Reklama

Prosím o radu stavaře - uštíplá sprchová vanička

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Yarisek
Kecalka 442 příspěvků 21.12.16 10:29
Prosím o radu stavaře - uštíplá sprchová vanička

Ahoj,

není mezi Vámi nějaký stavební praktik, který by mi poradil, jak řešit nastalou situaci s uštíplou sprchovou keramickou vaničkou?

Děláme doma novou koupelnu a vodoinstalatéři nám do ní instalovali sprchovou keramickou vaničku 90×90 cm. Já jsem po nich druhý den koupelnu uklízela a zjistila jsem, že je pod baterií sprchová vanička klepnutá (pouze ta horní bílá lazura). Je tam asi centimetrová šedá čárka, která je vidět zdálky. Pak je tam jeden asi 3milimetrový ťukaneček (vidět pouze zblízka) a rýha asi 8 cm (také vidět pouze zblízka). Buď jim tam něco upadlo nebo, jak vrtali obklad, tak jim tam spadl odštěpek, šlápli na něj a vaničku podřeli. Vanička byla dodaná v pořádku, to máme zkontrolované.

Hned jsme jim volali. Samozřejmě si ničeho nebyli vědomi. 100% to ale udělali oni, protože před nimi to tam nebylo - dost jsme si to kontrolovali, zda není někde něco podřené.

Asi nebude problém prokázat vinu. Ale jde mi o to, co po nich máme požadovat. Zjišťovala jsem, že se snad dělá nějaká opravná sada z pryskyřice, ale bylo mi řečeno, že výsledek nemusí být 100% a časem se může vymýt.

Vybourat a vyměnit už to nepůjde, to bychom museli bourat obklad a všechno možné.

Funkčnost vaničky snad zůstane zachována, nikde by snad nic téct a propouštět nemělo, jde spíš o estetické hledisko a fakt, že se na to budeme dívat dalších 30 let.

Nejdřív jsem byla tak vytočená, že jsem si řekla, že jim cenu té vaničky nezaplatíme. Teď si ale nejsem jistá, protože užitná hodnota zůstane stejná, pouze ta estetická.

Poraďte prosím, o jakou slevu si říct, aby to bylo adekvátní. Hodnota vaničky je cca 3,8 tis. bez DPH. Oni dostanou čistě za práci dle nabídky - tzn. jejich zisk na celé koupelně je 4 tis. Kč.

Ještě mě napadlo, zda nemají nějaké pojištění odpovědnosti, ale jsou to živnostníci a myslím si, že stejně žádné mít nebudou.

Děkuji za Vaše případné rady.

Reklama

Reakce:

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1763 příspěvků 21.12.16 18:21

Manžel vzkazuje, že pryskyřice v žádném případě. On by vanu nechal vyměnit. Prasklina se může zvětšovat.

Yarisek
Kecalka 442 příspěvků 22.12.16 07:29

@Kfětoslava
A manzel je vodoistalater, jestli se muzu zeptat? Nebo s tim ma nejakou konkretni zkusenost? Ono to prave pujde vymenit hrozne tezko, je to prilepene na ytong, kolem uz je obklad a dlazba vysparovane. Vubec si to nedokazu predstavit.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1763 příspěvků 22.12.16 09:13

@Yarisek Nejsem instalatér, dělám ty ostatní věci kolem toho. Obklady, dlažby apod. Tuhle situaci jsem už zažil, musela se už kvůli škrábanci vybourat hotová vana, majitel ji tam nechtěl a hotovo. Pokud bych ji nevyměnil nedostanu zaplaceno a tak to musí být i ve Vašem případě. Vyměnit nebo nezaplatit. Vy se na to budete dívat už po celou dobu?,na prasklinu, která se bude zanášet popřípadě se dál rozjíždět??.Je to všechno na Vás. S pozdravem Martin

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama