Pronájem bytu - rekonstrukce ano/ne

Anonymní
11.6.20 14:28

Pronájem bytu - rekonstrukce ano/ ne

Ahoj holky,
s mužem teď řešíme byt na pronájem. Je to pěkný 2+ 1. Ale je ještě původní. Cihlový s původní koupelnou (vana) a záchodem + Kuchyň. Elektřina je po revizi. Plyn to samé.

Pokoje vymalujeme a dáme nové lino. Tam problém není. Ale zasekli jsme se na tom, jak moc rekonstruovat. Za sebe bych vyměnila kuchyňskou linku a dala tam nové lino + ledničku. A záchod a koupelnu nechala tak, jak jsou (jsou tam takové ty staré dlaždičky). Jsou zachovalé. Jen bych do koupelny koupila nové umyvadlo, skříňku. Vymalovala. Prostě, aby se to zútulnilo. Ale muž má pocit, že by to chtělo nejlépe nové rozvody, samozřejmě nově obložit záchod i koupelnu. Dát tam jen sprchový kout.

Nutno říct, že nás docela tlačí čas, protože potencionální nájemníci by tam chtěli bydlet už za měsíc. A nechceme za to vysokou sumu.

Jak se na to díváte vy, co pronajímáte?? Má cenu to předělávat?? Nebo je to na pronájem jedno?? Nechci, abychom na tom teď makali a za čtvrt roku to bylo zdemolované.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1742
11.6.20 14:35

O kolik se zvysi tou rekonstrukci castka za pronajem a kolik vas to bude stat. Pak si spoctete za jak dlouho se vam ta investice do rekonstrukce vrati. Podle toho se rozhodnete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.6.20 14:40
@Simmcaa píše:
O kolik se zvysi tou rekonstrukci castka za pronajem a kolik vas to bude stat. Pak si spoctete za jak dlouho se vam ta investice do rekonstrukce vrati. Podle toho se rozhodnete. [/citace
Děkuju. Takhle to taky vidím. Za mě cca 150 tisíc za materiál a to ještě nepočítám čas, který bychom na tom strávili, a nájem bych mohla zvednout o max 1,5 tis - 2 tisíce. Asi bych do toho i šla. Ale děsí mně to, že to nájemníci zničí během chvilky a kauce nám to těžko pokryje.

Tak je to asi jasné. Pokud seženeme zájemce takhle, tak to necháme tak.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.6.20 14:44

Pokud jsou tam ochotni bydlet za současného stavu a dávat vám částku, která je pro vás OK, tak bych tam žádné velké akce nedělala. Respektive - byli by ochotní si za „hezčí“ byt připlatit? Já teď vrazila do nájemního bytu čtvrt mega a nic moc extra se tam nedělalo (hlavně komplet elektrika, povrchy, nějaké menší úpravy) a když si spočtu, za jak dlouho se mi to na pronájmech vrátí, tak to rozhodně zisková akce nebyla, plus byl byt měsíc bez nájemce. Ale byly to věci nikoliv kvůli estetice, ale kvůli bezpečnosti a celkové obyvatelnosti.
Anonym - finance.

• Nahlásit
  • Citovat
1742
11.6.20 14:44
@Anonymní píše:
@Simmcaa píše:
O kolik se zvysi tou rekonstrukci castka za pronajem a kolik vas to bude stat. Pak si spoctete za jak dlouho se vam ta investice do rekonstrukce vrati. Podle toho se rozhodnete. [/citace
Děkuju. Takhle to taky vidím. Za mě cca 150 tisíc za materiál a to ještě nepočítám čas, který bychom na tom strávili, a nájem bych mohla zvednout o max 1,5 tis - 2 tisíce. Asi bych do toho i šla. Ale děsí mně to, že to nájemníci zničí během chvilky a kauce nám to těžko pokryje.Tak je to asi jasné. Pokud seženeme zájemce takhle, tak to necháme tak.

Pri navyseni o 2000 (pred zdanenim) je navratnost 7-8 let. Rekonstrukce by asi sla dat do nakladu, to se mi nechce pocitat. Nesla bych do toho. Za 8 let to muze byt znicene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.6.20 14:52
@Anonymní píše:
Pokud jsou tam ochotni bydlet za současného stavu a dávat vám částku, která je pro vás OK, tak bych tam žádné velké akce nedělala. Respektive - byli by ochotní si za „hezčí“ byt připlatit? Já teď vrazila do nájemního bytu čtvrt mega a nic moc extra se tam nedělalo (hlavně komplet elektrika, povrchy, nějaké menší úpravy) a když si spočtu, za jak dlouho se mi to na pronájmech vrátí, tak to rozhodně zisková akce nebyla, plus byl byt měsíc bez nájemce. Ale byly to věci nikoliv kvůli estetice, ale kvůli bezpečnosti a celkové obyvatelnosti.
Anonym - finance.

Děkuju. My se právě taky ptali. A na družstvu je vše ok. Revize tam teď taky dělali. Takže po téhle stránce by to mělo být ok. Kdybych tam bydlela já, tak si to vylepším určitě. Ale na nájem mně to tak hrozné nepřijde.

• Nahlásit
  • Citovat
811
11.6.20 15:00

Kachlicky v koupelne jenom natrete, to udela dost. Pokud vana s umyvadlem neni takova ta echt stara, zazloutla, tak to bych neresila. Max bych dala pod umyvadlo nejakou levnou skrinku. Totez obklad za linkou, taky natrit emailem. A jestli linka neni z 80tek, tak taky nechat nebo maximalne prestrikat dvirka. Kdyz uz vymenit, tak sektorovou linku IKEA knoxhult. Stoji tak 10it a vypada celkem dobre.
Lino je ok, to stoji par korun.
Do rekonstrukce bych se nepoustela. Jestli to v budoucnu budou mit deti, tak bych rekonstruovala az pro ne a tak, aby to meli udelane podle predstav. Mozna z toho budou chtit 3kk. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.6.20 15:06
@zrnko píše:
Kachlicky v koupelne jenom natrete, to udela dost. Pokud vana s umyvadlem neni takova ta echt stara, zazloutla, tak to bych neresila. Max bych dala pod umyvadlo nejakou levnou skrinku. Totez obklad za linkou, taky natrit emailem. A jestli linka neni z 80tek, tak taky nechat nebo maximalne prestrikat dvirka. Kdyz uz vymenit, tak sektorovou linku IKEA knoxhult. Stoji tak 10it a vypada celkem dobre.
Lino je ok, to stoji par korun.
Do rekonstrukce bych se nepoustela. Jestli to v budoucnu budou mit deti, tak bych rekonstruovala az pro ne a tak, aby to meli udelane podle predstav. Mozna z toho budou chtit 3kk. :)

Díky. Jsem podobného názoru.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.6.20 15:25

Pronajímám byt a rekonstrukci opravdu odkládám. Dokud se to dá pronajmout za slušný peníz, nestrkat do toho peníze. Riziko zničení je vysoké. Je jasné, že jednou se to udělat bude muset, ale za mě čím déle, tím lépe.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama