Maminky 39+

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlinemandarinkapomeranc
Ukecaná baba ;) 1188 příspěvků 10.05.18 22:23
maminky 39+

Ahoj, jsem čerstvě (zítra to bude týden) po revizi v 11. tt, je mi 38 let, dr. mi řekla, že se mohu snažit až nejdříve za 3 měsíce…bude mi už 39, díte jsme si moc přáli a asi jsem se na to i upnula, jsem teď úplně psychicky rozhozená, čtu diskuse, že kolem 40. roku už je otěhotnění těžké, vysoká rizika vývojových vad apod.
Jsou zde nějaké maminky, které snadno ve vyšším věku otěhotněli a těhotenství mělo hladký průběh? Jsou zde některé, kterým se zadařilo i po zamlklém těhotenství?
Všem děkuji za zkušenosti.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

garnier
Kecalka 141 příspěvků 10.05.18 22:36

Ahoj, nejsem po zt, ale je mi 39 a na prvni pokus to vyšlo :) jsme za pulkou a zatim v pohode. (Muzi je 42)

Makito
Kecalka 407 příspěvků 10.05.18 22:37

@mandarinkapo­meranc věřím, že když se ti podařilo otěhotnět, podaří se to zase, a po 35. roce klesá možnost otěhotnění, je i vyšší riziko vývoj. vad, to je všechno pravda.
Proč se s tím stresuješ, chceš dítě? Tak nad tím nepřemýšlej, od toho jsou dnes screeningy. Když budeš věřit, že to bude dobré, tak se ti podaří otěhotnět i porodit zdravé miminko!
Držím pěsti! :*

Ukecaná baba ;) 1188 příspěvků 10.05.18 22:41

@Makito
Já jsem právě věřila, že to bude všechno dobré a teď je to ještě čerstvé, tak jsem prostě nějak rezignovala, nebo spíš mám strach, aby to ještě šlo a nebylo znovu zamlklé těhotenství atd…musím se dát psychicky dohromady, vím a snažím se…

Ukecaná baba ;) 1188 příspěvků 10.05.18 22:42

@garnier
Tak to je super, moc vám to přeji! Snad se nám ještě taky zadaří :-) přítel má tedy 44…

Janakatabara
Stálice 90 příspěvků 10.05.18 22:42

@mandarinkapo­meranc mně bylo 39 v unoru, TP mám 24.5., první dceři je 17 m. Obě těhu vyšla druhý měsíc, obě bez komplikací, obě s dobrými screeningy.

Ukecaná baba ;) 1188 příspěvků 10.05.18 22:49

@Janakatabara
Nádhera! :dance: Jsem ráda, že jsem se osmělila napsat, protože v nemocnici po revizi jsem si připadala divně, ptala jsem se dr., jestli je ještě nějaká šance a ona mi stroze odpověděla - šance úměrná věku…

Makito
Kecalka 407 příspěvků 10.05.18 22:55

@mandarinkapo­meranc Možná bude ještě další zamlklé, samozřejmě ti to nepřeju, ale musíš být trpělivá, vše se podaří. Musíš to brát tak, že s otěhotněním mají problémy holky o 10 či 15 let mladší. A ty jsi se rozhodla teď (z nějakého důvodu, který nemusíme rozebírat), že chceš děťátko, a nemůžeš si myslet, že to půjde na první dobrou. Někomu se to podaří, někomu ne.
Když se ti podaří otěhotnět, je to skvělé. To, jak to bude dál pokračovat, už málo ovlivníš, je to více méně na přírodě!
Vím, že je to teď pro tebe náročné, ale bolest přejde. :hug:
Chce to teď odpočívat, sportovat, třeba i vyčistit tělo, např. chlorellou a pak se jistě podaří! Moc ti to přeji! :*

veria
Generální žvanilka 22807 příspěvků 10.05.18 22:58

Tak já jsem otěhotněla neplánovaně ve 43, jsem par týdnu před porodem, dítě doufám je zdrave (aspoň dle všech testu ano), těhotenství zcela bez problému. Je to druhé dítě, první ve 38 s velkými problémy s otěhotněním, po několika IVF (těhotenství pak už normální). Holt zázraky se dějí. ;)

Jedno ZT nic neznamená, pravděpodobně otehotnis zase a už dobre. Nejsi ještě až tak stara ;)

Příspěvek upraven 11.05.18 v 00:28

Janakatabara
Stálice 90 příspěvků 10.05.18 23:04

@mandarinkapo­meranc ještě musím zmínit, že před prvním těhu jsem odcházela od gynekoložky s papíry na operaci a následně do CARu…ani k jednomu už nestihlo dojít…první těhu byl naprostý zázrak i pro doktorku.

mirkub
Nováček 1 příspěvek 60 inzerátů 10.05.18 23:10
Hodně sil

Přeji hodně sil do dalšího snažení. Ja měla druhé těhotenství před 39 rokem. Věřili jsme, že to bude všechno ok. A nakonec bylo. S narozením se zapomene že věk není důležitý, to dítě nam to vynahradi.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 26979 příspěvků 9 inzerátů 10.05.18 23:12

@mandarinkapo­meranc měla jsem 39 a půl, když jsem otěhotněla… bez problémů, v pohodě, to bylo čtvrté dítě, předtím máme ještě dcerku v mých 37 letech…
Držím palce, ať ti to vyjde… moje doktorka o věku nic neříkala, nebyla jsem zdaleka jediná těhotná v tomto věku…

Anonymní  10.05.18 23:28

@mandarinkapo­meranc prosim a. nepisu o sobe. Sestra mela 3 ZT kolem 33let. Uz nedoufali a. najednou zjistila ze je tehotna. Maly byl v poradku. A za par let v39 nahodou zjistila, ze.je znova tehotna a maji krasnou zdravou holcicku. Tak neves hlavu! Dokud mas MS a OVU tak otehotnet muzes! Drzim palce! :kytka:

Anonymní  10.05.18 23:52

Jak už se psalo několikrát, věk je jen číslo, problémy mohou mít s otěhotněním i mladé kočky, jak se tu můžeš dočíst v x duskuzich. Já první těhotenství ve 38 absolutně bez problémů, pak jedno ZT ve 42 letech, problem byl dle dr pravděpodobně virus páté nemoci co přinesl syn že školky, a ve 43 letech se mi narodila naprosto zdravá holčička, opět těhotenství bez problémů. Vím, že teď to vidíš vše černě, ale držím pěsti ať to brzy překonáš a ať brzy uvidíš na testu znovu dvě čárky

Anonymní  11.05.18 00:07

@mandarinkapo­meranc U me: 38 prvni,39 ZT, 40 a kousek;-) druhe. Manzel o 10let starsi. Obe deti zdrave, screeningy se stresem, ale vse v poradku. Porody-komplikace pri prvnim, druhy v poradku. Po ZT solidni deupka (ze jsem stara…). Ale pak k nam prislo dalsi krasne miminko - ted mi tu spinka… Drzim pesti!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Jiří Mádl se rozešel s krásnou Zuzanou! Krach vztahu prý těžko nese

Jiřímu Mádlovi (31) se ve vztazích zatím nedaří a zdá se, že je znovu volný.... číst dále >

Narazil do autobusu! Bohumil Klepl měl vážnou nehodu na motorce

Hvězda filmů Účastníci zájezdu nebo Doktor od jezera hrochů, Bohumil Klepl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

Reklama