Jsem v šoku - polycystické vaječníky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 10:05
Jsem v šoku - polycystické vaječníky

Zdravím,

byla jsem u své gynekoložky, kvůli opožděné MS a ta mi sdělila, že mám syndrom polycystických ovárií. Je mi 20 let, před rokem jsem vysadila HA a od té doby menses přišel buď tři měsíce po sobě pravidelně a nebo 2 měsíce vůbec. Nemám prý ovulaci, nejsem ani obézní (jak je na internetu uvedeno) - aktuálně 49 kg na 165 cm. Mám strach, co by to mohlo znamenat v případě, že bych chtěla otěhotnět. :,(
Poradila mi nasadit HA, což nechci, protože mi nedělala dobře. A nebo užívat inofolic s tim, že se to snad nějak srovná. Jaké jsou vaše zkušenosti?
Omlouvám se za anonym, citlivé informace.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 24.01.18 10:13

HA už bych určitě nebrala. Zkus ten inofolic, nech tělo odpočinout. Můžeš sama zjistit, jestli probíhá ovulace nebo ne měřením bazální teploty hned po probuzení ve stejnou dobu v ústech pod jazykem nebo v pochvě či konečníku. Pokud proběhla ovulace, dojde k zvýšení teploty minimálně o 0,2 stupně nad posledních 6 měření a zvýšená teplota se bude držet asi 10 až 14 dní až do menstruace. Vyhledej si o tom nějaké informace.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 10:31

@s.y.p.t.a Děkuji za radu. Bojim se neplodnosti. :(

Lekninka91
Extra třída :D 10421 příspěvků 24.01.18 10:44

Otehotnela jsem asi dva mesice po zjisteni PCO. Tohle se tezko dopredu odhaduje.. Tez jsem byla bez ovulace, cykly dlouhe i pres 80 dni. Doktor mi predepsal clostilbegyt a vyslo to v druhem cyklu.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 24.01.18 10:51

Já brala antikoncepci 15 let do 30, pak nastal problém s chybějící ovulací, menstruací, diagnostikovali mi polycystické vaječníky, mám nadváhu celý život…ale druhá strana, nakonec ta ovulace přeci jenom někdy musela být, protože se nám povedl syn ve 32 přirozeně, pak jsem 4 roky strávili umělým oplodněním a nic. Nicméně před rokem jsem se na to vykašlala, měla jsem problémy s kolenem a bez léků, stresů z otěhotnění se to všechno samo srovnalo a překvapivě jsem začala fungovat a vaječníky taky v pohodě. Mě z toho vychází, že to tělo se opravdu potřebuje vyčistit, hodit do klidu. Inofolic určitě není na škodu, trošku lepší strava, pohyb a hlavně méně stresu. Jsi ještě mladá tak bych to určitě netlačila dalšími hormony, jako jsem to dělala já a bylo to k ničemu. A perlička na závěr-jsem v 15 tt přirozeně po tom všem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 10:52

@Lekninka91 To se krasne cte, jsem rada, ze to neni nic definitivniho. Me doktorka ani nerekla v jakem je to stadiu, řekla mi jen, ze v pripade ze bych chtela otehotnet to muze trvat dele. 8o zakl.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 10:53

@kytkalenka Nadhera :srdce: Dekuji za povzbuzeni.

vertunka
Závislačka 4706 příspěvků 24.01.18 10:58

Neboj se nic. Ve dvaceti mi gynekolozka rekla to same, ze dokonce prirozene neotehotnim. Vysadila jsem tedy antikoncepci a cekala co se bude dit. Menzes jsem mela asi 5krat za celej rok. A pak jsem normalne trikrat otehotnela. Jednou to teda nevyslo, ale to nema s PCO nic spolecneho. Napotreti jsem otehotnela ani nevim jak :mrgreen:.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 11:06

@vertunka Tak to je taky parádní :lol: :kytka:

terinka4444
Hvězda diskuse 68368 příspěvků 24.01.18 11:10
@Anonymní píše:
@s.y.p.t.a Děkuji za radu. Bojim se neplodnosti. :(

no, u PCO je vysoká pravděpodobnost problémů s otěhotněním. Protože prostě nebývá ovulace. A nebo bývá nepravidelně. Ale dopředu řešit to nemá smysl.

terinka4444
Hvězda diskuse 68368 příspěvků 24.01.18 11:14
@Anonymní píše:
@Lekninka91 To se krasne cte, jsem rada, ze to neni nic definitivniho. Me doktorka ani nerekla v jakem je to stadiu, řekla mi jen, ze v pripade ze bych chtela otehotnet to muze trvat dele. 8o zakl.

no ano, protože nebývá ovulace, to značí ta vynechaná menstruace. Ale zase někdy más cyklus pravidelný, takže ta ovulace proběhla. Trvat déle to bude, protože když dva cykly nemáš ovulaci, tak je jasné, že nemůžeš otěhotnět. A taky při pokusu o otěhotnění se tak nějak ta ovulace počítá, kdy pravděpodobně bude a člověk se snaží okolo, aby byly spermie, když nevíš, kdy přijde, a u těch PCO chodí že člověk neví kdy, tak se zase špatně plánuje ten styk. Takže je předpoklad, že to prostě trvá déle. Ale definitivní neplodnost to jistojistě neznamená, jen nepříjemnou komplikaci. Vůbec není potřena se tím dopředu stresovat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 11:22

@terinka4444 Děkuji za objasnění a podporu ;)

terinka4444
Hvězda diskuse 68368 příspěvků 24.01.18 11:26
@Anonymní píše:
@terinka4444 Děkuji za objasnění a podporu ;)

já jsem zrovna ten případ, kdy to bylo fakt dlouhé, 7 let na první dítě. Ale i já nakonec mám dvě. A když to nepůjde, tak na to mají lék Clostilbegyt, ten u víc jak 80% žen s PCO docílí toho, že dozraje to jedno vajíčko a ovulace je. Já třeba nereagovala ani na ten Clostilbegyt, ale to je už fakt málo pravděpodobné. Tak se fakt dopředu nestresuj. Určitě to neznamená diagnózu neplodnost. A zrovna ovulace být můžeš a otěhotníš hned na první dobrou. Co je horší, je ta psychika, že se zablokuješ strachem z neplodnosti

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 11:29

@terinka4444 No to souhlasím. Psychika dělá moc. Jen mě překvapilo, že mi doktorka nabídla HA. To mi moc jako řešení nepřijde. :roll:

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 24.01.18 11:39

Oni lékaři tu HA často předepisují na tzv. úpravu cyklu. Ale jakmile se přestane hormonálka brát, problémy se vrátí.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný souboj Muže roku s ex Robinsonkou pokračuje: „Mlátil mě a podváděl!“

Jeden z nás tady lže, ale já to nejsem! Tohle je přesně věta, kterou se ohání... číst dále >

Workoholik Kopřivová si po návratu do Čech stěžuje: Potřebuji siestu!

Návrat do České republiky jí příliš nesvědčí! Veronika Kopřivová (27), známá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >