Může si přítel vzít propustku, aby mě doprovodil do nemocnice?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Layana
Stálice 87 příspěvků 22.11.18 18:08
Propustka - doprovod do nemocnice

Ahoj holky prosím o radu, možná budu jezdit do porodnice na kontroly kvůli přenášení, může si na mě vzít přítel propustku z práce i když nejsme manželé? Děkuji

Přečtěte si článek: Přenášení po termínu porodu: Co uleví a pomůže

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64096 příspěvků 3 inzeráty 22.11.18 18:18

@Layana No, pokud mu doktor potvrdí, že byla potřeba, tak jo.

Layana
Stálice 87 příspěvků 22.11.18 18:22

Takže je to čistě na lékaři? Četla jsem že je to pouze pro příbuzné nebo manžele?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64096 příspěvků 3 inzeráty 22.11.18 18:27

@Layana Jojo, je to čistě na lékaři, partner do toho okruhu spadá, označuje se jako druh (myslím v předpisech, co to řeší). Ale tedy v tom předpisu je, „bylo-li to nezbytné“ což je otázka, zda je, jako jo, pokud si byla na rizikovém, tak asi jo, pokud si zdravá těhule, tak to pro to moc důvod není.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1347 příspěvků 22.11.18 18:39

@Layana myslím, že by neměl být problém.
@j.a.n.i1 tak ono ne každá těhotná si troufne řídit ve 40 týdnu, takže podle mě by jí to potvrdit měli.

zrcadlo
Kelišová 7085 příspěvků 22.11.18 18:43
@Lucka1111 píše:
@Layana myslím, že by neměl být problém.
@j.a.n.i1 tak ono ne každá těhotná si troufne řídit ve 40 týdnu, takže podle mě by jí to potvrdit měli.

Podle mě zase „netroufnutí si řídit“ není legitimní důvod pro to, aby měl zaměstnavatel jejího partnera platit výpadek v práci. Žena si může vzít taxíka nebo domluvit jiný odvoz, muž si může vzít půlden dovolené nebo si v práci dojednat změnu pracovní doby (a napracovat si to jindy).

Layana
Stálice 87 příspěvků 22.11.18 18:49

Super díky moc šlo mi jen o to jestli se mám lékaře vůbec ptát ;)

fazolka121
Kecalka 273 příspěvků 22.11.18 19:03

tak já myslím, že pokud je otec dítěte a o toho tu přeci jde, tak by měl potvrdit vždycky.

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1236 příspěvků 22.11.18 19:20

Přítel jeden čas měl to tak, že jen doprovod s tím co má trvalé bydliště. tedy to byla podmínka zaměstnavatele. Ale už to zrušili, naštěstí ;)

Layana
Stálice 87 příspěvků 22.11.18 19:26

@fazolka121 jj samozřejmě je to otec, tedy budoucí, ale mršce se nějak nechce :-D

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 23.11.18 06:13

Nařízení vlády č. 590/2006 Sb.: "Doprovodem rozumíme činnost zaměstnance, který doprovází rodinného příslušníka do zdravotnického zařízení k vyšetření nebo ošetření při náhlém onemocnění nebo úrazu a k předem stanovenému vyšetření, ošetření nebo léčení. V případě doprovodu náleží doprovázejícímu zaměstnanci pracovní volno nejvýše na nezbytně nutnou dobu, avšak nejvíce na dobu jednoho pracovního dne. A to za předpokladu, že doprovod byl nezbytný a uvedené lékařské úkony nebylo možnost provést mimo pracovní dobu. "
A nyní můžeme spekulovat a začít tím, zda je to rodinný příslušník.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64096 příspěvků 3 inzeráty 23.11.18 09:06

@Luboš P Spekulovat nemusíme, stačí číst dál…

1. s náhradou mzdy nebo platu, jde-li o doprovod manžela, druha nebo dítěte, jakož i rodiče a prarodiče zaměstnance nebo jeho manžela; má-li zaměstnanec nárok na ošetřovné z nemocenského pojištění, nepřísluší mu náhrada mzdy nebo platu,

Layana
Stálice 87 příspěvků 23.11.18 10:03
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Namol opilý gólman Svoboda boural a zrušil dvě auta: Jen zázrakem nikoho nezranil

Fotbalové a hokejové hvězdy spíš než na tréninku nebo na hřišti lámou rekordy... číst dále >

Komentář: Soukup rozehrál partii o Hrad, má šanci vystřídat Zemana?

Pecka? Ano, ale určitě ne žádné velké překvapení. Podnikatel, moderátor a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >