Roste mi zub moudrosti a mám nateklou dáseň

30.11.19 15:28

Prosím radu moudrák

Ahoj prosím měl někdo z vás zánět v dásní z prořezávání zubu moudrost? Mám dasen nateklou a strašně bolí ale.jen ta dáseň zub vůbec byla jsem dnes u zubaře myslela jsem že mi něco udělá ale nic jen napsal ATB na ten zánět pomůže to? Jinak ATB mám dalacin c popř kdy zaberou? Děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1544
30.11.19 15:50

Tak predpokladam, ze si byla na pohotovosti, a tam ti nikdo slozitou extrakci neudela, atb zaridi ze se ti nebude zanet dal sirit, ale od bolesti nepomuzou, to musis analgetika, hned v pondeli volat na stomatochirurgii, pokud si z prahy tak muzes vyuzit soukrome kliniky, kde ti prijede lekar ale to pocitej s financni palkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 16:20

@Peggy54 ano na pohotovosti, ale myslím že kdyby bylo třeba vytrhl by mi ho prostě se mi cpe ven a dáseň je u toho nateklá a pootevřená a něco se tam dostalo a proto ten zánět jinak by to asi tolik ani nebolelo říkal že kdyz zmizí zánět uleví se mi :nevim: jeden moudrak už mám taky bolelo když lezl ven ale šlo to vydržet páč tam nebyl ten zánět teď už je teda venku a zatím musím zaťukat bez problémů tak pevně věřím že to tak bude i teď až odezní zánět já bych to prostě nedala nikdy mi netrhaly zub nemám jedinej kaz nic prostě :,( takže mám z toho fobií :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1544
30.11.19 16:59

@Bambulka19 no babicka mela rozsypanou sedmicku, otok k celu, sileny bolesti a na pohotovosti byt je prosila ji to odmitli trhat.. tak si zaplatila prave toho lekare na klinice, jinak trhani je v pohode, me se prorezaly teda jen spodni ale nechala jsem si je preventivne vytrhnout, jako tri dny otok, troska bolesti ale nez pak aby to udelalo neplechu, manzel ma vsechny 4 a ted taky pujde,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
433
30.11.19 17:12
@Bambulka19 píše:
@Peggy54 ano na pohotovosti, ale myslím že kdyby bylo třeba vytrhl by mi ho prostě se mi cpe ven a dáseň je u toho nateklá a pootevřená a něco se tam dostalo a proto ten zánět jinak by to asi tolik ani nebolelo říkal že kdyz zmizí zánět uleví se mi :nevim: jeden moudrak už mám taky bolelo když lezl ven ale šlo to vydržet páč tam nebyl ten zánět teď už je teda venku a zatím musím zaťukat bez problémů tak pevně věřím že to tak bude i teď až odezní zánět já bych to prostě nedala nikdy mi netrhaly zub nemám jedinej kaz nic prostě :,( takže mám z toho fobií :,(

Na pohotovosti, kdy má zubař na pacienta většinou 10 minut i s papírováním, vybavení odpovídá roku 1989, rtg není k dispozici, vám osmičku nikdo trhat nebude. Je to sice smutný obraz našeho zdravotnictví, ale je to bohužel většinou tak. ATB krátkodobě zaberou, pak se chce objednat ke svému lékaři a domluvit si u něj, popř. s žádankou u chirurga vytržení zubu. Jsou sice situace, kdy zub nakonec prořeže, zařadí se do oblouku a nejsou s ním už žádné obtíže, ale to by měl právě rozhodnout váš zubní lékař, i podle rtg, a doporučit další postup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
433
30.11.19 17:20
@Peggy54 píše:
@Bambulka19 no babicka mela rozsypanou sedmicku, otok k celu, sileny bolesti a na pohotovosti byt je prosila ji to odmitli trhat.. tak si zaplatila prave toho lekare na klinice, jinak trhani je v pohode, me se prorezaly teda jen spodni ale nechala jsem si je preventivne vytrhnout, jako tri dny otok, troska bolesti ale nez pak aby to udelalo neplechu, manzel ma vsechny 4 a ted taky pujde,

Pokud zubař neslouží pohotovost ve své ordinaci, ale v erární ordinaci na poliklinice, kde chybí základní vybavení, rentgen, ostré nástroje, apod., málokdo trhá. Pokud se navíc jedná o starší pacienty, kteří berou léky na ředění krve, tak to je pak o velkém průseru. Sloužit zubní pohotovost je dnes za trest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 17:23

Zub se v akutním zánětu, který teď u zubu probíhá, pokud možno netrhá, těmi atb se převádí do stadia chronického, atb zaberou do 24 hodin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama