Prosím o vás názor-snažení se o mimi

595
13.5.18 07:06

Prosím o vás názor-snažení se o mimi

Ahoj holky,
chci se jen zeptat, zda tady s tímto nemáte některá zkušenost.
Než jsem začala brát HA, tak jsem měla docela často cysty a nepravidelnou menstruaci, jednou přišla, pak zase dva měsíce nepřišla, nebo jsem ji zase měla skoro měsíc. Chodila jsem na injekce a brala prášky. Pak jsem přešla na HA a mám úplný klid. Jenom že mi teď HA po 9 letech nevyhovuje, špiním nebo někdy slabe krvacim, doktorka říkala, že mam dobrat poslední plato a pak se objednat, že změníme na jinou HA, prý už mi nesedí, že asi potřebují více hormonů.
Tak jsme si s manželem řekli, že už prestanu brát HA a zkusime se snažit o miminko.
Mám z toho ale hrůzu, že se vrátím do starých kolejí a zase budu mít problémy s menstruaci, atd…kolegyně říkala, že její dcera to mývala a teď už více jak rok nemůže mít mimi :(.
Prosím o vaše zkušenosti, pokud na tom byl někdo stejně, nebo podobně jako já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15533
13.5.18 07:12

Pokud mas cyklus přirozeně nepravidelný, tak takový nejspíše bude i po vysazeni ha. Podstatné je jestli ti naskočí ovulace, po vysazeni se uvádí cca půl roku na obnovení běžného stavu. Já mám cyklus nepravidelný, někdy anovulacni - i tak mám dvě děti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
595
13.5.18 07:16

@Tichošlápek
Moc děkuji za menší útěchu  :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13446
13.5.18 07:43

Moje sestra sice ha nikdy nebrala, ale cykly měla taky takové. Otěhotněla tak nějak na jeden šťouch (neplánovaně teda). Statistiku neznám, ale s vysazením ha je to asi loterie - někomu fakt trvá než se dá tělo do pořádku, u někoho dojde naopak k hyperovulaci a těhotní se hned. Držím palce! 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4263
13.5.18 07:46

Já po vysazeni HA nemela ma 9mes… Ms nepravidelnou ms mam da se rict porad.
Cykly mam 32-46dni. S dcerou jsem otehotnela hned a ted s klukem co jsem těhotná tak ms jsem mela v zari a v prosinci jsem zjistila ze jsem těhotná..v 7tydnu :nevim: Tam pomohl kontryhelovy čaj a to jsem ho fakt pravidelne nepila :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13724
13.5.18 07:57

Já po vysazení ha po 8letech v kuse bez přestávky na ms jsem dostala ms po 27dnech a tak už chodila potom vždy. Ale já ji mela přesnou i před tím. A ty cysty ti někdo zjišťoval jakého jsou druhu? Já je mám taky a u mne to byla a je endometrioza. Ta početí komplikuje. Ale tukam, podařilo se a snad to bude ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
606
13.5.18 08:07

Já měla problém s cystami i při HA. Před několika lety mi doktor dokonce kvůli cystám HA měnil. A v listopadu mi při ultrazvuku objevil i myom. Pan doktor doporučil, pokud chceme mimi, na nic nečekat, vysadit HA a využít toho, že prý po vysazení HA ženám ohromně stoupne plodnost asi na první 2 měsíce. No, tak jsme poslechli a podařilo se nám, jak říkáme „na první dobrou“ a v září čekáme holčičku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
695
13.5.18 09:04

Já začala HA brát někdy v 19 a do té doby nepravidelnost šílená, nikdo to se mnou nechtěl řešit a gynekolog to rychle vyřešil HA, čímž se problém opravdu jen oddálil na dobu, kdy jsem už plánovala miminko, opět dlouho trvalo, než nějaký „cyklus“ vůbec naskočil, o pravidelnosti nemohla být řeč, takže vyvolávačky (pokud byla sliznice vůbec narostlá). Pak na doporučení nové gynekoložky jsem nasadila doplněk stravy sarapis menzis a doba se podstatně zkrátila a i když některé cykly byly anovulační, přesto se po roce a něco od vysazení HA podařilo otěhotnět. Po prvním porodu se to samo srovnalo (asi na rok), potom opět dloooouhé pauzy a taky se podařilo otěhotnět (dokonce na první dobrou), ale po druhém porodu už se nic samo neupravilo a já byla bez MS a i přes to se mi podařilo i na potřetí otěhotnět, ale to už jsem musela podpořit doplňkama a sledovat BT, abych zjistila, kdy se něco děje a kdy je „ticho po pěšině“ :). Takže naděje i s nepravidelným cyklem je vždycky :mrgreen: :palec: Hodně štěstí ;)!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16799
13.5.18 09:49

No je to většinou o tom, že pokud se antikoncepcí překryji problémy s cyklem aj., tak se to po vysazení zase stejně vrátí tam, kde to bylo. A o to horší, že už člověk většinou vysazuje, protože chce otěhotnět. Ale samozřejmě se může zadařit i tak. Neházela bych flintu do žita. Vždycky je šance :)

Spíš bych se zaměřila na to, abys byla v pohodě, a nefixovala se na miminko. Já po vysazení HA najela na Gynex, půl roku před tím jsem začala cvičit hormonální jógu. A po vysazení naprosto v pohodě a za čtvrt roku jsem zjistila, že jsem těhotná. Ale je pravda, že před HA jsem měla cyklus pravidelný a dá se říct, že bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama