tom precetla ale nevim co vse ocekavat. Mel to nekdo z Vas? A jak vse probihalo? Mam uz ted od te zastavy menzes take temer kazdodenni bolest hlavy, ale z prasku uz me boli zaludek. A nejvic me vzdy boli, jakoby tlaci za ocima.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

harpyje
Extra třída :D 10663 příspěvků 29.01.18 21:01

Ahoj, já ji měla, ale takové problémy jako ty jsem neměla nikdy. Máš nějaký prolaktinom?

A chápu dobře, že prolaktinemii ti diagnostikovali až teď v lednu a už tě z nasazených léků bolí žaludek? to bereš nějaký velký dryák?

Aleklu
Nováček 10 příspěvků 29.01.18 21:04

Já jsem měla hodnotu prolaktinu 6000, taky jsem neměla menstruaci. Udelali mi magnetickou rezonanci, kde zjistili že mám na hypofyze nádor, po nasazení léčby se nádor začal zmenšovat a začaly se mi upravovat i hodnoty prolaktinu. Pak jsem do několika měsíců otěhotněla. Byla jsem teda i v těhotenství na magnetické rezonanci, jestli nador neroste, což se naštěstí nepotvrdilo. Bohužel jsem nemohla kojit.

Kikulele
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 29.01.18 21:10

@HJA no vim oc jde ale ja jsem mela stanovenou prolaktinemii s kodnotou 1560.ale doktorka v CARu me bohuzel neupozornila na to ze pred odberama nesmim sportovat i kdyz vedela ze aktivne jezdim na kole.Pri fyzicke namaze se prolaktin zveda prirozene sam. Dostala jsem leky Dostinex brala jsem pul tablety 2× tydne.Pote jsem byla odeslana na endokrinologii a bavila jsem se s tou doktorkou a rikala jsem ji to ona at to hnedka vysadim.pri dalsich odberech pri dodrzeni toho ze nebudu sportovat bylo vse v poradku. A jako diagnozu me urcila syndrom polycistickych vajecniku.Muj cyklus jsem mela pri trose stesti tak jednou za 3-4mesice. Nakonec jsme s patrnerem podstoupily IVF a vypadato ze se zadarilo na prvni pokus koncim 16tt.(Duvod ivf byl i priteluv spermiogram).

HJA
Stálice 53 příspěvků 29.01.18 21:38

@harpyje
Nene, zaludek me boli z prasku na hlavu, s bolesti hlavy nemohu fungovat. Jenze me doktor posilam na neurologii a tam jdu za 20.2.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 13:43

@Aleklu
Muzu se zeptat proc jste nemohla kojit? Mam taktez hyperprolaktinemii, adenom a bez souvisleho brani dostinexu nemam menstruaci. Snazime se tak me to potencialne zajima. Pak po porodu se hned zase bere dostinex nebo jak se postupuje? Dekuji. M.

Aleklu
Nováček 10 příspěvků 30.01.18 23:44

Já jsem před prvním těhotenstvím nebrala dostinex, ale medocriptine, tyto léky jsem měla 14 dní před porodem vysadit aby se mi spustilo mléko. Ale i přesto, že jsem 14 dní přenášela, tak jsem žádné mléko neměla. Podle doktorky byla hypofyza moc utlumená. Po porodu mi doktorka předepsala dostinex, ale pokud bych kojila tak bych ho nebrala. Léky se dávají až když se přestane mimčo kojit. Druhého syna jsem taky nekojila, zase jsem neměla mléko, navíc mi v porodnici tvrdili, že kdybych maleho kojila mohl by mít z tech mych léků větší prsa, což se mi moc nezdá, ale už s tím nic neudělám.

HJA
Stálice 53 příspěvků 01.02.18 18:26

Me prijde ze mam cim dal castejsi bolesti hlavy a nejvic jakoby vzadu za ocima. Ty me take tlaci. Ale jsem porad hrozne unavena. Snad tam nebude jeste neco dalsiho. Z toho mam nejvetsi strach. Za posledni pulrok jsem zhubla 16kg a to jim uplne normalne.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 43122 příspěvků 01.02.18 18:30
@HJA píše:
Me prijde ze mam cim dal castejsi bolesti hlavy a nejvic jakoby vzadu za ocima. Ty me take tlaci. Ale jsem porad hrozne unavena. Snad tam nebude jeste neco dalsiho. Z toho mam nejvetsi strach. Za posledni pulrok jsem zhubla 16kg a to jim uplne normalne.

No chce to v prvni rade MR hlavy, at se vysetri hypofyza a dalsi mozkove struktury.

HJA
Stálice 53 příspěvků 01.02.18 18:33

@blumen
Musim vydrzet do 20.unora vsude maji neurologove narvano. I kdyz nechapu proc neberou prednostne v takovych pripadech. :nevim:

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 43122 příspěvků 01.02.18 20:03

@HJA tak neurolog teprve vystavi zadanku, MR muze byt i za 3 mesice, terminy jsou nacpane, on ma kazdy akutni problemy, no… hodne stesti.

harpyje
Extra třída :D 10663 příspěvků 01.02.18 22:45

@HJA - a máš tedy nějaký prolaktinom nebo to zatím nemáš zjištované?

Bolet hlavy - tlak za očima nemusí znamenat vůbec nic speciálního. Je to dost častá bolest, toho bych e nebála.
Ale co bereš na bolest? když tě bolí žaludek, nebereš dlouhodobě nějaký brufen? To se fakt dlouhodobě brát nedá.

HJA
Stálice 53 příspěvků 02.02.18 05:58

@harpyje mam namereny 1200, ale mleko mi netece nebo tak.

harpyje
Extra třída :D 10663 příspěvků 03.02.18 20:53

Nemyslela jsem hladinu prolaktinu. a le prolaktinom. no to je fuk. Tak a't se tp brzy vyřeší :)

HJA
Stálice 53 příspěvků 03.02.18 20:55

@harpyje ja nevim co to je?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama