PROSÍM O RADU!

64
6.1.06 17:51

PROSÍM O RADU!

Zdravím maminky a prosím o radu!
V půlce února budu chodit si přividělávat uklízením a malé budou teprv 4 měsíce, budu chodit tak po páté hodině a bude mi to trvat okolo 2-3hod…snad.., doposud plně kojím a hlídat bude tatínek, ale jelikož malá v tuto dobu je dost čilá a hlavně docela často kojím přes dne cca co 2hod, tak bych potřebovala poradit jak připravit papáničko pro malou, zda odstřikávat a jak s přípravou a nebo zda koupit UM…
Děkuji za všechny rady
Zuzik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
6.1.06 18:08

Ahoj svoje mlíčko můžeš odstříkat a manžel ho pak malé jenom přihřeje v lahvičce pokud odstříkáš svého mlíčka dost tak UM dávat nemusíš, dobrá je na tohle krmení lahvička avent dudlík č. 1 má malej průtotk takže pak neni miminko líné sát od maminy.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
64
6.1.06 18:30

Jani díky moc za radu, hned v po jdu do města pro lahvičku a nevíš kolik mléka bych měla odstříkat asi tak 150ml??? Mám obavy, že tolik nenastříkám, že toho bude málo, holt se mi mléčko urovnalo už nejsou přebytky jak ze začátku…
Děkuji
Zuzik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.1.06 18:33

Ahoj, ja som odstriekavala, v chladnicke mliecko vydrzi minimalne 24h, odstriekavala som priamo do flasky, potom staci len zohriat, bud v ohrievaci, alebo vo vodnom kupeli a moze sa krmit :) . Len odporucam skusit si to pred tym na necisto, ci mala vobec zoberie flasku, niektore deti, z nej nechcu pit. Tiez doporucujem flasku avent, sanie z nej je vraj napodobnejsie saniu z prsnika.
Ja by som sa Um snazila vyhnut, cim neskor sa dieta stretne s bielkovinou kravskeho mlieka, tym lepsie.(kvoli riziku alergie).

• Nahlásit
  • Citovat
34
6.1.06 18:39

Ahoj, nechci tě strašit, jen varovat že si malá může na sání
z lavičky zvyknout (lépe to teče než z prsu) a pak nebude
chtít sát od tebe. Já takhle musela už od 2 měsíců přestat kojit,
protože malé krmení z lahvičky přišlo pohodlnější a byla líná sát
ode mě. Držím palce ať to není tvůj případ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
6.1.06 18:46

A já tě chci zas povzbudit :-)
Od začátku jsem mlíčko odsstříkávala a tak do 3m v případě potřeby podala stříkačkou - taky jsem byla vystrašená že pak nebude chtít prso, tak jsem flašku nedávala. Ale pak mě to přestalo bavit, flašku jsem koupila a ona pila normálně i z flašky i z prsa - asi tak do 6m. Stále kojím, ale stalo se akorát to, že od toho půl roku odmítá flašku :-)) a po prse je jak divá :-))
Jo a odstříkat můžeš klidně naněkolikrát - klidně mezi kojeními, taky jsem to tak dělala, a mlíčko šupneš v uzavřené sklince do ledničky a manžel ho pak přihřeje.
tak hodně zdaru a pá Klaris

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
6.1.06 18:50

Mamky díky za rady,
soufalinko, doufám, že to nebude můj případ, tento týden jsem ji poprvé dala čaj z flašky a myslím, že vše OK,…jen mám obavy zda to zvládnem
Pěkný víkend přeji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
6.1.06 19:14

Ahoj, lepsi je odstrikavat, dat do lednicky a pak jen ohrat, ale kdyz das kvalitni UM tak se taky nic tak hrozneho nestane. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
443
6.1.06 20:05

Já svojí dceru přikrmuju Nutrilonem od jejích 10 dnů, protože mám málo mlíka. 14 dní jsem jí to dávala stříkačkou, ale trvalo třeba i hodinu, než se najedla, a byla strašně nespokojená. Tak jsem si koupila lahvičky AVENT, jsou super, malá na prso zatím nezanevřela (musím to zaklepat). Ale pozor na velikost dudlíku, č. 1 má jednu dírku a je pro 1. měsíc, pak už je nutné č.2 se dvěma dírkami. Mají to celkem dobře označené. Všechno jsem pořídila v Droxi.
Nemáte náhodou někdo podobnou zkušenost s přikrmováním? Můžu se ještě plně rozkojit? Ted nám je 10 týdnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.1.06 20:07

Holky, trapný dotaz, ale jak se to mlíčko ohřívá ve vodní lázni? A jak poznám, že je správně teplé?

• Nahlásit
  • Citovat
64
6.1.06 20:28

Bibo diky za rady, ja ti bohuzel neporadim, protoze neprikrmujem (prozatim), ale myslim si, ze snad muzes ovlivnit mlicko vyzivou (bila kava, melta, zahustene polevky apod.) - a casto davat male k prsu!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
6.1.06 21:42

Lenka H27 .. já vždycky odstříkané mlíčko přihřála v mikrovlnce v lahvičce, pak jsem na:,–(ila dudlík a vyzkoušela na levém zápěstí teplotu. Pokud to není horké ani studené a cítíš to příjemně teplé, tak je to určitě ono. Jinak ta správná teplota snad ani zjistit nejde, nevím…

čauky Nenicka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
6.1.06 21:45

jo promiň Lenko, vodní lázeň jsem řešila přímo varnou konvicí. Máme takovou tu bez spirály, takže jsem tam do vařící vody lahvičku na chvíli i s dudlíkem postavila a pak jsem jí klešťičkama - třeba ty co jsou na dortíky - vyndala a zkoušela teplotu. Jinak můžeš z konvice vodu odlít třeba do hrnečku, do kterého nejdřív lahvičku postavíš - aby ti pak voda nevytekla…

Nenicka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
6.1.06 21:52

Ahoj holky,

tak ja mam bohate zkusenosti s prikrmovanim. Jelikoz jsem hned po prichodu z porodnice dostla 3× po sobe zanet do prsou, tak jsem musela zacit prikrmovat z flasky.
Takze:
pro 4 mesicni mimi bych odstrikala min 120 ml pro jednu davku (ale ja mam ted 4 mesicniho kluka a uz davame 150 ml).
Prosim te nechci delat reklamu, ale kup si lahvicku od Aventu. Tvar dudliku nuti mimi poradne otevrit pusinku jako u prsu.
Ja jsem cely sestinedeli odstrikavala (i v noci) a dokrmovala nutrilonem. Malej vubec nevedel co je to prso a po sestinedeli, az jsem se dala do poradku jsem zacala opet kojit a malej se chytl nadherne. Jsem presvedcena, ze je to diky Aventu. JAk tady uz nekdo zminil, musis vybrat spravnou dirku. Je to uvedeno na obalu lahvicky. Pro 4 mesicni mimi uz bys mela davat cislo 3. Ale bud klidna, ja nez jsem si vsimla, ze cislo 1 je jen pro prvni mesic, tak jsem ji pouzivala do 2 mesicu. Alespon malej musel vic sat.
Musim rict, ze Avent me zachranil kojeni. Opravdu. Ale odsavala jsem elektrickou odsvackou, ne rukama, to bych nezvladla. Hlavne pro tech bolestech, kdyz jsem mela zanet a 40°C horecky - fuj.
Mliko muzete skladovat 24 hodin v lednicce a pak jsem jej prihrala v mikrovlnce. Ted jiz mam odsavacku.
Pozor, vsechny lahve a dudliky na dokrmovani musi byt vyvareny - projit varem alsepon 5 minut, protoze bakterie z mlika se radi mnozi a spatne se vymivaji.
Ted se me bohuzel ztratilo mlicko (ze zdravotnich duvodu) a tak dokrmuju nutrilonem. A jsem opet spokojena, malej ma krasnou zlutou stolicku, jak kdyby byl kojenej.
Jo a co se tyka ceny, koupila jsem avent v detskem obchode a vyslo to asi na 170 Kc. Je to drazsi, ale jak jsem rekla, ja na nej nedam dopustit. Kdyz jsem byla u laktacni poradkyne kvuli kojeni (mela jsem obdobi, ze jsem odmitala skrz bolest kojit, tak jsem musela jit za odbornikem), tak byla strasne prekvapena, ze se malej chytl na prso jak po porodu. Jo a jeste neco. Na obalu na lahvi je napsano, ze to omezuje koliky kojencum diky tomu, ze to odvadi vzduch z lahve pryc a ne do briska a opravdu musim rict, ze my jsme meli pouze 1× prdiky!!!! Neuveritelne. Mozna je to nahoda, ale ja vubec neznam, co to je, kdyz mimi place kvuli prdikum.
Mozna ted pusobim jako distributorka Aventu, ale opravdu nejsem, jen ti chci poradit co pomohlo me. Uz si to preber sama.
Kdybys mela vice otazek tykajici se dokrmu, tak se klidne ozvi. Jsem uz uplnej odborni .-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
6.1.06 22:12

LenkaH27: kdyz ohrivam ve vodni lazni dam hrnec s vodou na sporak a do toho flasku. Ale jinak vse ohrivam v mikrovlnce. Ja teplotu poznavala prilozenim flasky na vicko, na zapesti sem vubec nepoznavala jestli je to horke nebo ne, kdyz te to na vicku nepali tak je to v poho. I sem o tomdle zpusobu cetla ze vicko je citlivejsi nez zapesti. Ale uz dlouho to poznavam prilozenim nosu nad flasku proste bud me to na nose pali nebo ne. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama